peter kkk.
03.11.11,21:22
ahojte,

hladal som v zakone o cestnej premavke 8/2009 aj vo vyhlaske 9/2009 ci google paragraf o spravnom dopravnom znaceni zvislych dopravnych znaciek.
teda napr rozmer znacky, vyska umietnenia a miesto umiestnenia znacky atd no neuspesne.

viete niekto aky konkretny zakon alebo vyhlaska to upravuje? presnejsie paragraf.


preco sa pytam. stalo sa mi ze som zaparkoval auto, vystupil a pozeral, ci je dane miesto pre niekoho vyhradene (kedze na zemi bolo oznacene X). Vsetky parkovacie miesta boli rezervovane a mali ich oznacenie aj hlinikovou tabulou za boxom (teda pri prednej maske auta)okrem tohto miesta...... a prave toto jedine miesto bolo oznacene (aj spominanou hlinikovou tabulou) PRED boxom na stlpe verejneho osvetlenia ktore bolo priamo do hlavnej cesty(cize pri zadnom narazniku a ked som vystupil, bolo mi chrbtom), teda nemal som si to ako vsimnut - jedine ze by som vbehol na rusnu dvojprudovu cestu co mi pride absurdne.
je taketo oznacenie vporiadku a teoreticky sa moze reserve tabula umiestnit lubovolne v okruhu 360° od daneho miesta alebo nie??

za vsetky rady a postrehy diky moc
misoft
03.11.11,22:23
Odporúčam len tak, pre zaujímavosť http://natankuj.sme.sk/poradna
Inak na tej zemi: bude sa asi jednať o dopravné značenie (vodorovné) V10d - parkovacie miesto s vyhradeným státím. Čo sa týka
aj spominanou hlinikovou tabulou
pojednáva o tom Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky 9/2009 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke
§ 5
Zvislé dopravné značky

a
§ 6
Vodorovné dopravné značky

(v tvojom prípade: (1) Vodorovné dopravné značky (č. V 1a až V 17) sú značky zobrazené ako čiary, šípky, nápisy, symboly alebo významové symboly na ceste a jej súčastiach, samostatne alebo v spojení so zvislými dopravnými značkami, prípadne s dopravnými zariadeniami, ktorých význam zdôrazňujú alebo spresňujú. )

Ale v podstate: mala by byť otočená smerom k parkovaciemu miestu (pretože platí pre to miesto), aby bola jednoznačne určená. Takto by bola neplatná.