9bea9
01.11.11,17:38
Pri podaní oznamenia za krivé ohováranie, kto je povinný dokazovat pravdu či nepravdu? Žalovaný má dokazovať, či je tvrdenia sú pravdivé, alebo žalobca?
pepsikova
01.11.11,16:41
...ohováranie nikdy nie je krivé..je to len ohováranie...krivo by bolo, keby ťa niekto z niečoho obvinil...ohováranie môže byť nepravdivé a v tom prípade sa , ak dôjde k vyšetrovaniu , dokazujú skutočnosti, ktorých sa týka...ten, kto ohovára vypovedá a aj ten, koho sa týka, vypovedá...na posúdenie sú vyššie inštancie...
Indeed
01.11.11,16:43
Presne tak,

Trestný Zákon, termín "krivé ohovaranie ", nepozná.

Exiostuje len krivá výpoveď.
9bea9
01.11.11,16:49
Dakujem a považuje sa za ohovaranie, ked som v sms vyčitala bývalému manželovi, že si priatelku nastahoval do domu a mna s tromi detmi nechal na ulici?Na zaklade tohoto rozhovoru a podobných, ked som mu vyčítala, že ma klamal a pod. jeho priatelka podala na mna oznámenie za ohovárie.Nikde inde som o tom nehovorila, len pri výčitkách jemu. Je to ohováranie?
Tweety
01.11.11,16:51
Dakujem a považuje sa za ohovaranie, ked som v sms vyčitala bývalému manželovi, že si priatelku nastahoval do domu a mna s tromi detmi nechal na ulici?Na zaklade tohoto rozhovoru a podobných, ked som mu vyčítala, že ma klamal a pod. jeho priatelka podala na mna oznámenie za ohovárie.Nikde inde som o tom nehovorila, len pri výčitkách jemu. Je to ohováranie? Ak to boli len tie výčitky, tak určite nie, nie je to ohováranie, len výčitky.
pepsikova
01.11.11,18:36
Dakujem a považuje sa za ohovaranie, ked som v sms vyčitala bývalému manželovi, že si priatelku nastahoval do domu a mna s tromi detmi nechal na ulici?Na zaklade tohoto rozhovoru a podobných, ked som mu vyčítala, že ma klamal a pod. jeho priatelka podala na mna oznámenie za ohovárie.Nikde inde som o tom nehovorila, len pri výčitkách jemu. Je to ohováranie?..

..ale to je skutočnosť, nie ohováranie, je to normálna komunikácia medzi rozvedenými manželmi,z ktorých jeden je frajer a druhý+ deti trpia...a priateľka tvojho ex do toho nemá čo zasahovať, jej sa to predsa netýka...býva v tvojom dome, ty to trpíš a tak sa výpovede nemusíš báť,máš všetky tromfy v rukách...
jurmiro
01.11.11,18:47
Ak hovoríte o trestnom oznámení, potom orgány činné v trestnom konaní, teda polícia a prokuratúra, majú povinnosť preveriť, či skutočnosti uvedené v trestnom oznámení nasvedčujú tomu, že bol spáchaný trestný čin a prípadne kto ho spáchal. Ak dospejú k záveru, že došlo k trestnému činu, majú povinnosť konať a preukázať vinu podozrivému (obvinenému, obžalovanému). Oznamovateľ tu v konaní vystupuje ako svedok, prípadne svedok-poškodený, čiže on sám nedokazuje nič, len jeho výpoveď je jedným z dôkazov. Nikto ale nesmie iného krivo (nepravdivo) obviniť z trestného činu. Inak by sa mohol dopustiť trestného činu krivého obvinenia, príp. krivej výpovede. A celá procedúra trestného konania by sa mohla spustiť voči nemu.
9bea9
02.11.11,05:53
Dakujem, ešte sa spýtam, možem ju udat za urážku na cti, ked mam sms, v ktorých mi nadáva, nie vulgárne, ale ako ťava sprostá, chudera a schizofrenička, uráža ma vetami ako, že pijem a behám za chlapmi.čo z toho može mať?..a vyhráža sa, že ma pojde udat, že má kopu znamych...aj to mam v sms..nebola to jedna sms bolo ich viac , už mi to robí od maja , nejaké som už vymazala, ale nejaké ešte mám..
pepsikova
02.11.11,06:16
Dakujem, ešte sa spýtam, možem ju udat za urážku na cti, ked mam sms, v ktorých mi nadáva, nie vulgárne, ale ako ťava sprostá, chudera a schizofrenička, uráža ma vetami ako, že pijem a behám za chlapmi.čo z toho može mať?..a vyhráža sa, že ma pojde udat, že má kopu znamych...aj to mam v sms..nebola to jedna sms bolo ich viac , už mi to robí od maja , nejaké som už vymazala, ale nejaké ešte mám....

..no to asi ani nemusíš, stačí, ak sa budú prešetrovať na základe jej udania skutočnosti, týkajúce sa jej udania...tam im to ukáž a vysvetli, ako to je a čo ti ona poslala...
...myslím, že v tomto prípade je to tak , že si proti nej vo výhode- ty si brániš svoj majetok a ona, ktorá sa ti v ňom rozvaľuje, v tejto situácii má k tomu komentáre...

(opísala by som tie smsky na papier a dala k výpovedi- ale predtým ich ukáž v mobile vyšetrovateľovi, ktorý bude vašu vec prejednávať...)
9bea9
02.11.11,06:27
Už 2x sa vyhrážala, že ma udala a potom to akože 2x stiahla. Ak ma neudala ona rada by som to urobila ja, nech jej už niekto klepne po prstoch..ako mám postupovat?
pepsikova
02.11.11,07:52
Už 2x sa vyhrážala, že ma udala a potom to akože 2x stiahla. Ak ma neudala ona rada by som to urobila ja, nech jej už niekto klepne po prstoch..ako mám postupovat?..

..no ak to chceš urobiť z pomsty-musíš sa dobre pripraviť, tak, aby nemohla proti tebe argumentovať, že ty si bola tá, čo to začala..lebo to, že býva s tvojim ex v tvojej polovičke domu (mimochodom, si len dlžník pri úvere a alebo si aj aj oprávnený majiteľ polovičky domu na papieri?), teda to ešte nie je dôvod na trestné oznámenie...ale tie vyhrážky smskami to už hej...nájdi si právnika, tu to nevyriešiš...


(a inak, to obvinenie, že si alkoholička a beháš za chlapmi-to je dosť vážne a to by musela dokázať,inak je to urážka na cti)
9bea9
02.11.11,07:58
Samozrejme, že som na liste vlastníctva. A nechcem to urobit z pomsty, len už nevladzem sa branit ich utokom a urážkam, už mam toho po krk. A čím viac ustupujem, tým viac si dovolujú. Ona mi okamžite začne vypisovat, ked s bývalým riešim či deti, či výživné či majetok ( mimochodom už mi dva mesiace nezaplatil výživné na deti), tak ked mu vytknem, že ona mu neprispieva na nič(tak povedal na sude, aby dostal čo najnižšie výživné), okamžite mi začne ona písat, že ju nemám brat do huby a vyhráža sa a nadáva..Ja sa s ním ani na ničom dohodnut nemožem..
misoft
02.11.11,08:40
mimochodom už mi dva mesiace nezaplatil výživné na deti - ešte mesiac a podať trestné oznámenie na ex-pre neplnenie vyživovacej povinnosti. K tomu sa ešte priráta neoprávnené bránenie v užívaní majetku - no ten holomok si to poriadne nazbiera. Dve trestné oznámenia - to by bol pre neho pekný "vianočný darček", až by prišli uniformovaní a zasadili mu želiezka.

a inak, to obvinenie, že si alkoholička a beháš za chlapmi-to je dosť vážne a to by musela dokázať,inak je to urážka na cti To by sa tej frajli tiež zarátalo! A potom jej to spočítať aj s úrokmi - cvakaj, frajľa, cvakaj, až ti ani na nohavičky a podprdu nezostane :D:D.
9bea9
02.11.11,09:03
Dakujem za všetko!!!
Zitulda
07.11.11,12:35
Viem, je to ťažké, ale ak je to "iba klamné ohováranie" a Ty máš čisté svedomie iba jednu radu Ti môžem dať...ignorovať,neukázať že ťa o štve,nechať ich a radšej sa iba usmiať, ale bez slov! a pomysli si na toto, je to pravda.
"Netrápte sa pre tých, ktorí rozprávajú poza Váš chrbát...
Jednoducho to znamená, že ste o krok pred nimi a oni sú v dokonalej pozícii pobozkať Vám zadok!".
Ešte jedno, Tvojou ignoráciou, a úsmevom ich zaskočíš a keď neukážeš, že to bolí, prestanú. Ak sa usmeješ a budeš k nim milá (ako keby sa Ťa to netýkalo) Ti dá pokoj a kĺud a oni ?...no budú zaskočení a možná, že ich to naserie, že ťa nenazlostili. Mnoho ľudí sa vyžíva v tom, ak vidia, že ten druhý má zlosť. VER MI, viem o čom hovorím!
trisestri
07.11.11,13:21
radsej pokial sa da hladaj ine moznosti ako policiu a sudy,ak nemas znamosti a postavenie - velmi tazko a komplikovane sa doziadas spravodlivosti, samozrejme okrem vyzivneho a majetkovych prav./veci ako ohovaranie, obtazovanie, ponizovanie, urazky na cti su pravne komplikovane, tazko sa preukazuju a zbytocne sa natahovat a nicit si nervy/