viktor.b
31.10.11,14:54
Dobrý deň,
Chcel by som sa spýtať niekoho kto sa v tomto vyzná pár veci lebo na internete som nič konkrétne nenašiel, takže pracujem ako CNC sústružník jedná sa o to že som dostal ponuku od zamestnávateľa pracovať na živnosť mesačnú mzdu mi sľubujú okolo 800€ v hrubom takže prvá otázka je či sa to oplatí čo aké odvody budem musieť platiť atď.. teda v skratke koľko mi asi zostane s tých 800€ čisto teoreticky?? Tiež by ma zaujímalo aký druh živnosti budem potrebovať.
Ale poďme k veci hlavne som sa chcel spýtať či by som na túto živnosť mohol pracovať súčasne v dvoch firmách alebo ak by som v tej firme kde pracujem teraz skončil či by som s touto istou živnosťou mohol vykonávať tú istú prácu v inej firme.
Ďalej som sa chcel spýtať akú živnosť by som potreboval keby som chcel programovať CNC stroje ale mimo zamestnania sám za seba a či by to bolo možné aj popri tej prvej živnosti.
A ešte som sa chcel spýtať či by som mohol po dohode so zamestnávateľom na tú pozíciu obsluha CNC sústruhu ja ako živnostník zamestnávať brigádnika. Poprípade aký druh živnosti by som na to potreboval aby som mohol zamestnať brigádnika na moju pozíciu.
Príklad: Ja pracujem 2 dni po 12 hodín a dva dni mam volno ak som dobre rozumel tak zamestnávateľ hovoril o tom že pri živnosti mám volný pracovný čas čiže dajme tomu že ja by som pracoval tak ako doteraz 2 dni po 12 hodín a na tie dva dni kedy by som mal volno by som mal brigádnika s ktorím by som mal ja dohodu a vyplácal ho vždy s mojej výplaty podla odpracovaných hodín.
Neviem či som to vysvetlil dostatočne každopádne všetko ohladne toho ma zaujíma tak ak by ste niekto niečo vedeli bol by som veľmi vďačný za pomoc.
Braňo
31.10.11,14:37
okrem toho, že spĺňaš niekoľko znakov závislej práce, 800 EUR brutto nepredstavuje po zdanení (90 EUR) a odvodoch (150 EUR) ani 550 EUR, čo považujem skôr za zderstvo, nie slušnú odmenu.
Gina Er
31.10.11,14:42
Koľko dní budeš pracovať? koľko dní bude pracovať brigádnik? Spolu to asi bude 30 dní po 12 hodín.....a za to dostaneš IBA 800 euro????? :eek:
Economic
31.10.11,14:44
Dobrý deň,
Chcel by som sa spýtať niekoho kto sa v tomto vyzná pár veci lebo na internete som nič konkrétne nenašiel, takže pracujem ako CNC sústružník jedná sa o to že som dostal ponuku od zamestnávateľa pracovať na živnosť mesačnú mzdu mi sľubujú okolo 800€ v hrubom takže prvá otázka je či sa to oplatí čo aké odvody budem musieť platiť atď.. teda v skratke koľko mi asi zostane s tých 800€ čisto teoreticky?? Tiež by ma zaujímalo aký druh živnosti budem potrebovať.
Ale poďme k veci hlavne som sa chcel spýtať či by som na túto živnosť mohol pracovať súčasne v dvoch firmách alebo ak by som v tej firme kde pracujem teraz skončil či by som s touto istou živnosťou mohol vykonávať tú istú prácu v inej firme.
Ďalej som sa chcel spýtať akú živnosť by som potreboval keby som chcel programovať CNC stroje ale mimo zamestnania sám za seba a či by to bolo možné aj popri tej prvej živnosti.
A ešte som sa chcel spýtať či by som mohol po dohode so zamestnávateľom na tú pozíciu obsluha CNC sústruhu ja ako živnostník zamestnávať brigádnika. Poprípade aký druh živnosti by som na to potreboval aby som mohol zamestnať brigádnika na moju pozíciu.
Príklad: Ja pracujem 2 dni po 12 hodín a dva dni mam volno ak som dobre rozumel tak zamestnávateľ hovoril o tom že pri živnosti mám volný pracovný čas čiže dajme tomu že ja by som pracoval tak ako doteraz 2 dni po 12 hodín a na tie dva dni kedy by som mal volno by som mal brigádnika s ktorím by som mal ja dohodu a vyplácal ho vždy s mojej výplaty podla odpracovaných hodín.
Neviem či som to vysvetlil dostatočne každopádne všetko ohladne toho ma zaujíma tak ak by ste niekto niečo vedeli bol by som veľmi vďačný za pomoc.

Takúto ponuku Ti firma dala preto, aby neplatila ona za Teba odvody. Prvý rok si platíš z vymeriavacieho základu z minimálnej mzdy, potom podľa Daňového priznania.
Na svoju živnosť môžeš potom robiť pre koľkých len budeš vládať.
Otázka brigádnika by mala smerovať na Tvojho zamestnávateľa, k tomu sa vyjadriť neviem.

Možno by pre Teba bolo vhodnejšie riešenie nerobiť cez živnosť, ale cez svoju sro, aby si sa vyhol vysokým odvodom. Vo svojej firme by si zamestnal a platil si odvody zo sumy, z akej by si chcel. Toto sa dá lepšie korigovať ako SZČO. SZČO je podľa môjho názoru nevýhodná forma podnikania.
s.r.o.
31.10.11,15:18
presne to iste mi ponuka firma 825eur na zivnost alebo 530na tpp co sa oplatí podla vás?
Gina Er
31.10.11,15:42
presne to iste mi ponuka firma 825eur na zivnost alebo 530na tpp co sa oplatí podla vás?
rozhodne TPP,odrobíš si svoje a máš pokoj. 825 eur nie je taká suma,kvôli ktorej by sa oplatilo ísť na živnosť,veď si prerátaj,koľko Ti z toho ostane....a nikto Ti nezaplatí ani dovolenku,napr.------
s.r.o.
31.10.11,15:45
ved toto ze ani dovolenka ani prispevky su riadne vydzubany
Economic
31.10.11,15:46
presne to iste mi ponuka firma 825eur na zivnost alebo 530na tpp co sa oplatí podla vás?

pracovný pomer
s.r.o.
31.10.11,15:56
a kolko by mi musel dat aby sa mi to aspon ako tak oplatilo na szco
buchač
31.10.11,16:22
JA sa inak opýtam ........

Ty chceš byť sám pre seba na cudzích strojoch ........???????

Nepredpokladám totiž , že onen CNC sústruh je Tvoj ........lebo o firme vravíš ......
Ty ešte k tomu aj brigádnika by si chcel zamestnať .....
....atď ...


Do podnikania síce veľmô nevidím ......ale ten Tvoj nápad nie je bohvie čo ...
vulxy
31.10.11,16:28
no ja si myslim ze 800€ je malo,ked si to spocitas hned po podpise stratis 800(cca 25 dni za dovolenku ktoru ti musi platit ked si zamestnanec)550€ v cistom co ti ostane je ubohy plat za to ze robis,zriadujes a este aj programy robis.ja by som tipoval ze sa boji krizy a preto ti navrhol toto.keby nieco tak sa ta elegantne zbavy zo dna na den.
cezzar
10.11.11,11:42
presne to iste mi ponuka firma 825eur na zivnost alebo 530na tpp co sa oplatí podla vás?
no ja ti poviem taak,ked mas robit na zivnost taak aby si zarobil aa chodil s chutou do prace taak pod 1000eur by si pod odratani nakladov nemal ist!cize v hrubom by si mal zarobit kolem 1200eur!
s.r.o.
10.11.11,15:53
ja si to tiež myslím aspoň tých 1200eur v hrubom skúsim sa ho spýtať ci by s tým súhlasil ak nie tak na tpp sa dám
s.r.o.
10.11.11,16:07
takto ešte sa chcem spýtať nech mi niekto vypočíta zhruba koľko by som z tých 880eur mal čisté čo mi zostane oni totiž to ponúkajú od 5eur na 1h. ,ZP mam 47eur SP 109eur no zabudol som dodať že som platca DPH asi pred 3mesiacmi som zrušil obchod nakoľko mi to nešlo musím mu účtovať s DPH?
cezzar
10.11.11,21:12
takto ešte sa chcem spýtať nech mi niekto vypočíta zhruba koľko by som z tých 880eur mal čisté čo mi zostane oni totiž to ponúkajú od 5eur na 1h. ,ZP mam 47eur SP 109eur no zabudol som dodať že som platca DPH asi pred 3mesiacmi som zrušil obchod nakoľko mi to nešlo musím mu účtovať s DPH?

heh kde to zijes karle,zabudni 5eur?? sak to maju sponari ,ty si pytaj minimalnee 6!