elizabetha
24.01.06,08:39
Ahojte. Máme zamestnanca, ktorý je u nás zamestnaný na polovičný úväzok /10hodín týždenne/. Má viacej takýchto zamestnaní. Chcela by som sa spýtať, či a v akej výške mu prináleží dovolenka. Zamestnanec si ju nevyžaduje. Ďakujem
Zita4
24.01.06,07:43
Samozrejme, že mu patrí dovolenka v každom z týchto zamestnaní podľa toho, aký má týždenný pracovný úväzok. Napríklad pri nároku na 4 týždne dovolenky nebude mať 20 dní, ale 4-krát toľko dní, koľko má v týždni odpracovať.
elizabetha
24.01.06,07:56
Ďakujem. Takže keď má odpracovať 10 hodín v týždni, to je 1,33 dňa, nárok na dovolenku bude 4x1,33 dňa?
Zita4
24.01.06,08:25
Ďakujem. Takže keď má odpracovať 10 hodín v týždni, to je 1,33 dňa, nárok na dovolenku bude 4x1,33 dňa?
Áno, tak nejako by to malo byť. Najlepšie, keď bude čerpať dovolenku po týždňoch. :)
Peťo
24.01.06,10:46
Ďakujem. Takže keď má odpracovať 10 hodín v týždni, to je 1,33 dňa, nárok na dovolenku bude 4x1,33 dňa?

Tých 10 hodín v týždni na koľko dni a po koľko hodín má rozpísaných ? To je rozhodujúce pre stanovenie počtu dni dovolenky. Pekný deň.
elizabetha
24.01.06,14:24
AHOJ Peťo. Zamestnanec je bezpečnostný technik. Nemá určené koľko hodín a kedy má odpracovať. Proste v pracovnej zmluve má 10 hodín týždenne. Ďakujem :)
liba2
24.01.06,17:46
AHOJ Peťo. Zamestnanec je bezpečnostný technik. Nemá určené koľko hodín a kedy má odpracovať. Proste v pracovnej zmluve má 10 hodín týždenne. Ďakujem :)10 hod. týždenne : 5 = 2 hod. denne. Keď čerpá dovolenku 1 deň, má 2 hod. dovolenky.
elizabetha
25.01.06,06:20
S toho vyplýva, že má nárok na ............dní dovolenky?
Zita4
25.01.06,06:57
S toho vyplýva, že má nárok na ............dní dovolenky?
Ak má pracovný čas rozvrhnutý rovnomerne, t.zn. každý pracovný deň 2 hodiny, v tom prípade má nárok na 25 dní dovolenky po 2 hodiny.
Tweety
25.01.06,07:01
Ahojte. Máme zamestnanca, ktorý je u nás zamestnaný na polovičný úväzok /10hodín týždenne/. Má viacej takýchto zamestnaní. Chcela by som sa spýtať, či a v akej výške mu prináleží dovolenka. Zamestnanec si ju nevyžaduje. Ďakujem
Má nárok na dovolenku podľa skutočného nároku (podľa odpracovaných rokov) buď 4 týždne alebo 5 týždňov. AK má kratší PČ, tak potom napr. 20 dní po 2 hod., alebo 25 dní po 2 hodinách.:eek:
Peťo
25.01.06,07:05
AHOJ Peťo. Zamestnanec je bezpečnostný technik. Nemá určené koľko hodín a kedy má odpracovať. Proste v pracovnej zmluve má 10 hodín týždenne. Ďakujem :)

Sú to dosť netypicky dohodnuté podmienky v prac.zmluve, ale na priamu otázku , priama odpoveď. Pri nároku 4 týždňov by mohol čerpať dovolenku alebo mal zaplatené ako dovolenku 4 x po 10 hodín v priemernej mzde. Osobne si myslím, že v prac.zmluve by mali byť dohodnuté aj niektoré ďalšie naležitosti podľa ZP . Podľa § 43 ods. 2 , zamestnavateľ ma okrem iného uviesť aj pracovný čas /§ 85 ZP ods.1 /,teda konkretný čas, kedy je zamestnanec k dispozicí zamestnavateľovi. Vo vašom prípade ide o kratší prac.čas / § 49 ZP/ , kde v ods.3 sa hovorí ,že ten nemusí byť rozvrhnutý na všetky pracovné dni , to znamená, že mala by byť určena aspoň jedena pracovná zmena /prac. deň/. V § 90 ods. 1. sa prac.zmena definuje ako časť týždenného prac.času, ktorý je zamestnanec povinný na základe vopred určeného rozvrhu prac.zmien odpracovať... No a keby ste to tak mali všetko dohodnuté , nebol by ani problem so stanovení počtu dni dovolenky. Napr. pri rozvrhnutí na 5 dní po 2 hodiny ma nárok na 20 dni dovolenky s preplatením 2 hodín za deň v priem.zárobku. Pri rozvrhnutí na 2 dni / napr. v po a pia/ po 5 hodín, ma nárok na zaplatenie 8 dni /4týždne x 2 / pri čerpani dovolenky iba v pondelok a piatok. Pri rozvrhnutí na 3 dni napr. pondelok 2 hod.. streda 5 hod., piatok 3 hodiny ma nárok na 12 dni dovolenky / 4 týždne x 3/ pri čerpani iba v stanovené dni a preplatení stanovených hodínv prislušný deň.Pekný deň.