razzy
04.11.11,00:14
Dobrý deň Vám prajem. Mal by som na Vás otázku ohľadom dovozu elektroniky z číny. Som živnostník a mám potenciálneho dodávateľa na tzv. tablety - sú to malé "počítače" s dotykovým displejom. Otázka znie takto:
1. aké je clo na elektroniku v prípade dovozu z Číny?
Ďakujem za odpovede
calimero1
06.11.11,21:30
Clo si nájdi v colnom sadzobníku, ale bude zhruba 6-7%, plus DPH. Počíta sa z celej sumy, vrátane dopravy.
Treba si však uvedomiť, že k dovážaným výrobkom treba zabezpečiť slovenský manuál a servis (minimálne záručný).
razzy
06.11.11,21:36
Ďakujem pekne za informáciu. A DPH sa platí iba pri objednávke nad 150 €, nie?
calimero1
06.11.11,21:52
DPH sa neplatí pri hodnote zásielky do 22 € a clo sa neplatí pri hodnote zásielky do 150 €.
Nie som si však istý, či tieto limity platia aj pre zásielky obchodného charakteru, lebo firmy asi musia precliť všetko.
Economic
07.11.11,07:25
Dobrý deň Vám prajem. Mal by som na Vás otázku ohľadom dovozu elektroniky z číny. Som živnostník a mám potenciálneho dodávateľa na tzv. tablety - sú to malé "počítače" s dotykovým displejom. Otázka znie takto:
1. aké je clo na elektroniku v prípade dovozu z Číny?
Ďakujem za odpovede

Colné riaditeľstvo Ti musí prideliť Osvedčenie o pridelení EORI čísla.
Toto číslo sa používa na identifikáciu hospodárskych subjektov a iných osôb pri styku s colnými orgánmi Spoločenstva /Colný kódex Spoločenstva/
razzy
07.11.11,22:18
Ide o to, že som našiel výrobcu elektroniky, od ktorého by som dovážal tablety. Dnes som objednal v hodnote 153 € - takže budem platiť aj DPH 20% + clo cca 6-7%. Chcem najprv prekontrolovať, či naozaj posielajú to čo som objednal a či sú spolahlivé. Ak budem spokojný s nákupom, plánujem ich kupovať za účelom ďalšieho predaja (na živnosť). Objednávku som platil cez Western Union. Aké prekážky by som mohol mať na Colnom úrade? Akú sumu by mohol vypýtať DHL pre vyclenie zásielky? K akým prípadným skrytým nákladom môže dojsť ešte ?
Ďakujem za odpovede !
kolac
08.11.11,07:57
razzy (http://www.porada.sk/member.php?u=207344):


ak to su tie tablety v nakupnej hodnote cca 40-60€. Tak od toho ruky prec, to su braky, ktore sa pokazia, okrem toho je to pomale a nespolahlive. A na toto poskytovat 24mes zaruku, no neviem neviem. Vlastna skusenost.
razzy
08.11.11,08:28
kolac
(http://www.porada.sk/member.php?u=156213)
Suhlasim, ale neide o 40-60 € tablety. Preto chcem ich vyskúšať, aký budem mať dojem, či sa to oplatí pokračovať aj vo väčšom. Ďakujem za príspevok