koner
03.11.11,18:22
Dobrý deň ,

zaoberáme sa predajom športových produktov cez internet.
Radi by sme naše produkty predávali a propagovali na rôznych športových akciách .
Je potrebné pri takomto občasnom predaji mať registračnú pokladňu ?
Nestačí pri takomto predaji paragon alebo iný doklad ?

ĎAKUJEM
KEJKA
03.11.11,17:31
nestačí. Príjem tržby v hotovosti za predaj tovaru sa povinne eviduje v ERP.
existuje možnosť dať si registrovať ERP s označením "ambulantný predaj", tam nie je presné predajné miesto,. ERP budeš mať tam, kde budeš konkrétne predávať.
Danielle369
03.11.11,17:31
Musíte mať pokladňu...a od nového roka fiškálnu
Uľa
01.12.11,10:29
Prosím vás pekne o radu:
1. Ak SZČO ponúka služby týkajúce sa revízií a bezpečnosti (tieto služby nie sú v prílohe zákona úvedené) a 2-3 krát do roka predá hasiaci prístroj (tovar), musí mať registračnú pokladnicu, aj vtedy keby tento tovar predal formou faktúry a bola mu uhradená na účet?
2. Ak by SZČO predával tovar výlučne formou faktúry alebo na dobierku a a žaidne peniaze by v hotovosti nepríjimal, musí mať registračnú pokladnicu?
Ďakujem za odpoveď
korduľa
01.12.11,11:21
dobry den, mam pred sebou sluzby na ktore sa vztahuje povinnost eviden..... mohli by ste mi prosim vysvetlit bod.77.11 Prenajom a lizing automobilov a lahkych motorov. vozidiel okrem prenajmu podla zmluvy o kupe prenajatej veci.
mohli by ste mi prosim nejak polopatisticky vysvetli o co to ide, lebo ja mam uz taky chaos, ze nad tymto som sa zasekla,
dakujem pekne
Mila123
01.12.11,11:31
ak si nevieš vysvetliť či tam tá činnosť patrí alebo nie, napíš na štatistický úrad SR a oni zatriedia činnosť presne....
L-M
08.12.11,19:31
Dobrý večer, prosím Vás činnosť ako kondičný tréner pre fitnes a kulturistiku ( externý tréner ), cvičebný inštruktor- spadá táto činnosť do služieb pod bodom 18. Služby na zlepšenie telesnej pohody ? Alebo treba napísať tiež na štatistický úrad SR, alebo je to ešte niekde bližšie špecifikované?


Ďakujem
KEJKA
08.12.11,20:30
bud si zvolíš kasu "pre istotu", ved ja v tom zasa nevidím nejakého strašiaka a máš pokoj.
Alebo si napíš na štat.úrad, a získaš písomnú odpoved na svoje pochybnosti. Tento bod sa dosť často rozoberá, čo tam vlastne patrí.
L-M
09.12.11,08:14
bud si zvolíš kasu "pre istotu", ved ja v tom zasa nevidím nejakého strašiaka a máš pokoj.
Alebo si napíš na štat.úrad, a získaš písomnú odpoved na svoje pochybnosti. Tento bod sa dosť často rozoberá, čo tam vlastne patrí.

Ďakujem za radu, to nie je pre mňa , ale pre kamarátku. Ja by som osobne radšej zvolila tú kasu, aj keď z vlastných skúseností som mala pri slove reg.pokladňa hrôzu a teraz keď ju mám je to v pohode.