sano76
02.11.11,16:57
Dobrý večer

Chccel by som sa opýtať ako zrušiť firmu

Som SZČO od roku 2010 firma neprosperuje len sa dostáva do dlhov ( je viacej ako 4 veritelia )
chcel by som vedieť ako zrušiť firmu a vyplatiť veriteľov keď firma nemá momentálne už žiadny obrat a ani peniaze iba majetok v hodnote okolo 7000 eur a to v podobe vzorkovej predajne

ďakujem
mattto
02.11.11,19:05
si SZČO (živnostník) alebo si spoločníkom obchodnej spoločnosti? Mal by si si naštudovať zák. č. 7/2005 Z.z. a začal by som §11 ods. 2

Dlžník v úpadku je povinný podať návrh na vyhlásenie konkurzu do 30 dní, od kedy sa dozvedel alebo sa pri zachovaní odbornej starostlivosti mohol dozvedieť o svojom úpadku. Túto povinnosť v mene dlžníka má rovnako štatutárny orgán alebo člen štatutárneho orgánu dlžníka, likvidátor dlžníka a zákonný zástupca dlžníka.
sano76
02.11.11,19:10
som SZČO živnostník . jasne ja viem že by som to mal oznamiť do 30 dní ale či je to pre mä ohľadom poplatkov lacnejšie alebo je lacnejší exekútor aby som neprerobil ešte viacej .
mattto
02.11.11,19:34
ak si živnostník, nepíš o firme. Podať návrh je tvoja zákonná povinnosť, tu nemáš, čo špekulovať. Ako živnostník ručíš celým svojim majetkom. Pri nepodaní návrhu ručíš za škodu, ktorá tým vznikne... Ešte by som si pozrel skutkovú podstatu TČ marenie konkurzného alebo vyrovnávacieho konania - §242 TZ