kristina11
02.11.11,08:37
Dobry den,
poprosim o radu. Ked nakupime kvetinace, ktore budeme dalej dekorovat (natrieme farbou, pouzijeme servitkovu techniku a pod.) a nasledne ich budeme predavat, staci, ze mame v ZL predaj tovaru maloobchod a velkoobchod? Alebo musime mat na to v ZL nejaky iny predmet podnikania?
Dakujem pekne.
Economic
02.11.11,11:14
Stačí maloobchod a veľkoobchod.
Gina Er
02.11.11,11:16
Stačí maloobchod a veľkoobchod.
mimotemy a ako si dajú do nákladov tie veci,ktoré používajú na dekorovanie?
Economic
02.11.11,11:22
Úplne jednoducho. To jednoznačne súvisí predsa s dosahovaním príjmu z predaja upravenými a vylepšenými tovarmi... S týmto by nebol problém podľa mňa. na jednom daňováckom seminári som položila podobnú otázku. Dekorácia súvisí s priamym predajom....
Dáša_
02.11.11,11:28
ja mám skôr pocit, že oni vyrábajú iné veci - že nejde o dekorovanie, ale o výrobu dekoračných predmetov
Economic
02.11.11,11:31
ja mám skôr pocit, že oni vyrábajú iné veci - že nejde o dekorovanie, ale o výrobu dekoračných predmetov

Píše v otázke že nakupuje črepníky, nie že ich vyrába, upravia ich a potom drahšie predajú.... Otázka bola podľa mňa položená tak ako píšem. Nepíše o žiadnej výrobe črepníkov predsa.
kristina11
02.11.11,11:34
Máme maloobchodnú predajňu s iným sortimentom. A hľadáme možnosť ako zvýšiť príjmy. Tak nás napadlo, že by sme obyčajné hlinené kvetináče "prerobili" na pekné. T.j. namaľovali, prípadne použili na dekorovanie servítkovú techniku a pod....A takto upravené kvetináče by sme predávali v našej maloobchod.predajni. Účtujeme v JÚ.
Nemohli by sme to účtovať ako nákup materiálu kvetinace+veci na dekorovanie a tržby ako príjem z predaja vyrobkov?
Dáša_
02.11.11,11:40
Máme maloobchodnú predajňu s iným sortimentom. A hľadáme možnosť ako zvýšiť príjmy. Tak nás napadlo, že by sme obyčajné hlinené kvetináče "prerobili" na pekné. T.j. namaľovali, prípadne použili na dekorovanie servítkovú techniku a pod....A takto upravené kvetináče by sme predávali v našej maloobchod.predajni. Účtujeme v JÚ.
Nemohli by sme to účtovať ako nákup materiálu kvetinace+veci na dekorovanie a tržby ako príjem z predaja vyrobkov?

stále si myslím, že už ide o výrobu, nie iba nákup a predaj, preto treba na to ďalšiu živnosť
Economic
02.11.11,12:08
Máme maloobchodnú predajňu s iným sortimentom. A hľadáme možnosť ako zvýšiť príjmy. Tak nás napadlo, že by sme obyčajné hlinené kvetináče "prerobili" na pekné. T.j. namaľovali, prípadne použili na dekorovanie servítkovú techniku a pod....A takto upravené kvetináče by sme predávali v našej maloobchod.predajni. Účtujeme v JÚ.
Nemohli by sme to účtovať ako nákup materiálu kvetinace+veci na dekorovanie a tržby ako príjem z predaja vyrobkov?

Aby si mala jednoznančné stanovisko, podaj si dopyt na drsr.sk Uvidíme kto má pravdu. Ja stále myslím že toto nie je klasická výroba a M + V podľa mňa preto stačí. No nech sa vyjadrí daňové riaditeľstvo, odbor metodiky k tomuto.
kristina11
02.11.11,12:16
Uz som dala dotaz na Zivnostensky urad. Skusim aj ten Danovy.
Economic
02.11.11,12:19
Daj potom vedieť výsledok..... Budem rada, nech je akýkoľvek.
Dáša_
02.11.11,12:29
No ale veď živnostenský list - teda kolok naň - nestojí tak veľa. A možno začnete vyrábať aj iné dekoračné veci. Nielen kvetináče.
kristina11
02.11.11,14:12
Zo Zivnostenskeho uradu mi prisla obratom odpoved. Tak prikladam:

Dobrý deň,

bolo by vhodné doplniť si predmet podnikania o voľnú živnosť výroba
dekoračných predmetov . Správny poplatok za jeden predmet podnikania pri
voľnej živnosti je 5 euro.
marjankaj
02.11.11,14:18
Zo Zivnostenskeho uradu mi prisla obratom odpoved. Tak prikladam:

Dobrý deň,

bolo by vhodné doplniť si predmet podnikania o voľnú živnosť výroba
dekoračných predmetov . Správny poplatok za jeden predmet podnikania pri
voľnej živnosti je 5 euro.


No vidíš? Zase chcú zarobiť. Každé € je im dobré. A či je to "nutné" si sa nepýtala?

Aby si sa takúto odpoveď dozvedela, tak to si sa ani nemusela pýtať.:eek: To citovali z nejakého zákona?:rolleyes:
kristina11
03.11.11,06:42
Nuz, ci je to "nutne" som sa uz nepytala. Lebo zjavne jednoznacnu odpoved mi nedaju....
Dáša_
03.11.11,07:11
Nuz, ci je to "nutne" som sa uz nepytala. Lebo zjavne jednoznacnu odpoved mi nedaju....

no takto ti poviem, chodia aj kontroly zo živnostenského úradu. A zameriavajú sa na to, či robíš to, na čo máš oprávnenie podľa žl.
Takže to slovíčko "vhodné" by som si vysvetľovala v tejto súvislosti a podľa toho sa zariadila. Tých 5€ nie je veľa.

A čo sa týka DU, tak ten nezvykne toto kontrolovať, jemu ide skôr o to, či si priznal všetko, čo ti ľudia zaplatili a nedal do nákladov viac.