Sebastian777
03.11.11,13:37
Dobrý deň prajem,

začinam s internetovym obchodom, a preto prosim, skuste mi poradit, ako si mam co najrozumnejsie dojednat s velkododavatelom obchodne podminky na dodanie tovaru / pre začiatok malé a nepravidelné odbery / do E-shopu tak, aby som si minimalizoval potrebu svojich skladovych zasob za predpokladu, ze dodacia lehota pre konecneho spotrebitala je 5 - 14 dní. Ktorý spôsob / podmienky sa Vám najlepšie osvedčili ?

Ďakujem
padro
03.11.11,15:01
tak tomuto teda nerozumiem :) ... no najskor sa spytaj toho VO ze ake maju podmienky :)
arizona
03.11.11,16:20
Neviem, co ponukas za tovar...ale pri beznych tovaroch 10-14 dni je strasne vela!
Zakaznici neradi tak dlho cakaju...radsej objednaju tam,kde je skladom,alebo minimalna doba dodania.
Sebastian777
03.11.11,17:18
VO ?
Ved je nad slnko jasne , ze dodavatelel ma bude tlacit do podmienok, ktore su v prvom rade vyhovujuce jemu , teda okamzita uhrada a garantovane objemy , pripadne ine
podmienky .....a tomu chcem predist .....a byt na tuto komunikaciu aj vdaka dobre mienenym radam a od Vas pripraveny ....
Danielle369
03.11.11,17:40
Niektoré sklady nedajú začínajúcim podnikatelom na faktúru a musia platiť okamžite. A objem tovaru záleží na dohode a viac menej od VO...takže bud kúpiš alebo nekúpiš
padro
03.11.11,18:50
to si myslis ze ked tam kupis par veci tak hned sa bude VO byt o teba? trosku reality do toho.
Atomer.sk
03.11.11,19:24
Na zaciatku urcite nemas ziadnu poziciu na vyjednavanie. Tvojim cielom by mali byt velke obraty, a az potom si mozes s dodavatelom sadnut a ukazat mu, "pozri, robim ti obrat XY.000 Eur mesacne, daj mi lepsie ceny".

A co sa tyka okamzitej uhrady, to je hadam samozrejmost :-)
Sebastian777
03.11.11,20:18
Pre Padro :

To su tvoje mysliekove pochody ....ja si nic nemyslim . Prosil som o radu , nie o mudrovanie ....
padro
04.11.11,06:06
no tak to ber ako radu, ... hovorim z vlastnej skusenosti, ako ti tu pisu ked budes robit velke obraty... potom sa mozes pokusit vyjednavat.
Dáša_
04.11.11,06:58
Vieš, to je celkom logické, keby dal veľkoobchod každému, bez ohľadu napríklad na obrat, rovnako výhodné podmienky, potom by ani v tvojom budúcom obchode nikto nekupoval - proste by si našiel najbližšieho známeho so živnostenským listom a kupoval si rovno cez neho u veľkoobchodníka.

Hodne záleží aj type produktu, ktorý predávaš - ja napríklad mám produkt, ktorý nie je problém skladovať. Takže radšej nakúpim veľké množstvo. A potom je len na mojej predvídavosti, či som nakúpila správne množstvá z jednotlivých tovarov, či naozaj to, čoho mám na sklade najviac je aj najpredávanejšie. Alebo sa z rôznych dôvodov zmenia chute zákazníkov a zrazu mám na sklade ležiaky, ktoré nikto nechce....

A kludne rozdávaj neužitočné body ľuďom, ktorí ti radia z dlhoročnej skúsenosti - veď prax ťa naučí. A uvidíš, že to, čo máš teoreticky perfektne premyslené je v praxi z mnohých dôvodov nereálne.
Mnohokrát som zažila, že mi niekto chcel radiť, že toto mám robiť tak a toto tak. Až keď si to aj on sám vyskúšal v praxi, potom, čo si urobil vlastný obchod, zistil, že pre čo to tak nejde. Nuž čo, najlepšie sa človek učí na vlastných chybách.
Sebastian777
04.11.11,10:29
Nemyslim si, prietor na vyjednavanie je vzdy, s takymto
pristupom, aky mi predkladas nemozem suhlasit.
Mam dvadsartocne skusenosti v kamenom obchde
a tiez svoju kozu nepredavam lahko. Ist do biznisu
so sklonemou hlavou je vopred prehrany boj .... )))
Zatial som sa tu nic mudre nedozvedel, co by sa dalo realne pouzit .... Dakujem , chodniky si vyslapem poctivo sam...)))
camozzi
04.11.11,11:53
Od cloveka, ktory ma 20 rocne skusenosti v ksefte by som skor ocakaval, ze bude rady davat ako pytat. Pytas sa zaciatocnicku otazku, ktora je spolocna ako pre prevadzku kamenneho tak aj internetoveho obchodu. Po tolkych rokoch by si uz mohol na nu odpoved poznat.
Atomer.sk
04.11.11,12:17
On to myslel tak, ze ma 20 rokov = 20 rocne skusenosti :-)))))
Sebastian777
04.11.11,14:35
Internetovy obchod ma rozne ine specifika ako klasicky obchod / Drop shipping, Provizne partnerstvo - provízni partneri deklarujúci iného dodávateľa, Provízni partneri deklarujúci ako dodávateľa seba , Komisionalny predaj, Odberatelia tovaru - díleri s vlastným skladom.... aj tam smerovali moje otazky .
Ak nevies normalne poradit tak laskavo nemudruj....na to ozaj nie som zvedavy.
Zatial som tu pocul len same jalove reči ...nič, co by sa dalo realne zuzitkovat ....(((