frkap
03.11.11,16:45
chcem darovat bezodplatne aut priatelke s tym že ho budem uživat do konca a potom si s nim može konat čo chce ,v tom zmysle aby moji dedičia nemohli napadnut tento dar
Tweety
03.11.11,15:46
chcem darovat bezodplatne aut priatelke s tym že ho budem uživat do konca a potom si s nim može konat čo chce ,v tom zmysle aby moji dedičia nemohli napadnut tento dar
To nám oznamuješ, či máš aj otázku?
frkap
03.11.11,15:51
zabudol som na otázku,ako to teda mam spravit aby aby dedičia to nemohli napadnut?auto ale chcem mat zapisane na svoje meno až do konca
Tweety
03.11.11,15:52
zabudol som na otázku,ako to teda mam spravit aby aby dedičia to nemohli napadnut?
Za života môžeš svoj majetok darovať komukoľvek. Stačí darovacia zmluva.
buchač
03.11.11,16:03
zabudol som na otázku,ako to teda mam spravit aby aby dedičia to nemohli napadnut?auto ale chcem mat zapisane na svoje meno až do konca
..a čoho ???????????????

...životnosti auta
...Tvojho života
...vzťahu .......

....kua ....otázka za všetky drobné ......:confused:
GabiZ
04.11.11,10:24
Ako bolo povedané, môžeš za života darovať svoj majetok podľa svojho rozhodnutia komu chceš. A ak chceš auto využívať, pri prepise auta sa potom do žiadosti o zmenu v evidencii vozidiel píše vlastník (bola by uvedená priateľka) a držiteľ vozidla (bol by si uvedený ty). Takto by pri dedení nemal byť problém a ty by si dovtedy (teda ak si myslel do svojej smrti) ďalej mohol využívať toto vozidlo (ak samozrejme priateľka ako majiteľka vozidla toto nezmení).
Mária27
04.11.11,11:38
Ale nech napíše priateľka hneď pre teba testament, kebyže zomrela skôr ...:):D