tinulka1
02.11.11,15:35
Dobrý deň,
som zamestnaná ako odborný zamestnanec poradenského zariadenia. Mám ukončené vysokoškolské štúdium 2. stupňa a
rozširujem si kvalifikáciu o ďalšiu pédiu na VŠ - vrámci bakalárskeho štúdia. Chcela som sa spýtať či mám nárok
na 5 dní študijného voľna (ako napr. pedagogickí zamestnanci vrámci akreditovaného vzdelávania) a zároveň, či sa dajú
uznať kredity aj za ďalšie štúdium, ktoré je pre moju prácu potrebné. Teda či je možné aj toto štúdium považovať za kontinuálne vzdelávanie.
ďakujem za odpoveď
zdenka131
02.11.11,19:16
Zákon 317/2009
§ 54
(1) Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi patrí pracovné voľno s náhradou funkčného platu v rozsahu a) päť pracovných dní v kalendárnom roku na účasť na kontinuálnom vzdelávaní podľa tohto zákona, b) ďalších päť pracovných dní na prípravu a vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.


Komentár k § 54 sa musí vykladať s ohľadom na ustanovenie § 57 , ktoré hovorí,že náklady spojené s kontinuálnym vzdelávaním hradí zamestnávateľ len ak s týmto vzdelávaním súhlasí. Teda nárok na študijné voľno máte iba v prípade, ak zamestnávateľ so štúdiom súhlasí.