zabka888
01.11.11,17:57
Potrebujem poradiť ako postupovať pri striekaní karosérie auta odkiaľ začať a ako postupovať
day
01.11.11,17:30
urcite zateplit zlezaradil
arizona
01.11.11,18:14
buchač
01.11.11,18:35
Potrebujem poradiť ako postupovať pri striekaní karosérie auta odkiaľ začať a ako postupovať
...noooooo.....

....tak ja by som začal určite postupoval tak , že by som si pohľadal poriadného autolakýrnika ....

...voľba farby nie je problém , dnes namiešajú aj pôvodný originál podľa čísla farby ...

...len ten zvyšok je už o niečom inom ....nie je sranda ...:rolleyes:

Záleží , či chceš len
- vonkajšie časti - menej roboty...
- alebo aj zvútra - celý vnútrajšok skoro vymontovať ...
lujza.j
01.11.11,19:08
toto je akože čo???? sranda???
day
01.11.11,19:17
ja myslim, ze sranda :eek:
lujza.j
01.11.11,19:20
normálne ma uráža, že sa žena takéto niečo opýta:(akože mám jej to tu rozpísať???
Chobot
02.11.11,08:46
Potrebujem poradiť ako postupovať pri striekaní karosérie auta odkiaľ začať a ako postupovať

Neviem, či sa to pýtaš seriózne, že to chceš lakovať sama, alebo z nejaké iného dôvodu.

Ak nemáš aspoň také skúsenosti s lakovaním, že by si si pozrela na youtube niektoré detailné návody a potom to zvládla, , tak to nerob sama. Tiež nepíšeš, či chcel prelakovať celé auto, alebo len nejaké poškodenie. Ak to je metalíza, tak to už nerob vôbec.

Ja som nedávno opravoval škrabanec a preliačinu na Daewoo Tico. Je to obyčajná modrá farba, farbu nie je problém kúpiť, namiešajú ti ju ako originál. Ale tá príprava je neskutočne náročná, obrúsiť poškodenie, zatmeliť, tmel prebrúsiť, vyhladiť, nastriekať striekacim tmelom, znovu prebrúsiť, oblepiť celé auto, okná a nechať voľnú len tú časť, ktorú chceš striekať (v mojom prípade zadné dvere). Zvyšnú časť starého laku je dobré zdrsniť brúsnym papierom (zrnitosť 500 a vyššie), aby nový lak dobre chytil. A potrebuješ mať dobrú striekaciu pištoľ a kompresor. Potom opatrne sriekať, aby si tam dala dostatok farby, ale zase nie veľa, aby to nezačalo stekať. Všetky nezakryté časti karosérie budeš mať pokryté z prachu striekanej farby, takú krupičku. Najlepšie je to hneď po striekaní odstrániť toluénom na handre.

NA Tico som si trúfol, síce to nie je dokonalé, ale ušetril som na lakovaní dverí cca 150-200 EUR (toľko by to stálo v servise, farba aj s tmelom ma stála do 30 EUR). Na iné, novšie auto, by som si asi netrúfol ani ja.

Takže skutočne chceš lakovať auto?
alltracboy
02.11.11,12:02
uz bezne naplnia spray podla kodu farby pokial ide o drobne opravy.
Chobot
02.11.11,13:06
uz bezne naplnia spray podla kodu farby pokial ide o drobne opravy.

Ale tú prácu predtým musí spraviť aj tak. Akurát ušetrí na striekacej pištoli.
AnikoAd
02.11.11,13:13
... v servise možno,ale bežne sa daju nájst majstri čo spravia diel cca od 80-100 euro....prístreky aj lacnejšie..
allizommm
21.12.11,01:41
Pocujte a ked som nacuvala ,rozbila zadne sklo,poskodila plech i zadny naraznik,zohnala som si v PL zadne dvere i naraznik,ale v inej farbe,mozem nasadit dat a chvilu takto jazdit?Nestopnu ma policajti ?Ja to dam prelakovat,ale po sviatkoch mi to najskor spravia povedali.Auto ale potrebujem ,tak moze sa to nejaky cas takto?Nebude to na pokutu? Ide o uplne inu farbu,nie iba o iny odtien.
day
21.12.11,05:10
kolega jazdi uz dlhsie na viac farebnom aute
misoft
21.12.11,12:17
Pocujte a ked som nacuvala ,rozbila zadne sklo,poskodila plech i zadny naraznik,zohnala som si v PL zadne dvere i naraznik,ale v inej farbe,mozem nasadit dat a chvilu takto jazdit?Nestopnu ma policajti ?Ja to dam prelakovat,ale po sviatkoch mi to najskor spravia povedali.Auto ale potrebujem ,tak moze sa to nejaky cas takto?Nebude to na pokutu? Ide o uplne inu farbu,nie iba o iny odtien.
Kľudne - hlavné je, že to nie je rozbité - policajti na to nič nepovedia, veď si predsa menila diel vozidla za nový. A na prelakovanie si daj aspoň do jari pohov. Teraz na to kašli - idú predsa sviatky!
najag
22.12.11,09:49
Zalezi na tom, aky vysledok clovek od toho ocakava....videl som raz jedneho, ako natrel auto farbou odhora az dole stetcom...a bol velmi spokojny so svojou robotou, stacilo mu to :D
misoft
22.12.11,16:22
a bol velmi spokojny so svojou robotou, stacilo mu to
Proti vkusu žiadny dišputát.
Ice dive
22.12.11,16:59
Pocujte a ked som nacuvala ,rozbila zadne sklo,poskodila plech i zadny naraznik,zohnala som si v PL zadne dvere i naraznik,ale v inej farbe,mozem nasadit dat a chvilu takto jazdit?Nestopnu ma policajti ?Ja to dam prelakovat,ale po sviatkoch mi to najskor spravia povedali.Auto ale potrebujem ,tak moze sa to nejaky cas takto?Nebude to na pokutu? Ide o uplne inu farbu,nie iba o iny odtien.

60 % farby auta by malo zostať pôvodnej, t.j. ak si menila len dvere, tak môžeš vpohode jazdiť...
nero 5
25.12.11,18:55
Ludia jazdia roky s inymi odtienamia je to dobre ,takze ziaden strach.Poznam aj valcekovych majsrov -pokial som vypil pri bufete s kamaratom dve piva ,,ON" pan lakiernik dokazal na parkovisku s valcekom premalovat Skodovku- skoro sme pukli od smiechu.