kliatba
01.11.11,18:59
Dobrý deň,
Som 1/4 vlastníkom rodinného domu, do ktorého sa nasťahoval jeho 1/2 majiteľ a to z toho dôvodu, lebo jeho rodinný dom opojili od elektriky a plynu kvôli tomu, že prestal platit. Právom sa obávam, že narobí dlžoby na elekrike a plyne aj na sčasti mojej nehnuteľnosti. Keďže býval v susedstve predpokladam, že po starkinej smrti si prípojky dal na svoje meno. Je tu nejaká možnosť ho dať odpojiť?...Veľmi pekne ďakujem za rady
Xanti
01.11.11,18:02
Ak má prípojky na svoje meno, tak dlžoba bude len a len jeho. Prečo ho chceš dať odpájať? Zisti, na koho sú pripojky evidované, kto platí zálohové platby za plyn a elektrinu.
kliatba
01.11.11,18:08
A môžu byť prípojky, aj na mená všetkých majiteľov bez ich vedomia? Opojiť ho chcem dať z dať preto, lebo sa obávam že narobí dlžoby aj na nás, nechá to tak pak to budeme musieť platit aj my...Problém je ten, že dlží peniaze, na každú stranu a už sme si dosť kvôli nemu vytrpeli a nechcem riesiť dalsie jeho dlhy...velmi pekne dakujem za rady, bo ja som v tomto ako slepe kura:)
Xanti
01.11.11,18:32
Po starkinej smrti, nikto neriešil prepísať na seba existujúce pripojenia? Je v tom dome ešte elektrika?
Lebo aj ked sa nepoužíva, tak za "hodiny" sa platiť musí. My ti to nezistíme, skús si zavolať na elektrárne, na distribučnú spoločnosť, a podla čísla nehnuteľnosti zistiť na koho je prípojka napísaná.

On ako vlastník nehnuteľnosti si môže vybaviť v pohode prípojku na svoje meno viď čítaj tu http://www.setri.sk/ako-vybavit-nove-pripojenie-elektrickej-energie-elektriny.html

A prípojka je len jedna, ak je viac majiteľov len jeden ju má napísanú na svojom mene, i on by ju mal platiť.
kliatba
01.11.11,18:51
Výborne to som potrebovala vediet...diky