Strunkova
01.11.11,18:10
Dobrý deň potrebovala by som poradiť..Venujem sa výrobe tôrt a zákuskov na rôzne príležitosti. nie som vyučená v odbore ani nemám vzdelanie aj napriek tomu sa venujem tejto činnosti. Pravidelne každý rok si u mňa objednávajú na sviatky či iné príležitosti rodinní známi, priatelia aj cudzí ľudia . Kedže je to môj koníček popri materskej a zároven aj privyrobenie t.j beriem zato peniaze chcem sa opýtať či je to stíhateľné na daňovom úrade resp. niekde inde. Do cukrární,obchodných sietí a pod. zákusky neponúkam len medzi známymi. Rada by som sa opýtala aký postih by mohol nastať v prípade že by som bola udaná či už konkurenciou alebo niekým iným. Dakujem..Plánujem absolvovať v blízkej budúcnosti rekvalifikačný kurz a otvoriť si živnosť ale dovtedy by som sa rada chránila. Ďakujem za všetky informácie a rady
Dáša_
01.11.11,17:22
no tu je viac problémov - splniť doma požiadavky, ktoré bude mať hygiena, aby ti povolila doma piecť torty, to je skoro nemožné. Pokiaľ teda nemáš teda rodinný dom, kde by sa to ešte ako tak dalo zariadiť.

Čo sa týka neoprávneného podnikania, tak je fakt pravda, že pokiaľ robíš na objednávku, aj pre cudzích a nie iba pre rodinu, robíš to vlastne sústavne, za účelom dosiahnutia zisku, sĺňaš všetky znaky podnikania. A ak by sa rozhodla konkurencia ťa zlikvidovať, nebol by to asi veľký problém.

Neviem, máš zverejnené kontakty na internete? Možno by som stiahla aspoň toto a tvrdila, že robíš iba pre rodinu a teda bez zisku. Proste robiť iba pre tých, ktorých už máš overených.
Danielle369
01.11.11,17:43
Minulý rok bola pokuta od 3 319 €, do 6 638.. za neoprávnené podnikanie, tento rok neviem..
Teraz hygiena v mojom okolí schválila dve prevádzky domácim cukrárkam, neboj sa toho, majú síce vela požiadaviek ale vedia aj trošku ustúpiť a dá sa prevádzka normálne zlegalizovať.
Dáša_
01.11.11,17:48
Teraz hygiena v mojom okolí schválila dve prevádzky domácim cukrárkam, neboj sa toho, majú síce vela požiadaviek ale vedia aj trošku ustúpiť a dá sa prevádzka normálne zlegalizovať.

Tak toto je celkom zaujímavá správa
Danielle369
01.11.11,17:50
Veru je to tak...trošku povolili...:)