evelina9992
31.10.11,11:20
Môže mi prosím Vás niekto poradiť ako postupovať pri sťažnosti na hotel v zahraničí?
Totiž manžel odcestoval do číny, ubytoval sa v hotely**** . je maximálne nespokojný s hygienou na hotely.
Okrem turistov sú tam nasťahované aj šváby ( v značnom množstve).
Vedel by mi niekto poradiť či môže žiadať náhradné ubytovanie alebo aspoň o vrátenie rezervácie.
Necestoval cez CK. Išiel súkromne na služobnú cestu. Hotel si zabukoval cez internet.
ďakujem
marko182
01.11.11,11:08
Treba na to upozornit personal a to tam a teraz. Ked nebudu ochotni, treba si zavolat manazera hotela. Ak je to solidny hotel (co uz pri **** by mal byt), tak mu minimalne poskytnu inu izbu. Dobre hotely by poskytli aj nejaku zlavu pripadne inu formu odskodnenia. V Cine som nikdy nebol, takze neviem posudit, ako to tam funguje, ale vo vseobecnosti by to mal riesit kazdy hotel v zaujme zachovania dobreho mena.
misoft
01.11.11,12:26
Ono hodnotenie **** (hviezdičkami) je tak trochu zavádzajúce. Každá krajina (lokalita) používa svoje vlastné hviezdičkovanie (a žiaľ, na internete nezistíš, čo to znamená). Potom sa netreba čudovať, ak hotel s ***** u nás, by niekde v Saudskej Arábii, alebo v Emirátoch bol na úrovni **.
Preto možno v číne **** sa rovná u nás **.
Sťažovať sa môže, má na to právo, ale či mu vyhovejú (ak je v nejakej provincii niekde na okraji záujmu) - to je otázka.
sisima
02.11.11,12:13
na hviezdičky sa netreba spoliehať, ešte pred objednaním si treba prečítať recenzie turistov pozrieť reálne fotky a hlavne treba sa zamerať na negatívne recenzie (vlastná skúsenosť)
pochybujem, žeby mu teraz vrátili rezerváciu... ja by som recepčnému normálne dala dáke peniaze aby mi vymenil izbu... ale pochybujem, že tam bude izba s dostatočnou čistotou a bez švábov...
PS: šváby sú všade...
misomiso
03.11.11,16:48
Mozno by sa cudovali, co mu vadi, keby reklamoval svaby. Ja som sa z Ciny vratil nedavno. Ked som z polievky (tiez v **** hoteli) vylovil regulernu, celkom velku muchu, manzelka hned, ze treba zavolat casnika a reklamovat to. Ja vravim - ved ani nebudu vediet, v com je problem, v Cine sa hmyz bezne konzumuje. To je ako keby ste u nas reklamovali, ze ste nasli zrnko kukurice v polievke...
Gina Er
03.11.11,17:08
mimotemy
...pán hlavný,v polievke mi pláva mucha....
...no a?? mám vás zoznámiť?
:D
lujza.j
03.11.11,20:05
mimotemy
...pán hlavný,v polievke mi pláva mucha....
...no a?? mám vás zoznámiť?
:D

mimotemy v polievke mi pláva šváb:eek: a čo si si myslel, že ti tam bude plávať olympionik:D :---
arizona
03.11.11,20:32
Neviem, co je to za otazka?

Taketo veci sa riesia hned na mieste.
Bud staznostou na recepcii a ziadostou o vymenu izby
-alebo nejakym vsimnym podanym niekomu "kompetentnemu"

Ja som raz nebola spokojna s ubytovanim.
Bolo to v dalekej Afrike. Hotel aj izba krasne, novucke, cistucke. Potesili sme sa...
Izba mala len jednu chybu.Bol pod nou bar,kde bola diskoteka,ktora trvala do rana...
Tak som hned o tretej v noci strapata a nas*ata ako cert nabehla na recepciu a taky bordel urobila az no!!!
Tak nam rano vymenili izbu. V nej sme vydrzali asi hodinu,lebo pachla kupelka!
Tak som znovu nabehla na recepciu a ziadala dalsiu izbu :mad:
Asi zistili, ze sa ma nezbavia a ze chcem za svoje prachy to,co som si objednala a co ponukali...
Poslali poslickov,aby nas prestahovali.
Takze sme za jeden aj pol dna zmenili tri izby! V tej tretej sme uz zostali do konca pobytu.:)

Na pocudovanie sa personal spraval cely zbytok pobytu velmi uctivo a zdravili zdaleka .

Len sa netreba dat!!!

Ked si clovek zajedna ubytovanie v nalacnejsej ubytovni, tak ho asi svaby mozu prekvapit..ale v hviezdickovom hotely ocakava aspon zakladnu cistotu...
Stanislav 1975
03.11.11,20:41
tak sťažovať sa može, ale asi nepochodí-pochybujem, že sa číňan bude zaoberať nejakou sťažnosťou slováka...A nakoniec- nepozná tam ludí, nikoho-tak aby nakoniec si ho ešte aj niekde pred vchodom nepočkali nejakí samuraji...
arizona
03.11.11,20:45
tak sťažovať sa može, ale asi nepochodí-pochybujem, že sa číňan bude zaoberať nejakou sťažnosťou slováka...A nakoniec- nepozná tam ludí, nikoho-tak aby nakoniec si ho ešte aj niekde pred vchodom nepočkali nejakí samuraji...

Za pokus to vzdy stoji!
a co je Slovak horsi ako nejaky American,si Nemec? Ti by sa urcite nedali!
Stanislav 1975
03.11.11,21:03
Za pokus to vzdy stoji!
a co je Slovak horsi ako nejaky American,si Nemec? Ti by sa urcite nedali!
tu nejde o to či je to nemec alebo slovák, alebo američan- len ty odtialto nevieš, aký čínsky mafián ten hotel vlastní...
No ja osobne by som sa bál niekde v číne sa rozdrapovať, ono už pár tisíc ludí je tam nezvestných...a nikoho tam nemáš,žiadnu pomoc a ak je to nejaký vplyvný mafoš,tak policajti určite nepojdu proti nemu...
Zas budme troška objektívny, ako to chodí...
misoft
03.11.11,22:31
Prístup k cudzincom je často daný aj ekonomikou a mentalitou miestneho obyvateľstva. Ak by sa toto stalo niekde napr. v Japonsku (kde je slušnosť samozrejmá - ale i Yakuza :D), Japonci by sa šli potrhať od ochoty urobiť všetko, len aby si neodišiel a viacej sa nesťažoval. V Číne, kde (okrem veľkých miest) nie je úroveň turizmu tak vyspelá, toto nebude tak jednoduché, pretože u nich je to "norma" a ty si tam len "do počtu".
(Ale veď sa nemusí ďaleko chodiť - aj na Slovensku sú viditeľné rozdiely v poskytovaní služieb - aj podľa úrovne ekonomiky a mentality).