masser
01.11.11,13:06
zdravim,mal by som otazku: vlastnim pozemok 800m2 pri hlavnom tahu zvolen-lučenec,chcel by som začat podnikat,otazka je že neviem s čim...napadol ma nejaky autobazar,ako by ste využili taky pozemok vy,bez nejakych velkych investicii?dik za napady a navrhy(okrem toho mam k dispozicii dalšie pozemky cca 2ha )
mattto
01.11.11,18:42
ak nemáš skúsenosti a nevieš s čím, nepodnikaj, prerobíš. Pozemky buď predaj, alebo prenajmi niekomu, kto vie, čo s nimi... Zbytočne ti niekto poradí "otvor autobazár", vieš ako funguje autobazár? Vieš ako sa účtuje napr. DPH a ako sa dovážajú autá zo zahraničia? Pri slovenských autách budeš predávať formou komisionárskej zmluvy? Vieš ako sa poisťujú autá v bazari?
masser
01.11.11,19:10
dik za nazor,ale pozemky nepredam,ano predstavu zatial ešte nemam,ale každy raz nejako začinal...možno sa zadari :)
day
01.11.11,19:18
prenajom, to je dobry biznis
prepinakos
03.11.11,08:02
Zacni tam pestovat ovocie alebo zeleninu , naber dotacii ktorych je v polnohospodarstve pozehnane , skrachuj , zutekaj na Kajmany a mas vystarané .
Getrich
17.11.11,11:29
No k tým pozemkom... Ako sú definované, je to orná pôda, záhrada, či len kus zeme? Chcelo by to nejaké foto, máš? Je to hneď vedla cesty?
masser
17.11.11,14:58
pozemok je definovany ako trvale travne porasty,je hned pri hlavnej ceste,v blizkosti su inžinierske siete,v pripade potreby možem zobrat do prenajmu celu parcelu o vymere 5000m2,pri tom je dlzka pozemku 185 m a širka cca 27m.
masser
25.11.11,20:13
a čo tak stavebniny,mohlo by to ist?aky kapital by som potreboval podla vas na začiatok?
Getrich
26.11.11,08:35
Stavebniny ani nie ked ide obdobie stagnácie. Radšej si to nechaj rok úhorom a potom sa priprav na oranie a siatie. Ked padne globálny finančný systém, prídu živelné pohromy, budeš rád ked ti pôda dá nejakú úrodu aby si nachoval svoje deti.
masser
26.11.11,10:19
Getrich viacmenej s tebou suhlasim,mne sa skor jedna o vysku kapitalu,ktory potrebujem na zacatie takych stavebnin.zatial len zbieram info,ako by som tie pozemky využil.a čo poviete na napad vyroby štiepky alebo peliet s pilin,v okoli mojho mesta su asi tri pili,ktore mi mozu dodavat piliny alebo odrezky na štiepku,myslim ze ekopaliva maju do buducna perspektivu...
blavaciko
27.11.11,14:29
ekopaliva urcite do buducnosti maju perspektivu, no zrejme nie pelety... v dobe kym ty sa rozbehnes, uz to bude niekde inde...
masser
27.11.11,19:50
preco nie pelety?mas s predajom peliet nejake skusenosti?
stewo
07.12.11,09:36
jednoznacne by som tam postavil bilboardy podla rozlohy pozemku,dal ich do dlhodobeho najmu reklamnej agenture ,ktora si tam bude vyliepat co chce.Ty mas stabilny prijem bez nejakej tvrdej a namahavej prace.Pozemok je stale tvoj a aj ti zaraba peniaze.