Ľubomír Baláž
02.11.11,16:33
Dobrý deň,
Potrebujem poradiť:
Požičal som peniaze, jedná sa o sumu 250,- €. Doklad písomný o tom nemám, mám len konverzáciu zo sociálnej siete, mám ŠPZ "spolupáchateľa". Ako záruku som si vzal občiansky preukaz a rodný list dlžníka. Telefonoval som, atď, ale nereagoval, vždy sa vyhováral... Poslal som už aj prvú výzvu, na ktorú v telefonáte potom arogantne reagoval, že chceš ma dať na súd? OK... Niektoré rozhovory mám nahraté v telefone, že sme sa mali stretnúť tam a tam, lenže sa nedostavil samozrejme... Len ten rozhovor nemám, kde mi to povedal... Teraz som sa poradil, a mám poslať druhú výzvu, ale zapožičané dokumenty musím vrátiť (samozrejme kopie si spravím).
Ako mám ďalej postupovať ? Poraďte...
Dôkazy čo mám: kopie OP a rodného listu, konverzácia zo sociálnej siete, záznam tel. rozhovoru, sms, bol som už aj u neho doma - rozprával som s jeho babkou, čiže aj ona je svedok dá sa povedať, svedok č.2 - ktorý ho priniesol na firemnom aute (mám ŠPZ v smske poslanú - čiže tam vidno čas)...

Aké mám šance, alebo čo ďalej ?
misoft
02.11.11,15:51
Dobrý deň,
Potrebujem poradiť:
Požičal som peniaze, jedná sa o sumu 250,- €. Doklad písomný o tom nemám, pekná hlúposť mám len konverzáciu zo sociálnej siete nedôkazné, mám ŠPZ "spolupáchateľa" ŠPZ (EČV) si na***em na tisíce - stačí sa len na ulicu postaviť. Ako záruku som si vzal občiansky preukaz a rodný list dlžníka. on si vybaví nový OP (povie, že si mu ho odcudzil - a si v p**eli), rodný list - vyžiada si kópiu Telefonoval som, atď, ale nereagoval, vždy sa vyhováral... Poslal som už aj prvú výzvu telefonicky? Zatají, takéto veci len písomne, na ktorú v telefonáte potom arogantne reagoval, že chceš ma dať na súd? OK... Niektoré rozhovory mám nahraté v telefone, že sme sa mali stretnúť tam a tam, lenže sa nedostavil samozrejme...je to len nahrávka, na súde neobstojí Len ten rozhovor nemám, kde mi to povedal... no, nepísal som? Teraz som sa poradil, a mám poslať druhú výzvu, ale zapožičané dokumenty musím vrátiť to by si mal, pretože máš v držbe dokumenty s osobnými údajmi inej osoby, za toto ťa môžu odsúdiť a napariť ti riadnu pálku (samozrejme kopie si spravím urob a máš na krku ďalšie zneužívanie osobných údajov inej osoby).
Ako mám ďalej postupovať ? Poraďte...
Dôkazy čo mám: kopie OP a rodného listu nepreukázne - priam trestné, konverzácia zo sociálnej siete nepreukázne - toho sa tam popíše, záznam tel. rozhovoru ako dôkaz nedostačujúce, sms no možno, bol som už aj u neho doma - rozprával som s jeho babkou on ju ako blízku osobu môže odmietnúť, čiže aj ona je svedok dá sa povedať otázka je, čí to bude svedok?, svedok č.2 - ktorý ho priniesol na firemnom aute jeho kolega, jeho kamarát - v tvoj prospech asi ťažko bude svedčiť (mám ŠPZ v smske poslanú - čiže tam vidno čas fotku možno upraviť, aj údaje)...

Máš len dve možnosti:
1) Zabudni na 250€
2) pošli za nim hlavohrude. Možno pochopí!
Ľubomír Baláž
02.11.11,16:08
Dobrý deň,
Potrebujem poradiť:
Požičal som peniaze, jedná sa o sumu 250,- €. Doklad písomný o tom nemám, pekná hlúposť mám len konverzáciu zo sociálnej siete nedôkazné - ale píše sa tam spomenutá suma, aj kedy to má vrátiť atď.., mám ŠPZ "spolupáchateľa" ŠPZ (EČV) si na***em na tisíce - stačí sa len na ulicu postaviť - lenže mám aj tel rozhovor s ním, nahratý aj sms, písal som do firmy a zisťoval. Ako záruku som si vzal občiansky preukaz a rodný list dlžníka. on si vybaví nový OP (povie, že si mu ho odcudzil - a si v p**eli), rodný list - vyžiada si kópiu Telefonoval som, atď, ale nereagoval, vždy sa vyhováral... Poslal som už aj prvú výzvu telefonicky? Zatají, takéto veci len písomne - písomne som posielal výzvu, vyzíval ho telefonicky, sms, na ktorú v telefonáte potom arogantne reagoval, že chceš ma dať na súd? OK... Niektoré rozhovory mám nahraté v telefone, že sme sa mali stretnúť tam a tam, lenže sa nedostavil samozrejme...je to len nahrávka, na súde neobstojí Len ten rozhovor nemám, kde mi to povedal... no, nepísal som? - v nahrávke mám , kde sme sa mali stretnúť a mal mi vrátiť, len potom už nereagoval Teraz som sa poradil, a mám poslať druhú výzvu, ale zapožičané dokumenty musím vrátiť to by si mal, pretože máš v držbe dokumenty s osobnými údajmi inej osoby, za toto ťa môžu odsúdiť a napariť ti riadnu pálku (samozrejme kopie si spravím urob a máš na krku ďalšie zneužívanie osobných údajov inej osoby).
Ako mám ďalej postupovať ? Poraďte...
Dôkazy čo mám: kopie OP a rodného listu nepreukázne - priam trestné, konverzácia zo sociálnej siete nepreukázne - toho sa tam popíše, záznam tel. rozhovoru ako dôkaz nedostačujúce, sms no možno, bol som už aj u neho doma - rozprával som s jeho babkou on ju ako blízku osobu môže odmietnúť, čiže aj ona je svedok dá sa povedať otázka je, čí to bude svedok?, svedok č.2 - ktorý ho priniesol na firemnom aute jeho kolega, jeho kamarát - v tvoj prospech asi ťažko bude svedčiť - zatiaľ je na mojej strane, lebo som mu zavaril v práci keď som zisťoval jeho identitu (mám ŠPZ v smske poslanú - čiže tam vidno čas fotku možno upraviť, aj údaje)...
Ľubomír Baláž
02.11.11,16:09
Nechcel by som to riešiť č. 2... ani 1 nechcem pripustiť...
marjankaj
02.11.11,16:29
No ešte by si si mohol takýmto istým spôsobom na fejsbúku požičať ty.:rolleyes:
Ľubomír Baláž
02.11.11,16:38
Háá há... very funny... ja potrebujem vedieť, čo s tým, aké mám šance, možnosti, alebo mi fakt zostáva posledná a to mu naložiť...
misoft
02.11.11,16:59
Vraví sa: Co je psáno, to je dáno! Nemáš papier - je to tvrdenie proti tvrdeniu. Dôkazné bremeno máš ty (že si mu požičal) + je tam držba kópií osobných dokladov - no kamarát - na súde by to bolo veľmi veselo (len aby si potom neplatil ešte jemu súdne trovy + nejaké iné LÓVE).
Ľubomír Baláž
02.11.11,17:04
Vraví sa: Co je psáno, to je dáno! Nemáš papier - je to tvrdenie proti tvrdeniu. Dôkazné bremeno máš ty (že si mu požičal) + je tam držba kópií osobných dokladov - no kamarát - na súde by to bolo veľmi veselo (len aby si potom neplatil ešte jemu súdne trovy + nejaké iné LÓVE). Toho sa chcem vyhnúť, preto hľadám riešenie, prípadne nejako inak dokázať... Jediné veci mám tie čo som písal... preto si vypočujem každú radu... nejako sa to musí vyvinúť v môj prospech...
misoft
02.11.11,17:08
Ťažko radiť: máš toho v rukách veľa, ale je to tak slabé - ako keby si nemal nič. Skús ho ešte raz písomne vyzvať, potom osobné stretnutie pred svedkami. Ak to nepomôže - jednu poriadnu po papuli, aby vedel, že sa nenecháš osie*ať.
Ľubomír Baláž
02.11.11,17:11
Ťažko radiť: máš toho v rukách veľa, ale je to tak slabé - ako keby si nemal nič. Skús ho ešte raz písomne vyzvať, potom osobné stretnutie pred svedkami. Ak to nepomôže - jednu poriadnu po papuli, aby vedel, že sa nenecháš osie*ať. No, keď mu dám na ústa, môže ma udať za napadnutie zase.. Písomne som už ho vyzval, teraz idem druhý raz s vrátením zapožičaných dokumentov.. Ja len potrebujem radu čo získať, čo obstojí...
misoft
02.11.11,17:15
Ak mu jednu pridr*eš po chlebárni niekde za rohom, bez svedkov - ako potom on dokáže, že letela tvoja facka vzduchom a on - debil - sa jej neuhol? :D
Ľubomír Baláž
02.11.11,17:20
Srandičky srandičky, ale to mi veľmi nepomáha... túto možnosť chcem ako posledné jediné riešenie...
lienocka001
02.11.11,17:27
ake srandicky.... urobil si debilinu tak co teraz tu chces aku radu...
v prvom rade si nemal pozicat bez pisomneho dokladu....
ak si to uz urobil tak potom mas smolu.... tie dve moznosti co ti pisali z tych si prosto vyber a hotovo.... inu moznost nemas....

a k tomu OP tak to si daj este bacha lebo to nie je ok ze ty mu zadrziavas OP z toho mozes mat este riadny pruser a velmi vela vysvetlovania na policii

jedna moznost je spisat papier o uznani dlhu a donutit ho podpisat ho... ale to sa asi tiez bez bodu 2 nezaobide....

ale predsa este rada skus sa z toho poucit a byt rad ze to nebola vacsia suma...
avalik
02.11.11,17:57
ono niekedy ani pisomny doklad nepomoze - dlznik neprebera postu, nie je mu mozne dorucit platobny rozkaz - takze dalsi sud o urcenie opatrovnika, a az potom exekutor, ten ma 10 rokov na vymozenie pohladavky. to ale nezarucuje, ze dlznik aj zaplati - ked nema z coho - lebo je to hajzlik, ktory si nic na seba neda napisat a oficialne ziadne prijmy nema.
buchač
02.11.11,18:03
ono niekedy ani pisomny doklad nepomoze - dlznik neprebera postu, nie je mu mozne dorucit platobny rozkaz - takze dalsi sud o urcenie opatrovnika, a az potom exekutor, ten ma 10 rokov na vymozenie pohladavky. to ale nezarucuje, ze dlznik aj zaplati - ked nema z coho - lebo je to hajzlik, ktory si nic na seba neda napisat a oficialne ziadne prijmy nema.


...a ani rozhodnutie súdu......kua ........a mne ide o viac ako o tých 250 €.....

...a ani nakladačka nemá význam , jeden sa len do problémov dostane ...
marjankaj
02.11.11,18:22
To chceš vymáhať od niekoho, koho si ani nevidel? Iba jeho "akože kamoš" ti priniesol jeho občiansky? Nakoniec sa zistí, že ten občiansky bol stratený alebo ukradnutý. Ako ti mohlo napadnúť takému človeku požičať 250 euri? Taká suma sa nepožičiava ani známym.:eek:
buchač
02.11.11,18:52
Dobrý deň,
Potrebujem poradiť:
...babo raď ...
Požičal som peniaze, jedná sa o sumu 250,- €. Doklad písomný o tom nemám
...smola neboli asfalt ...
, mám len konverzáciu zo sociálnej siete,
...bookfasov je v tejto záležitosti na dve veci ...na trt a na oné...
mám ŠPZ "spolupáchateľa".
...zasmiali sa zbrojnoši , vykydali sa do prilieb ....a odplávali na šijacích strojoch do Ameriky ....
Ako záruku som si vzal občiansky preukaz a rodný list dlžníka.
...šak TY si to doslovne čorkol ....
Telefonoval som, atď, ale nereagoval, vždy sa vyhováral...
...na rande neprišiel .....sviniar jeden ...
Poslal som už aj prvú výzvu, na ktorú v telefonáte potom arogantne reagoval, že chceš ma dať na súd? OK... Niektoré rozhovory mám nahraté v telefone
...no a ????......ja Ti mám toho v mobile .....
, že sme sa mali stretnúť tam a tam, lenže sa nedostavil samozrejme... Len ten rozhovor nemám, kde mi to povedal... Teraz som sa poradil, a mám poslať druhú výzvu, ale zapožičané dokumenty musím vrátiť (samozrejme kopie si spravím).
Ako mám ďalej postupovať ? Poraďte...
Dôkazy čo mám: kopie OP a rodného listu, konverzácia zo sociálnej siete, záznam tel. rozhovoru, sms, bol som už aj u neho doma - rozprával som s jeho babkou, čiže aj ona je svedok dá sa povedať, svedok č.2 - ktorý ho priniesol na firemnom aute (mám ŠPZ v smske poslanú - čiže tam vidno čas)...
MÁŠ TRT....

Aké mám šance, alebo čo ďalej ?
...žiadne...
...nič ...
...rozbiť hubu ...
...a pre menšie sumy peňazí sa už poniektorí obesili .....


Ľubomír Baláž
Re: Vymáhanie požičanej sumy
Srandičky srandičky, ale to mi veľmi nepomáha... túto možnosť chcem ako posledné jediné riešenie...

...skús :mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee:..... .možno pomôže ....