Matejovská
31.10.11,12:59
Dobrý den. Píšem za manžela, je živnostník neplatca DPH má web shop, lenže včera si zlomil nohu a ja potrebujem pokračovať dalej ako by to bol on, je doma leží nohu má v sadre. Všetko ovládam aj zabalím vyúčtujem objednám, pošlem. Manžel môže len telefonovať. Problém je že je na marodke a môžem blokovať do pokladne a inkasovať peniaze na účet ked manžel je PN ??
ego.mc
31.10.11,13:22
Áno, môžete. Ak ste dôchodkovo poistená, alebo ste dôchodkyňa, nejedná sa o nelegálnu prácu.
Matejovská
01.11.11,06:36
Dôchodkyňa nie som, som zamestnaná ako upratovačka lenže mne skôr ide o to či môžem blokovať do pokladne ked manžel má PN, nemôžu ho daňováci krátiť keď marodoval a robil ale on vlastne nerobí robím ja.
Indeed
01.11.11,06:40
To su dilemy.....

Jiná doba, či "Nová doba....."

vrieskal čašník v jednej komédii
Xanti
01.11.11,16:45
Matejovská,
môžeš kludne blokovať do pokladne, ak by prišli daňováci na kontrolu a opýtali sa kto robil ked bol mng. PN tak kludne povieš, že si mu ty pomáhala.
Si dôchodkovo poistená, lebo si zamestnaná ako upratovačka, tak mu môžeš zadarmo pomáhať kým je on na PN.

Mojej kamarátke deti pomáhali, nakoľko bola PN ale robotu trebalo urobiť. Tak deti pracovali za ňu a ona faktúrovala.
Matejovská
01.11.11,17:36
Ďakujem že ste si našli čas!
Katrina13
03.11.11,15:21
Dobrý deň, mohli by ste ma uistiť, manžel je PN, ja som na materskej dovolenke, v tomto prípade myslím môžem pracovať za manžela, ale zaujíma ma, keď sa vystavuje FA, tak je tam podpísaný predpokladám on ako živnostník ale treba niekde uviesť napr: že v zastúpení a moje meno a podpis aby bolo jasné že som to vystavila ja?
Katarina
03.11.11,17:45
Ja nevidím dôvod prečo by manžel počas PN nemohol vystavovať faktúry. Podľa môjho názoru ho nemusí nikto zastupovať.
Xanti
03.11.11,18:52
Dobrý deň, mohli by ste ma uistiť, manžel je PN, ja som na materskej dovolenke, v tomto prípade myslím môžem pracovať za manžela dobre si myslíš, nakoľko ked si na materskej tak si dôchodkovo poistená.
, ale zaujíma ma, keď sa vystavuje FA, tak je tam podpísaný predpokladám on ako živnostník ale treba niekde uviesť napr: že v zastúpení a moje meno a podpis aby bolo jasné že som to vystavila ja? nie podľa mňa vôbec nemusíš, lebo aká je to už robota podpísať papier, ved aj ked príde domov šek s PN tak ho treba poštárovi alebo na pošte podpísať :D a tiež aj marodný lístok do soc. poisťovne v texte.
Katrina13
04.11.11,08:35
Mne bolo povedané, že pokiaľ podnikateľ vystavuje FA počas PN, je to nedodržiavanie liečebného režimu, pretože sa má liečiť a nie pracovať. A zastupovať ho môže len napr: dôchodca, manželka na materskej alebo myslím ešte dieťa - študent, aby to nebolo považované za nelegálnu prácu.
Xanti
04.11.11,09:12
Katarína,
ved jedným podpisom sa činnosť podnikateľa nevykoná, musí ju niekto fyzicky urobiť. Ako píšeš blízky rodinný príslušník dôchodkovo poistený alebo študent.
Katrina13
04.11.11,10:36
Katarína,
ved jedným podpisom sa činnosť podnikateľa nevykoná, musí ju niekto fyzicky urobiť. Ako píšeš blízky rodinný príslušník dôchodkovo poistený alebo študent.

Áno, rozumiem, reagovala som na to, čo písala Katarína včera, že prečo by podnikateľ počas PN nemohol vystavovať FA, pretože keď som bola PN ja na rizikovom tehotenstve, tiež som musela zastúpiť manžela, pretože mal vyskočenú platničku, ale bolo mi povedané, že v takom prípade by sa fakturovať nemalo, že som za neho prácu vykonať nemala, že až ked budem oficiálne na materskej dovolenke, preto som sa aj pýtala či tam treba písať v zastúpení aby potom po mne niekto nechcel nejako dokazovať že som to robila ja nie manžel.
Xanti
04.11.11,10:38
Tak to je iné,
lebo aj ty si bola PN aj manžel, a ak nemáte deti nad 16 rokov alebo manžel rodičov dôchodkovo poistených tak naozaj nemohol nikto za neho pracovať legálne a tým pádom ani nemal čo faktúrovať.