9bea9
01.11.11,14:39
Dobrý den, som rovnocennou spoluvlastníčkou rodinného domu,bývalý manžel mi daroval polovicu počas manželstva. S bývalým manželom sme mali nezhody a ked som na sviatky odišla s detmi k rodičom, vymenil zamku na dverách a odvtedy mi neumožnuje užívat dom. Navyše si tam priviedol priatelku a býva tam aj s nou. Ja tam mam ešte nejaké svoje veci aj ked vacsinu mi povyhadzoval von. Kým sme tam bývali spoločne platili sme spolu všetky náklady aj hypotéku. Odkedy mi neumožnuje tam bývat, prestala som platit, kedže som si musela najst podnájom a z jedného platu mi to nevychádzalo. Svoj byt si kupit nemožem, lebo som spoludlžník na spoločnej hypotéke, žiadna banka mi nechce dat uver.Čo možem podniknut, ako sa mam bránit? Možem niečo urobit, aby tam jeho priatelka nemohla bývat, ked tam nemožem ja s detmi? Vyplatit ma nechce a ani najst nahradný byt. Žiadny pravnik ist do toho nehce, že je to na dlhé lakte. A ja som s detmi zostala prakticky na ulici. Bývala som u rodičov 3 mesiace, ale v 2-izbovom byte sa to nedalo, potom v podnájme. Čo možem robit? Navyše mi vypisuju sprosté sms-ky , v ktorých používa hlavne jeho priatelka aj nadávky a urážky. Ako sa mam bránit?
pepsikova
01.11.11,13:58
..tak odzadu:...ja by som zobrala sprosté esemesky a šla na políciu...tiež by som zobrala list vlastníctna, na ktorom je napísaná tvoja polovica a aj doklady z banky, kde si spoludlžníkom na hypotéke...a na polícii by som povedala, že ťa ex nechce pustiť do domu a vymenil zámky,ukázala list vlastníctva atď...
..a ďalej-šla by som na sociálku a povedala im, že deti nemôžu chodiť do školy, lebo ich otec ich nechce pustiť do domu,nedáva ti peniaze,nestará sa o deti-no a tak ďalej...
..a ešte by som si našla dobre vysokého a silného kamaráta no a šla by som do svojho domu aj s deťmi a s ním...máte predsa, ako píšeš, dom na polovicu...
..a ak sa budeš báť,nedosiahneš nič...
..a nehovor, že žiadny právnik do toho ísť nechce, lebo aj právnici sú postihnuteľní, ak nevezmú prípad...
lujza.j
01.11.11,14:13
9bea9
01.11.11,16:56
Dakujem za odpoved a možem nejakým sposobom zabranit, aby bývala v našom dome jeho priatelka?..Lebo za prvé si neviem predstavit, že by sme tam bývali všetci spolu a za druhé ja už som sa zariadila, lebo som sa musela.Verila som jeho rečiam, že ma vyplatí a nič som nekonala. Už je to pol roka a nič. Ja som sa medzitým prestahovala do iného mesta k priatelovi, lebo som nevládala platit podnájom a deti chodia do inej školy. Ale trvalý pobyt mame stale v dome. Ja už tam ani nechcem ist, len nechcem, aby tam bývala ona, ked nemožem ja.
zalobaba
01.11.11,17:02
Tak čo vlastne chceš? Ponúkni mu manželovi predkupné právo na tvoju 1/2. Ak nebude reagovať, predaj svoju 1/2 domu niekomu, kto ju bude chcieť aj užívať a kto svojím užívaním manžela dobre "otrávi". Prípadne si svoju 1/2 domu nechaj a užívaj ju aspoň príležitostne. Však sa zoberte všetci štyria vrátane tvojho priateľa a nasáčkujte sa na nejaký víkend alebo prázdniny.
pepsikova
01.11.11,18:39
Dakujem za odpoved a možem nejakým sposobom zabranit, aby bývala v našom dome jeho priatelka?..Lebo za prvé si neviem predstavit, že by sme tam bývali všetci spolu a za druhé ja už som sa zariadila, lebo som sa musela.Verila som jeho rečiam, že ma vyplatí a nič som nekonala. Už je to pol roka a nič. Ja som sa medzitým prestahovala do iného mesta k priatelovi, lebo som nevládala platit podnájom a deti chodia do inej školy. Ale trvalý pobyt mame stale v dome. Ja už tam ani nechcem ist, len nechcem, aby tam bývala ona, ked nemožem ja...

..a ak tu čakáš na nejaký návrh, ako tú jeho priateľku vypratať z tvojej polovičky domu, tak zbytočne...ste rozvedení, tak si podaj na majetkové vyrovnanie a never rečiam, že ťa vyplatí...súd to porieši rýchlejšie, ako ty...
misoft
01.11.11,18:51
Naopak - frajľa by musela dokazovať oprávnenosť pobytu v aj tvojej nehnuteľnosti bez tvojho súhlasu - a pri vysvetľovaní sa bude točiť ako vrtuľa ventilátoru - narobí prievan.

rovnocennou spoluvlastníčkou rodinného domu,bývalý manžel mi daroval polovicu počas manželstva. S bývalým manželom sme mali nezhody a ked som na sviatky odišla s detmi k rodičom, vymenil zamku na dverách a odvtedy mi neumožnuje užívat dom.
Okrem toho, aj tvoj ex- bude musieť veľa vysvetľovať, prečo ti neumožnil užívať tvoj majetok, zamedzil prístup, znemožnil prístup k veciam osobnej potreby a navyše - neumožnil chráneným osobám (deťom, ktoré tam zaiste majú trvalý pobyt) pobývať v tejto nehnuteľnosti.
V prípade súdu sa môže stať, že milý ex- môže dostať zákaz vstupu.
9bea9
02.11.11,05:42
A to všetko mám riešiť cez políciu? Alebo si dat návrh na súd? Myslím ohladne toho , že mi zabranil vstup do domu a neumožnil mne ani detom ho užívat.
9bea9
02.11.11,05:45
A nevieš mi poradit, aké su sudne poplatky pri BSM ? Ten dom nepatrí do BSM ale hypotéka ano.
lubica_02
02.11.11,05:49
A to všetko mám riešiť cez políciu? Alebo si dat návrh na súd? Myslím ohladne toho , že mi zabranil vstup do domu a neumožnil mne ani detom ho užívat.
Správne to vyrieši právnik a súd, takže nečakaj .
misoft
02.11.11,08:23
9bea9: prečítaj si: http://www.aktuality.sk/clanok/196381/za-neodovzdanie-kluca-od-bytu-mu-hrozi-az-dvojrocne-vazenie/
Takto môže prípadne dopadnúť tvoj ex- (a možno aj "lepšie":D). Nečakaj a pohni kostrou. Samo sa to nespraví!
9bea9
02.11.11,08:30
Dakujem, až tak som to nečakala, som fakt prekvapená...a nebudem už čakať..