cami
02.11.11,11:50
Prajem pekný deň, poradte ako postupovať. Spolupracovníčka je na starobnom dôchodku a je zamestnaná na trvalý PP ,odrobené má min 20 rokov. Z dôvodu šetrenia sa rozhodlo vedenie ju prepustiť a jej práca by sa rozdelila ostatným pracovníkom. Výpovedná doba 3 mesiace alebo odstupné 3 mesiace alebo viac? ( ide o Obecný úrad). Čo ďalej jej ešte patrí? , aby obe strany boli spokojné. Rozviazanie PP dohodou. Ďakujem.
Xanti
03.11.11,21:28
No myslím,
že Vaša pracovníčka má okrem toho spomínaného nárok aj na odchodné

§ 76a
Odchodné

(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na
a) invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %,
b) predčasný starobný dôchodok alebo
c) starobný dôchodok.
cami
26.11.12,06:52
Pekný deň, poprosím poraďte. dostal som výpoveď podľa §63 ods.1písm. b) zákona č. 311/2001 Z.z.(doporučená zásielka) dnes. Výpovedná doba začína 1.12.2012 a pracovný pomer končí dňom 28.02.2012. (výpovedná doba 3 mesiace). Poprosím o radu ako postupovať. Mám odrobené viac ako 5 rokov vo firme. Odstupné? Môžem si vybrať odstupné alebo výpovedná doba. Nevyznám sa v tom. Poprosím o radu. Ďakujem.
Tweety
26.11.12,06:54
Pekný deň, poprosím poraďte. dostal som výpoveď podľa §63 ods.1písm. b) zákona č. 311/2001 Z.z.(doporučená zásielka) dnes. Výpovedná doba začína 1.12.2012 a pracovný pomer končí dňom 28.02.2012. (výpovedná doba 3 mesiace). Poprosím o radu ako postupovať. Mám odrobené viac ako 5 rokov vo firme. Odstupné? Môžem si vybrať odstupné alebo výpovedná doba. Nevyznám sa v tom. Poprosím o radu. Ďakujem.
ÁNo, môžeš si vybrať, ak v priebehu tohoto mesiaca(pred začiatkom VD) požiadaš o skončenie PP dohodou, budeš mať nárok na odstupné, (najmemej trojmesačné, ak nemáte v KZ upravé viac) ak do konca mesiaca nepožiadaš, nárok na odtupné zanikne a VD si budeš musieť odpracovať.