deril
31.10.11,22:09
Zakladám s.r.o. , budem neplatca DPH.
1. Plánujem nakupovať tovar zo zahraničia v rámci EU. Poprípade aj mimo EU.
Daný tovar budem následne predávať v SR. Aké povinnosti z toho pre mňa vyplývajú a ako to celé prebieha ?
Mám si hneď pri zakladaní s.r.o. vybaviť aj IČ DPH, aby som mohol obchodovať zo zahraničím ?
IČ DPH môže mať len platca DPH alebo môže o IČ DPH zažiadať aj neplatca DPH ?

2. Keď sa rozbehne bod č. 1, tak plánujem ponúkať reklamnú činnosť, ktorá bude prevádzkovaná na cz.doméne, zákazníkom plánujem vystavovať faktúry v KČ a platiť budú v CZ banke. Keď ponúkam služby do Českej republiky, musím mať IČ DPH ?
Musím byť platcom DPH, keď chcem ponúkať služby do ČR.


Ďakujem pekne za info.
zk24
31.10.11,21:16
BOD 1)
§ 7*
(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.*

(2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

BOD 2)
§ 7a
(2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.

Platca DPH byť nemusíš, všetko bude záležať od konkrétnych situácií. Aké budeš poskytovať služby... aký budeš nadobúdať tovar..
deril
31.10.11,21:57
zk24 dakujem za blezkovu odpoved. Konecne mi je to jasne. Nikto sa mi k tomu nevedel presne vyjadrit. Takze uz si len najst nejaku externu uctovnicku, ktora v tom bude mat jasno ako ty.
zk24
01.11.11,07:35
zk24 dakujem za blezkovu odpoved. Konecne mi je to jasne. Nikto sa mi k tomu nevedel presne vyjadrit. Takze uz si len najst nejaku externu uctovnicku, ktora v tom bude mat jasno ako ty.

Len dodám že byť platiteľom dph a byť registrovaný pre IC DPH nie je to isté. IC DPH musís mať vybavené vo vyssie uvedených prípadoch, neznamená to vsak ze si platiteľ DPH... to len pre istotu, keby to nebolo jednoznačné.*

A držím palce :)
deril
01.11.11,12:07
zk24 dakujem. Uz z tvojho prveho prispevku mi to bolo jasne, ze IC DPH mozem mat, ale nemusim byt platcom DPH. Len som v tom mal chaos, lebo v agenture v ktorej si necham zakladat s.r.o. mi povedali, ze musim byt platcom DPH, aby som mohol mat IC DPH. No ja som bol presvedceny, ze to tak nie je.
Takze zatial nebudem platcom DPH a ani si nebudem vybavovat IC DPH. Pockam ako sa s.r.o. rozbehne a podla toho potom budem riesit IC DPH, taktiez mozno cas ukaze, ze je pre mna vyhodnejsie byt platcom DPH :) .