SMartina
03.11.11,16:30
Ahojte. Vedel by mi niekto poradiť, ako mám postupovať, ak je podpísaná DOVP so zamestnancom na určitý počet hodín a on tieto hodiny neodpracoval, lebo až toľko veľa práce nebolo. Je to problém? Alebo len vygenerujem výplatu zo skutočne odpracovaných hodín krát suma, ktorú mal dohodnutú na hodinu za vykonanú prácu.
Ďakujem.:)
Tweety
03.11.11,15:39
Ahojte. Vedel by mi niekto poradiť, ako mám postupovať, ak je podpísaná DOVP so zamestnancom na určitý počet hodín a on tieto hodiny neodpracoval, lebo až toľko veľa práce nebolo. Je to problém? Alebo len vygenerujem výplatu zo skutočne odpracovaných hodín krát suma, ktorú mal dohodnutú na hodinu za vykonanú prácu.
Ďakujem.:)
Áno, tak. Skutočne odpracované hodiny x €/hod. Ale nezdá sa mi tá dohoda, či je aj správna, zrejme ide o opakovanú činnosť, a na takú je DOVP nevhodná.
KEJKA
03.11.11,15:54
záleží od toho, či mal dojednanú odmenu za splnenie určitej úlohy a počet hodín potom nie je záväzný, považujem to za orientačný údaj, ktorý sa upresní pri spracovaní výplaty.
Druhá možnosť je, že bola dohodnutá odmena za hodinu a celková odmena je závislá od počtu odpracovaných hodín, V tomto prípade uvedieš tiež skutočný rozsah prác a odmena bude vo výške počet hodín*sadzba.