JK-M
24.01.06,09:11
Som zaciatocnik zivnostnik a ponukam maserske sluzby u zakaznika doma t.j. chodim za zakaznikom domou. Ale mam problem zakaznici si nechu aby som im vystavoval potvrdenku o prime. Hoci ja mam zaujem ale oni ma uz potom "posielaju prec". Co mam robit lebo naklady na zalozenie zivnosti boli dost velke a teraz si to nemam kde odpisat.
OT c.2 Ako spravne vypisat primovy pokladnicny doklad hmmmm:confused:
renča1
24.01.06,09:08
tej prvej vete dosť nerozumiem. Môžeš ju ešte raz obšírnejšie napísať?
PPD vypíšeš jednoducho:
-dátum - dáš dátum kedy si v skutočnosti prijal peniaze
- Organizácia - dáš svoju pečiatku
- Prijaté od: uvedieš meno od koho si prijal peniaze
- suma bez dph, dph, celkom suma uvedieš sumu ktorú si prijal
- slovom- vypíšeš sumu slovom ktorú si prijal
- podpis príjemcu - tvoj podpis
- vyhotovil - tvoj podpis
viktoria
24.01.06,09:09
Registračku nemáš? Netreba náhodou tie masérske služby povinne evidovať cez ERP?
duficek
24.01.06,09:29
prijmovy doklad si dodatocne vystav v aute alebo doma :)
JK-M
24.01.06,10:23
pre Renča1:
Ide o to ze inkasujem peniaze za sluzby a ale zakaznik nechce aby som mu vystavoval PPD
pre Duficek:
A to mozem tak to spravit ze mu vlastne nedam kopiu a ja budem mat kopiu aj original??? hmmmm
No otazka na zamyslenie ozaj nepotrebujem ERP????
babenko1
24.01.06,10:28
Ak si to zákazníci neželajú, nedávaj im kópiu PPD, hlavné je, že ty ich budeš mať a priznáš príjem...
liba2
24.01.06,10:36
pre Renča1:
Ide o to ze inkasujem peniaze za sluzby a ale zakaznik nechce aby som mu vystavoval PPD.
Zo zákona máš povinnosť evidovať všetky svoje príjmy. Ak zákazník odmieta doklad o zaplatení, ty si do svojho učta doklad vyhotov. Kópie odlož inde. A z takto zaevidovaných príjmov si budeš mať možnosť odpočítať aj výdavky na réžiu.
viktoria
24.01.06,11:26
pre Renča1:
No otazka na zamyslenie ozaj nepotrebujem ERP????

Podľa vyhlášky o ERP ano, ak poskytuješ služby: 93.04.10 Služby prispievajúce k telesnej pohode. A masérske služby podľa mňa patria do tej skupiny.
JK-M
24.01.06,12:57
pre Viktoriu:
mozes mi napisat kde si mozem precitat tu vyhlasku 93.04.10
dik
viktoria
24.01.06,13:27
Tu ti priložím link , kde si môžes stiahnuť Vyhlášku o používaní ERP:
http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=15