1noise
03.11.11,10:00
Budem stručný. V aplikácii eDane som ako vždy vyplnil potrebné údaje pre súhrnný výkaz DPH a v poriadku odoslal. Vytlačil som si prvú stránku a vyhlásenie o podaní písomností elektronickou formou a v termíne zaniesol na danový úrad, kópiu som si nechal opečiatkovať. No a teraz mi volá teta z DU, že som elektronicky nič nepodal za 2. ani 3. štvrť rok a že iba to vyhlásenie majú odo mňa. Tzn. 2x pokuta za nepodanie výkazu. Po prihlásení na drsr.sk v chránke správ samozrejme potvrdenie o akceptácii nemám. Fakt neviem kde mohol byť problém. Tiež nechápem, prečo sa neozvali hneď po prvom nepodanom výkaze. To, že majú katastrofický systém a aplikácie je ich problém, ja som svoje povinnosti splnil. Je nejaká šanca sa z toho dostať?
tictac7
03.11.11,09:06
..a správu o odoslaní dokumentu z aplikácie eDane si si vytlačil? Ja si tlačím aj to a potom na druhý deň sa ešte pre istotu pozriem, či mám v schránke správ na portáli daňovej správy aj akceptáciu podania dokumentu...
1noise
03.11.11,09:55
Žiaľ správu o odoslaní som si nevytlačil.
srska
03.11.11,10:11
ja občas podávam cez edane (viac priamo cez etax) - potvrdenku o podaní ukladám do "elektronického šanonu" v pc (pre istotu). akceptáciu len kontrolujem - niekedy príde aj za 2-3 dni
tictac7
03.11.11,10:32
Žiaľ správu o odoslaní som si nevytlačil.

...tak potom ťažko dokážeš, že si to podal.... Je to len Tvoje tvrdenie a nemáš žiadny doklad....:mee:
1noise
03.11.11,14:16
Vyplnil som vykaz znova a odoslal v poriadku. Spravu o akceptaci mi to vsak nikde nevyhodilo. Ani v aplikacii eDane, ani po prihlaseni na drsr.sk v eTaxe. Pokuta 660€ za takuto peachovinu.
zk24
03.11.11,14:20
Vyplnil som vykaz znova a odoslal v poriadku. Spravu o akceptaci mi to vsak nikde nevyhodilo. Ani v aplikacii eDane, ani po prihlaseni na drsr.sk v eTaxe. Pokuta 660€ za takuto peachovinu.

Ani správu o podaní ti to znova nedalo? už sa ti podarilo niekedy podať SV, alebo 2q a 3q boli jedine vykazy co si posielal?
domenico.office
03.11.11,14:39
Vyplnil som vykaz znova a odoslal v poriadku. Spravu o akceptaci mi to vsak nikde nevyhodilo. Ani v aplikacii eDane, ani po prihlaseni na drsr.sk v eTaxe. Pokuta 660€ za takuto peachovinu.

Správa o akceptácii sa jedná len tých, ktorý podpisujú ZEP-om a nič nenosia na DÚ. Takže si zbytočne čakal. A že si to neposlal elektronicky (teda ty tvrdíš, že si odoslal, ale keď to nemajú, tak asi nie), no zákon je jasne daný, môžeme polemizovať o tom, aký je, či je taký, alebo onaký, ale platí. SV sa podáva jedine elektronicky. Kto podpíše ZEP-om, nemusí nič dokladať v papierovej forme, kto označuje dokument elektronickou značkou, musí takéto podanie doložiť i v papierovej forme.
Mila123
03.11.11,14:41
Správa o akceptácii sa jedná len tých, ktorý podpisujú ZEP-om a nič nenosia na DÚ. Takže si zbytočne čakal. A že si to neposlal elektronicky, no zákon je jasne daný, môžeme polemizovať o tom, aký je, či je taký, alebo onaký, ale platí. SV sa podáva jedine elektronicky. Kto podpíše ZEP-om, nemusí nič dokladať v papierovej forme, kto označuje dokument elektronickou značkou, musí takéto podanie doložiť i v papierovej forme.
nemám ZEP a akceptáciu si za každým vytlačím a nenosím SV na DU v papierovej forme.......nie je to ok? niečo nesprávne?
domenico.office
03.11.11,14:43
nemám ZEP a akceptáciu si za každým vytlačím a nenosím SV na DU v papierovej forme.......nie je to ok? niečo nesprávne?

Veru nie je to OK. Dokumenty označené elektronickou značko podateľne (bez ZEP), je nutné doložiť krycími listami.
zk24
03.11.11,14:45
nemám ZEP a akceptáciu si za každým vytlačím a nenosím SV na DU v papierovej forme.......nie je to ok? niečo nesprávne?

Mila, vždy do piatich dní musís doniesť v papierovej forme. Ak nemáš ZEP. Ak nedonesies vpapierovej forme považuje sa za nepodaný :eek:
Economic
03.11.11,14:47
mimotemy A ešte nech niekto tvrdí, že elektronické podávanie bez ZEP je výhodnejšie pre ľudí ! Ak toto niekto tvrdí, tak je s prepáčením poriadny hlupák. Najviac pokút dostávajú tí, ktorí SV podávajú práve bez ZEP !
1noise
03.11.11,14:49
Posielal som uz aj predtym a vsetko preslo. Na x-ty krat mi to teraz preslo tak snad je po probleme.
zk24
03.11.11,14:54
Pridám metodický pokyn k tomu, že treba nosiť v papierovej forme, ak nemáme ZEP
Mila123
03.11.11,15:29
Mila, vždy do piatich dní musís doniesť v papierovej forme. Ak nemáš ZEP. Ak nedonesies vpapierovej forme považuje sa za nepodaný :eek:
jasne, kolegyňa ich tam nosí....ale prečo som si myslela, že v papierovej nemusíme?????šibe mi....mimotemy:confused:
zk24
03.11.11,15:45
jasne, kolegyňa ich tam nosí....ale prečo som si myslela, že v papierovej nemusíme?????šibe mi....mimotemy:confused:

Mňa pot oblial aj za teba... Takýchto situácii sa stále bojím, že proste človek prehliadne nejakú hlúposť a môže vyhlásiť bankrot akurát rovno
Mila123
03.11.11,15:47
Mňa pot oblial aj za teba... Takýchto situácii sa stále bojím, že proste človek prehliadne nejakú hlúposť a môže vyhlásiť bankrot akurát rovno
už som si myslela, že som to posr*****ala, veď som sa vyplašila, telefonovala som kolegyni, tá ma uistila, že tým cvokom vraj ešte nie som...