Mackovka
31.10.11,09:31
Mám doma rôzne strúhadlá na zeleninu ale nevyhovujú mi. Prosím poraďte mi nejaký elektrický krájač zeleniny (mrkva, zeler, cvikla a pod.). Nechcem veľký zložitý robot, lebo by som ho nevyužila. Strúham zeleninu denne, ale nie vo veľkom množstve a už ma to ručne nebaví. Nemáte doma niečo praktické a osvedčené? Zatiaľ mi rady z porady vždy pomohli. Vďaka.
Rozalka
31.10.11,08:40
Chokma
31.10.11,16:01
My používame tyčový mixér (mame Philips). Su rozne druhy. Poseka zeleninu, ovocie, orechy - na hrubo i na jemnucko, aj maso a vsetko mozne.
buchač
31.10.11,16:15
Mám doma rôzne strúhadlá na zeleninu ale nevyhovujú mi. Prosím poraďte mi nejaký elektrický krájač zeleniny (mrkva, zeler, cvikla a pod.). Nechcem veľký zložitý robot, lebo by som ho nevyužila. Strúham zeleninu denne, ale nie vo veľkom množstve a už ma to ručne nebaví. Nemáte doma niečo praktické a osvedčené? Zatiaľ mi rady z porady vždy pomohli. Vďaka.

...a zuby nemáš ???????
Valcake
31.10.11,16:36
Ja mám Ronic a som nadmieru spokojná:)
Katarina
31.10.11,16:38
...a zuby nemáš ???????

mimotemy nemiestna poznámka, ale ak Ti to bucháč robí dobre, prosím. Mal si odpovedať na príspevok, zadávateľka chce krájať a nie hrýzť:)
buchač
31.10.11,17:01
mimotemy nemiestna poznámka, ale ak Ti to bucháč robí dobre, prosím. Mal si odpovedať na príspevok, zadávateľka chce krájať a nie hrýzť:)

mimotemy...Katulík .....aj Ty nie si celkom presná ..........zadávateľka chce strúhať a nie krájať .........

...a poznámka ???....možno nemiestna - možno nie .......ale žeby som si pre trochu zeleniny celý stroj zababral ????.....nehrozí ...

Ale prosím ....či krájať , strúhať , kusať ....mne je jedno ...
Tweety
31.10.11,17:04
[QUOTE=buchač;1883457...a poznámka ???....možno nemiestna - možno nie .......ale žeby som si pre trochu zeleniny celý stroj zababral ????.....nehrozí ...

...[/QUOTE]mimotemy
Juraj, nedá mi nedodať k tomu, čo si napísal. Nebudem predsa pre jedno stebielko otáčať celý kombajn.:---
buchač
31.10.11,18:08
mimotemy
Juraj, nedá mi nedodať k tomu, čo si napísal. Nebudem predsa pre jedno stebielko otáčať celý kombajn.:---
mimotemy

Také stebielko a následne strom je jednoduchý tvor....
Áno, hovorím tvor, pretože hoci si mnohí myslia, že je to len neživý kolos, je to živý organizmus, rovnako ako ostatné rastliny, ako huby či živočíchy.
Nie je to nič – len drevo a listy, a predsa je to oveľa viac.
V strome môžeme vidieť ohromnú silu, ohromnú životnú energiu, ktorá je dostatočne mocná na premenu maličkého (napr. jabloňového) semienka na obrovský útvar.

Cítiť tú energiu a načerpať z nej aj pre seba , môže každý z nás – stačí objať jeho mohutné telo a popočúvať tok spoločných životov.....



P.S.:
Ale sme sa dostali od strúhania zeleniny k iným úvahám ....:cool:
Indeed
31.10.11,18:14
prečo sa nepriznáš, že tou zeleninou sú zemiaky a , že ich chceš nastrúhať na zemiakové placky ?
hnedoočka
31.10.11,20:52
[QUOTE=buchač;1883537]mimotemy



Cítiť tú energiu a načerpať z nej aj pre seba , môže každý z nás – stačí objať jeho mohutné telo a popočúvať tok spoločných životov.....


hm.....fakt to musí byť iba strom? :D:D

až teraz je to o úvahe....;)
logomania
31.10.11,21:43
Ja mám tento a je výborný a nie je drahý - jednoduchá obsluha - strúha, krája,seká, šľahá aj miesi http://www.najnakup.sk/Porovnaj_kuchynske-roboty_ZELMER-877-Prymus_87315.html
ilona
01.11.11,06:54
Ja mám tiež podobný ako logománia, je to však ešte ETa 3024, mám ho už 11 rokov a nedám na takého pomocníka dopustiť. Keď budeš takéhoto pomocníka kupovať dbaj na to, aby tam bolo čo najviac strúhadiel. Ja mám na zemiaky / halušky,placky/, kapustu, jablká , potom je drobnejši na tom strúham mrkvu na šalát, nejdem to všetko vypisovať,ale sa to naozaj oplatí. Niekto tu písal, že sa neoplatí zašpiniť stroj pre kúsok zeleniny. To nie je pravda, pretože umytie toho mixera netrvá možno ani dlhšie ako toho strúhadla. Je to len plastová misa, ktorú opláchneš .
buchač
01.11.11,08:30
[QUOTE=buchač;1883537]mimotemy....

Cítiť tú energiu a načerpať z nej aj pre seba , môže každý z nás – stačí objať jeho mohutné telo a popočúvať tok spoločných životov.....


hm.....fakt to musí byť iba strom? :D:D

až teraz je to o úvahe....;)
mimotemy

....ja už radšej ani neuvažujem ...

Lenže pri strúhaní zeleniny je veľa tekutín ....

Niekedy je potom dobré radšej odšťavovač mať aj po ruke ...
Mackovka
03.11.11,10:37
...a zuby nemáš ???????

Zuby mám (zatiaľ). Ale prešla som na bio-racio stravu, takže robím polievku tak, že zeleninu postrúham a varím iba dve minúty. Nebaví ma stále strúhať ručne...
bupi
03.11.11,13:56
Ja som mala raz pozicany uplne uzasny mlyncek na zeleninu a syr. Uzasny bol v tom, ze nebol velke hebedo, ale velkostou ako mlyncek na maso, mozno este mensi, vnutri mal ale vyberatelne rozne valcovite struhadla a bol na elektrinu. Umyvanie za dve sekundy, struhanie rovnako. Stale po niecom takom snorim, ale podarilo sa mi najst podobny len mechanicky, alebo elektricky- ale struhadla su z plastu, len tie noziky-rezadla su kovove a to sa mi uz ako vacsia investicia nepaci, nechcem mat doma haraburdu, ktoru prestanem pouzivat koli tomu, ze sa mi plast odlomi... Aj som uz chcela zalozit podobnu patraciu temu, takze ak o takom struhadle-mlynceku niekto vie, prosim hodte info.

Toto je nieco podobne,len neviem vahu a rozmery, aj to je dost podstatne.

http://www.itsk.sk/biela-technika-male-kuchynske-spotrebice-mixery-slahace-mlynceky-roboty-odstavovace-mlynceky-na-maso_c1721273.html
Kvaka
03.11.11,14:35
Ja postrúham orechy, zeleninu a zotriem zemiaky na ETA 022, už mi funguje 41 rokov.:)
Mackovka
04.11.11,07:00
Indeed, priznať sa môžem, ale k niečomu inému - placky su dobra vec, ale mne vysmazane jedla nerobia dobre
KEJKA
10.11.11,12:24
My používame tyčový mixér (mame Philips). Su rozne druhy. Poseka zeleninu, ovocie, orechy - na hrubo i na jemnucko, aj maso a vsetko mozne.
je tu veľa príspevkov, ktoré by som priradila k mrníkovaniu....
ale k téme
chcem kúpiť tyčový mixér
majú rôzne 200W ale aj tento 800W, poradíte mi ešte nejaké tipy?
...........................



Tyčový mixér bílý-nerez, 800W, extra tichý DC motor, plynulá regulace rychlosti, nerezová mixovací noha, 0.8l mixovací nádoba, 0.5l sekáček, nerezová šlehací metla, modré podsvícení vypínače
http://www.alza.sk/sencor-shb4360-d200091.htm
.............................
ďakujem za všetky tipy.
elpka
10.11.11,12:41
KEJKA
10.11.11,16:33
ďakujem a našla som tento, len 250W, máte ho niekto?
SEVERIN SM9674
http://img.alza.sk/ImgW.ashx?fd=f5&cd=EAV4291f Zväčšiť

Tyčový mixér bílý, 250W, 2 rychlosti, nerezová noha, šlehač, nádobka
KEJKA
10.11.11,16:44
tak som objednala oba :). jednoduchší a lacnejší pre mňa a ten výkonnejší ako darček pre dcéru pod stromček.
Ale aj tak uvítam názory.