magno
02.11.11,11:27
Ahojte,neviem si dať rady s jedným zamestnancom.Neustále si neplní pracovné povinnosti a to aj napriek upozorneniam,verbálne napadá ďalšieho zamestnanca a pred ostatnými zamestnancami mu vulgárne nadáva a vyhráža sa mu fyzickým napadnutím čo už vyvrcholilo minulý týždeň,kedy si v záchvate zúrivosti pobalil veci a viac do práce neprišiel s tým,že končí.Odvtedy nedvíha telefón a ani inak ho nevieme zastihnúť.Chcem sa teda opýtať čo môžem v tejto situácii robiť.Ďakujem
Stanislav 1975
02.11.11,10:32
Akože samozrejme okamžitá výpoveď- hrubé porušenie prac.povinností- nieje o čom diskutovať...
ako dovod by som uviedol jednoznačnú ABSENCIU...
Tweety
02.11.11,10:33
Ahojte,neviem si dať rady s jedným zamestnancom.Neustále si neplní pracovné povinnosti a to aj napriek upozorneniam,verbálne napadá ďalšieho zamestnanca a pred ostatnými zamestnancami mu vulgárne nadáva a vyhráža sa mu fyzickým napadnutím čo už vyvrcholilo minulý týždeň,kedy si v záchvate zúrivosti pobalil veci a viac do práce neprišiel s tým,že končí.Odvtedy nedvíha telefón a ani inak ho nevieme zastihnúť.Chcem sa teda opýtať čo môžem v tejto situácii robiť.Ďakujem
Dať mu A, a môžete s ním okamžite skončiť PP-§68ZP, pre závažné porušenie PD.
Gina Er
02.11.11,10:46
a to ste doteraz neriešili žiadnym upozornením?
magno
02.11.11,10:49
Len asi bude problém v tom,že sme ho zatiaľ nestihli písomne upozorniť...... čiže teraz neviem - musím mu poslať dve písomné upozornenia,alebo to ide aj bez toho?
magno
02.11.11,10:50
no práve že nie,stále som tak nejak dúfala,že sa s ním stačí porozprávať........ ja viem - naivná :(
Stanislav 1975
02.11.11,11:03
Len asi bude problém v tom,že sme ho zatiaľ nestihli písomne upozorniť...... čiže teraz neviem - musím mu poslať dve písomné upozornenia,alebo to ide aj bez toho?
Pri absencii mu upozornenia nemusíš posielať- to je automatické,preukázateľné porušenie prac.disciplíny, takže tam odpadávajú tieto písomné upozornenia...
Stanislav 1975
02.11.11,11:05
Pri absencii mu upozornenia nemusíš posielať- to je automatické,preukázateľné porušenie prac.disciplíny, takže tam odpadávajú tieto písomné upozornenia...
dokonca si aj možte nárokovať od neho prípadnú škodu, ktorá vám vznikla jeho neospravedlnenou absenciou...
lubko6394
02.11.11,11:36
Nie je všetko tak jednoznačné. Mal som tiež takého, čo neprišiel viac do práce, takže samozrejme výpoveď, ale celý mesiac som tŕpol, či sa mi nezjaví vo dverách vysmiaty držiac v ruke PN-ku.
magno
02.11.11,12:10
Ďakujem všetkým za rady. Idem na to a budem dúfať,že nenabehne s tou PN-kou.
Gina Er
02.11.11,12:17
Ďakujem všetkým za rady. Idem na to a budem dúfať,že nenabehne s tou PN-kou.
nie je nejaká povinnosť hlásiť zamestnávateľovi,že som na PN?
magno
02.11.11,12:24
Mám pocit,že do troch dní - ale nie som si istá....
Gina Er
02.11.11,12:35
Mám pocit,že do troch dní - ale nie som si istá....
ja mám ten pocit tiež :D
Tweety
02.11.11,12:37
nie je nejaká povinnosť hlásiť zamestnávateľovi,že som na PN?
ÁNo je, ale nie je nijiko obmedzená dňami,(vo firemnej smernici by sa to mohlo upresniť), ale priamo zo ZP tam čas upresnený nie je. Ale každú prekážku v práci je potrebné neodkladne oznámiť.
rodina1
02.11.11,12:41
Zamestnancovi treba poslať do vlastných rúk výzvu, aby ám do určitého dátumu oznámil dôvod svojej neprítomnosti v práci. Ďalej ho upozorníte, že ak tak nevykoná, vykážete mu za dni, kedy nebol v práci a na ktoré nemá ospravedlnenie, absenciu a oznámite mu, že s ním bude okamžite ukončený PP pre hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Ďalej mu oznámite, že za každý deň absencie mu budete v zmysle zákonníka práce krátiť dovolenku v zmysle § 109 ZP ods. 3 o jeden až dva dni (záleží na vás, o koľko dní mu budete krátiť).
lubko6394
02.11.11,13:23
nie je nejaká povinnosť hlásiť zamestnávateľovi,že som na PN?

Je, lenže ak pôjde touto cestou, tak si nájde aj výhovorku prečo tak nemohol urobiť. Veď stačí maródka bez vychádzok a môže tvrdiť, že mu bolo zle, na firmu a poštu že nemohol, lebo nemá vychádzky a na mobile sa mu pokazila batéria... A skús dokázať opak.
magno
03.11.11,09:44
To mám za to,že som nechcela byť sviňucha a myslela som si,že keď sa s niekym porozprávam,tak mu to docvakne............ no čo už - zas som o niečo mudrejšia ....:(
terezamaria
03.11.11,09:53
Ahojte,neviem si dať rady s jedným zamestnancom.Neustále si neplní pracovné povinnosti a to aj napriek upozorneniam,verbálne napadá ďalšieho zamestnanca a pred ostatnými zamestnancami mu vulgárne nadáva a vyhráža sa mu fyzickým napadnutím čo už vyvrcholilo minulý týždeň,kedy si v záchvate zúrivosti pobalil veci a viac do práce neprišiel s tým,že končí.Odvtedy nedvíha telefón a ani inak ho nevieme zastihnúť.Chcem sa teda opýtať čo môžem v tejto situácii robiť.Ďakujem
Keďže lekár vystaví PN-ku len 3 dni dozadu, nenastane asi problém, že by sa stal práceneschopný.
I tak mu napíš prípis do vlastných rúk, že mu od........2011 vykazujete absenciu. Najprv suché oznámenie a po ňom mu pošli Okamžité skončenie pracovného pomeru § 68, ods.1, písm.b/ ZP pre závažné porušenie pracovnej disciplíny, kde v odôvodnení mu napíšeš, že skončenie PP je z dôvodu absencie, ktorú vykazujete k uvedenému dňu už......dní.
srska
03.11.11,10:04
a pri okamžitom skončení pp zo strany zamestnávateľa ešte pozor na toto:

"Účinky tohto zrušovacieho prejavu nastávajú tým dňom, keď sa písomný prejav o okamžitom skončení pracovného pomeru doručil druhému účastníkovi. Pracovný pomer na základe okamžitého skončenia sa teda skončí dňom, ktorým je zamestnancovi doručené bez ohľadu na to, či je v zrušovacom prejave uvedený iný deň."

ak prevezme, končí pp dňom prevzatia zásielky, ak neprevezme - dňom prevzatia nedoručenej zásielky zamestnávateľom od sl. pošty.