adus07
31.10.11,12:37
Ahojte.. vo štvrtok som predala bundu. Chlap sa dlho rozhodoval, a nakoniec bundu kúpil. Prišiel na dalši den, ze sa mu
bunda nepáči, ze ju nechce, a ze na zipse našiel kaz. No tak bundu som mu zobrala, vypisala reklamačny a klud. Na zips mi
povedali, ze je bezchybný, ze je v poriadku. Pričom si to aj ja myslím, ze je v poriadku. Chlapovi som to povedala a nahnevaný
ze on bundu nechce, ze chce peniaze.

Čo mam v takomto prípade robit?.. Peniaze mu vrátit nemozem, kvôli tomu, ze reklamaciu mu neuznali, čize mi nedali nový tovar
na vymenu.
Chobot
31.10.11,12:11
Ahojte.. vo štvrtok som predala bundu. Chlap sa dlho rozhodoval, a nakoniec bundu kúpil. Prišiel na dalši den, ze sa mu
bunda nepáči, ze ju nechce, a ze na zipse našiel kaz. No tak bundu som mu zobrala, vypisala reklamačny a klud. Na zips mi
povedali, ze je bezchybný, ze je v poriadku. Pričom si to aj ja myslím, ze je v poriadku. Chlapovi som to povedala a nahnevaný
ze on bundu nechce, ze chce peniaze.

Čo mam v takomto prípade robit?.. Peniaze mu vrátit nemozem, kvôli tomu, ze reklamaciu mu neuznali, čize mi nedali nový tovar
na vymenu.

Máš viac možností, rozhodnúť sa musíš ty:

1. pred chlapom zapni a rozopni zips, čím mu dokážeš, že je funkčný a nemá vadu. Tým mu reklamáciu zamietneš. Vrátiš bundu a (možno) hotovo. (možno preto, lebo možno bude doterný a bude ťa stále bombardovať a vyhrážať sa rôznymi inštitúciami a súdmi).

2. vykašleš sa na neho, bundu vezmeš, vrátiš mu peniaze. Bundu potom predáš za polovičnú cenu. Budeš síce možno stratová, ale budeš mať od neho pokoj.

3. poskytneš mu zľavu z bundy.
adus07
31.10.11,13:13
No, to,ze sa mi vyhráza kadejakymi zákonníkmi a neviem čím, že moze do 24 hodín tovar vrátiť a blá blá.. Takze, neporušim, ziadne spotrebitelské práva ani nič, ked mu tu bundu s reklamačnym lístkom vrátim?
arizona
31.10.11,13:18
Ziaden zakon neprikazuje kamenemu obchodu tovar vziat naspat.
/ine zakony ma eshop,asi si to myli/
Ty si postupovala spravne,takze sa moze vyhrazat kolko chce.
Chobot
31.10.11,13:25
No, to,ze sa mi vyhráza kadejakymi zákonníkmi a neviem čím, že moze do 24 hodín tovar vrátiť a blá blá.. Takze, neporušim, ziadne spotrebitelské práva ani nič, ked mu tu bundu s reklamačnym lístkom vrátim?

To zvýraznené je len jeho výmysel a fantázia, žiadny zákon ti neukladá povinnosť zobrať tovar späť, pokiaľ nie je vadný (a ty nie si internetový alebo podomový predajca).

Vyhodnoť reklamáciu ako neopodstatnenú a vráť mu to aj s odpoveďou.
adus07
31.10.11,13:35
Dakujem velmi pekne za rady. Dám Vám vediet, ako to dopadlo :-)