SERVIS
03.11.11,13:37
Môj muž mal problém s okom, je zvárač. Dostala sa mu do oka truska a mal aj komplikácie. Očná lekárka mu povedala že mesiac bude doma, ale hrdina odmietol, že on si zoberie dovolenku, tak bol vyše týždňa doma, potom išiel do práce a nejako to tam prežil. Ani v robote si nenahlásil pracovný úraz. CHcem sa spýtať, či je šanca dostať z poisťovne peniaze /to asi áno/ a hlavne ako sa odzrkadlí na tom to, že nemal PNku. Ďakujem.
Chobot
03.11.11,13:15
Môj muž mal problém s okom, je zvárač. Dostala sa mu do oka truska a mal aj komplikácie. Očná lekárka mu povedala že mesiac bude doma, ale hrdina odmietol, že on si zoberie dovolenku, tak bol vyše týždňa doma, potom išiel do práce a nejako to tam prežil. Ani v robote si nenahlásil pracovný úraz. CHcem sa spýtať, či je šanca dostať z poisťovne peniaze /to asi áno/ a hlavne ako sa odzrkadlí na tom to, že nemal PNku. Ďakujem.

Možno ani nie. Aj zamestnanec má určité povinnosti zo zákona o BOZP § 17 v prípade pracovného úrazu - a to bezodkladne nahlásiť pracovný úraz. Teraz neviem, ako dokáže zamestnávateľovi, že išlo o pracovný úraz. Zamestnávateľ to môže zamietnuť a tvrdiť, že sa mu to stalo počas voľného času.

Resp. upresni, z akej poisťovne chce peniaze? Zo sociálky nedostane nič, veď nebol na PN, takže nemocenské dávky nedostane. Z komerčnej poisťovne? Má úrazové poistenie?

ALe už lekárka mala spísať hlásenie o pracovnom úraze. Ak jej nepovedal, že išlo o pracovný úraz a nespísali hlásenie, neviem, ako to spraví spätne.

A tvoj muž nemal školenie o BOZP?? Nepoučila ho firma o tom, ako postupovať, keď sa stane pracovný úraz?

A čo sa ma odzrkadliť na tom, že nemal PN? Proste nemal PN, čerpal dovolenku. Na čom sa to má podľa teba odzrkadliť?

Chce to teraz nahlásiť ako pracovný úraz? Tak nech čaká komplikácie - firma to nemusí uznať ako pracovný úraz.
SERVIS
03.11.11,17:09
Môj muž je taký typ že nad všetkým mávne rukou a povie že to je dobre, zbytočne som mu dohovárala. Mne sa nejedná o pracovný úraz a jeho uznanie, ale o to že by si chcel z poisťovne amslico, kde má úrazovú poistku uplatniť plnenie. Taam sa v tom dotazníku aj pýtajú či bol uznaný PN a koľko... a on odmietol PN a radšej si minul dovolenku...
Katy a R
03.11.11,17:14
Môj muž mal problém s okom, je zvárač. Dostala sa mu do oka truska a mal aj komplikácie. Očná lekárka mu povedala že mesiac bude doma, ale hrdina odmietol, že on si zoberie dovolenku, tak bol vyše týždňa doma, potom išiel do práce a nejako to tam prežil. Ani v robote si nenahlásil pracovný úraz. CHcem sa spýtať, či je šanca dostať z poisťovne peniaze /to asi áno/ a hlavne ako sa odzrkadlí na tom to, že nemal PNku. Ďakujem.
.. no tak to záleží od toho, akú poistku má :confused::confused: .. čo vlastne má poistené. treba pozrieť do zmluvy. ;):D