zaneta123
24.01.06,07:47
Ahojte. Vie mi niekto poradiť ako mám postupovať a čo všetko mám urobiť?
Zamestnanci budú chodiť od februára na týždenné pracovné cesty do BA. Budú tam prevádzať stavebné práce. Na čo všetko majú nárok a v akej výške zo strany stravného. Ďakujem.
Chobot
24.01.06,07:20
Ahojte. Vie mi niekto poradiť ako mám postupovať a čo všetko mám urobiť?
Zamestnanci budú chodiť od februára na týždenné pracovné cesty do BA. Budú tam prevádzať stavebné práce. Na čo všetko majú nárok a v akej výške zo strany stravného. Ďakujem.

Na každý deň pracovnej cesty majú nárok na stravné vo výške 89/135/208 SK v závislosti od dlžky trvania služobnej cesty v ten ktorý deň. Okrem toho im hradíš cestovné a ubytovanie.
anto
24.01.06,07:46
K tomu je platný zákon o cestovných náhradach, je tam všetko o vyslaní pracovníka na služobnú cestu. Pred nástupom služobnej cesty je potrebné vyhotoviť príkaz na služobnú cestu a tento dať pracovníkov, po ukončení služobnej cesty pracovník predloží vyúčtovanie, v ktorom uvedie miesto konania, ďĺžku, náhrady atď.
Richard
24.01.06,08:26
Zita5, to čo si priložila tu môže byť? Súhlasí s tým autor?
Zita5
24.01.06,10:04
Zita5, to čo si priložila tu môže byť? Súhlasí s tým autor?

Richard , tak si ma naplašil , že som to vymazala . Ale to som mala materiál , ktorý som dostala na školení .
zaneta123
24.01.06,10:18
Môžem im dať stravné lístky v hodnote 65,-Sk? A potom im to ako doúčtujem? Alebo stačí ak im dám len stravné lístky.
Chobot
24.01.06,11:26
Môžem im dať stravné lístky v hodnote 65,-Sk? A potom im to ako doúčtujem? Alebo stačí ak im dám len stravné lístky.

Nie, nestačí im dať stravné lístky. Musíš im dať peňažnú náhradu stravného v zákonom stanovených sumách (89, 135 alebo 208 SKK).

Stravné ako obedy počas pracovnej smeny a náhrady cestovných výdavkov (ktorých súčasťou je náhrada stravného) počas služobnej cesty - to sú dve úplne rozlišné veci a nemôžeš jedno kompenzovať druhým. Iba sa navzájom vylučujú - ak je na služobke, nemá nárok na obedový lístok.