Stevo_Alex19
30.10.11,22:25
Zdravím.

Viem že to sem nepatrí,
ale tu som doteraz našiel ľudí ktorí najlepšie vedia šermovať so zákonami, a som už bezradný.

Mám menší problém. Kúpil som auto dňa 16.04.2011... Zmluva je podla: Paragraf 588 zakona c.40/1964 zb. opbčiansky zakonnik. začalo sa kaziť jedna radosť, volal som predávajúcemu... Len naťahoval čas, teraz nemôže, potom príde... Ale neprišiel ani raz. Neviem či chce získať čas alebo čo. Preto sa chcem spýtať na čo všetko mám nárok a či mám nárok aj na vrátenie peňazí za auto, prípadne čo mám vlastne robiť... Na tom aute odchádza pomaly všetko, od bŕzd po tesnenia, po kladky na remeni, nápravy... Agregát samotný je na nič, ešte mi aj zatajil že bolo búrané.

V zmluve v článku IV - Stav predmetného motorového vozidla je uvedené:

predávajúci vyhlasuje, že predmetné motorové vozidlo
- bolo používané
- bolo riadne udržiavané ( prvé klamstvo )
- ku dňu podpisu má najazdených 154 000 km
- je v dobrom stave ( vydržalo necelý týždeň )
- nemá žiadne vady ( tie vady by som mohol písať román )

Snažil som sa s predávajúcim kontaktovať, no neúspešne. Po určitom čase som použil iné číslo, stále som bol prakticky odbíjaný.
Po čase mi už začal sľubovať že príde a spraví to... Ale ostalo len pri sľuboch a ja už neviem čo mu mám povedať alebo na čo mám právo.
Teraz mi najnovšie sľúbil, že príde zajtra a auto vezme a spraví... Ale podľa mňa to bude ako doteraz - NIČ Z TOHO...

Hľadal som ten zákon na internete ale som z neho taký jeleň že koniec...
pepsikova
31.10.11,03:50
...ak predávajúci nie je schopný riešiť, zavolaj Slovenskú obchodnú inšpekciu...auto je tovar ako každý iný, ak si ho kupoval v bazáre, bazar má iste aj nejaký reklamačný poriadok a ak sa inak nedá, napíš predajcovi sms, že voláš SOI...paragrafy ti veľa nepomôžu, ak nie je ochota ,musíš za vyššou mocou...


..a načo máš dve rovnaké témy??
Stevo_Alex19
31.10.11,09:21
Lebo som nevedel kde sa nájde niekto kto bude vedieť odpovedať... A nieje z bazáru, ale od súkromnej osoby ktorá tvrdila, že to auto je v TOP STAVE pri predaji.
mr2
31.10.11,12:30
ono je to na dlhe lakte, v case predaja totiz mohlo byt v top stave a uz den po sa mohlo pokazit, tazka vymozitelnost prava :( ja som predaval auto co slo v pohode a aj tak som tam dal formulku " kupujuci svojim podpisom suhlasi a potvrdzuje, ze na aute je potrebne vykonat generalnu opravu vsetkych jeho casti pred pouzitim" cize som sa chranil, ked predavas jazdene auto nevies ci pojde den rok mesiac 5 rokov.. nabuduce sa viac chran pri kupe, prezri poriadne daj znamemu 10 euro nech ti ho cekne teraz uz len zakonnou cestou ak mas znamosti alebo inou cestou ak mas na to zaludok :(
lujza.j
31.10.11,19:19
toto sa načo rieši ešte stále duplicitne ????