rommy
02.11.11,16:07
Ahoj poraďáci, vedeli by ste mi prosím poradiť ako nastaviť v pohode v sklade výdaj FIFO a nie priemer? a existuje v pohode možnosť tlačiť výdajku a predajku tak aby som tam videla cenu vyskladnenia?
nikdy v živote som s pohodou nerobila, poradíte mi prosím aké zostavy si mesačne tlačíte do účtovníctva na zaúčtovanie - príjem, výdaj, stav skladu a ako sa k nim dostanem? za každú radu budem moc vďačná.
Pidgey
02.11.11,15:42
nie som si isty,ale Pohoda nepodporuje metodu FIFO, resp urcite je do poslednej verzie nepodporovala (asi najlepsie sa spytat priamo v Pohode. co s atyka vydajky vo VNC, tak pred nahladom zostavy v agende vydajok , zostava Vydajka zo skladu, mas moznost zaskrtnuch "vazene nakupne ceny", a vtedy sa ti zobrazi zostava vo VNC cenach. V predajkach tato moznost nie je.Na zostavu za obdobie by som si zvoli asi v zasobach "Prehlad predaja za obdobie" - vstupuju tam myslim vsetky vydaje mimo prevodiek. Prip treba vyskusat, porovnat, ci to sedi.
Onko
02.11.11,15:48
FIFO nenastavíš, Pohoda používa iba VNC. Výdajku je možné si vytlačiť aj v VNC, keď si zobrazíš zoznam tlačových zostáv, v ľavej časti sa to dá zaškrtnúť. Pri Predajke taká možnosť nie je, bolo by treba to dorobiť.
rommy
10.11.11,11:46
Ďakujem veľmi pekne, už som sa tam trošku zorientovala.