Ema1
03.11.11,18:21
Dobrý večer, chcela by som sa informovať akým spôsobom mi má byť vyplatená odmena za úspešnú realizáciu predaja, keď mám uzavretú so spoločnosťou iba zmluvu o spolupráci a nemám otvorenú živnosť.
KEJKA
03.11.11,17:36
a aká je to zmluva o spolupráci? Uzavretá podľa obč.z. ZP? nebodaj podľa obch.z.?
príkazná zmluva?
tieto podmienky a formu vyplatenia ste si mali dojednať pri podpise zmluvy,najlepšie priamo v zmluve.
Ema1
03.11.11,17:53
Je to zmluva podľa obč. zákonníka, kde sa píše že odmena bude vyúčtovaná daňovým dokladom. Lenže ja nemám živnosť a tým pádom im nebudem môcť predložiť fa. Preto ma zaujíma aký spôsob vyplatenia odmeny majú využiť a čo mne vyplýva z toho aká povinnosť zdanenia. Jedná sa o jednorázovú odmenu okolo 120 €
KEJKA
03.11.11,18:29
tak to máš možno aj prúser. Vedia, že nemáš živnosť? lebo v takom prípade by mali počítať s tým, že si ich zam-ec.
Pravdupovediac, neviem poradiť, aspoň otázku posuniem, odpovie niekto fundovaný.
Ema1
03.11.11,19:05
Áno, vedia o tom, len nepočítali, že zrealizujem predaj do mesiaca od podpísania zmluvy a teda nenastane tento prípad vyplatenia odmeny.