Inovovač
04.11.11,00:15
Chcem sa spytat ako postupovat v takomto pripade:
Mam auto kupene na leasing v roku 2007, konci mi prave poslednou splatkou, ale auto ktore som kupil cez leasing SLSP malo uz 7 reklamacii, a to minimalne 4x ta ista s pneumatikami, vdy ich zodralo a vzdy mi to vymenili v servise v ramci zaruky. Problem je ten, ze ani raz neukoncili reklamacne konanie a teraz prestali komunikovat. Opat pneumatiky su na nule a ja chcem vratenie kupnej ceny, nakolko podla mna auto je od pociatku nepodarok. Prikladam prehlad reklamacneho konania a sposob vybavenia, pripominam ani raz neukoncili reklamacne konanie ako im ukladal zakon. tz. nedali podpisat ukoncovaci protokol - nebol nikdy vystaveny. Uplne som znechuteny, ankolko sa vali jeden problem za druhym. Poprosim o radu ako mam postupovat, aby som dostal kupnu cenu spat?

Priebeh reklamacii:

Priebeh jednotlivých reklamácii:
1. Zákazka č.807 z 17.4.2009, kde sa reklamovalo nadmerne ojazdenie pneumatík z vonkajšej strany do úplného minima na všetkých kolesách. Spôsob vybavenie zo strany servisu Camea Car – reklamácia uznaná, výmena za nové pneumatiky.
2. Zákazka č.40516 z 8.7.2009, kde sa reklamovalo nadmerne opätovné ojazdenie pneumatík na všetkých kolesách. Spôsob vybavenie zo strany servisu Camea Car – reklamácia uznaná, nastavenie geometrie, priložený k ukončeniu aj dokument o testu geometrie.
3. Zákazka č.853 z 26.6.2009, kde sa reklamovali popraskané svetlomety. Spôsob vybavenie zo strany servisu Camea Car – reklamácia uznaná, výmena za nové svetlomety.
4. Zákazka č.5151 z 8.9.2010, kde sa reklamovalo nadmerne ojazdenie pneumatík z vonkajšej strany, DSTC stále vypína a klepanie v nápravách pri rozjazde. Spôsob vybavenie zo strany servisu Camea Car – reklamácia uznaná, výmena za nové pneumatiky, test DSTC s výstupným dokumentom – závada pretrváva, klepanie neodstránené.
5. Zákazka č.4996 z 7.6.2010, kde sa reklamovalo nadmerne ojazdenie zadného pravého kolesa do úplného minima. Spôsob vybavenie zo strany servisu Camea Car – reklamácia uznaná, výmena za novú pneumatiku, spravená geometria, vymenené excentre zadnej nápravy, kontrola tlmičov a silenblokov zadnej nápravy.
6. Zákazka č.24587 z 4.10.2010, kde sa reklamovalo nadmerne ojazdenie zadných pneumatík z vonkajšej strany do úplného minima po 20 000km od ich výmeny, ťukanie v prednej náprave a pretrvávajúci problém s DSCT. Spôsob vybavenie zo strany servisu Camea Car – reklamácia uznaná, výmena za nové pneumatiky, potvrdenie už štvrtej reklamácie pneumatík, túkanie neodstaranené, DSTC neriešené. V tomto prípade už malo dôjsť k návrhu na nové vozidlo, alebo na odstúpenie od zmluvy, čo servis nepotvrdil.
7. Zákazka č.1233 z 18.10.2010, kde sa reklamovalo nadmerne ojazdenie zadných pneumatík z vonkajšej strany. Na automobile bola spravená geometria v dvoch servisoch a dohodnutá výmena pneumatík.
8. Zákazka č.211062204 v T.O.P. AUTO Bratislava z 2.6.2011, kde sa reklamovalo po telefonáte do Camea Car nefunkčnosť servo riadenia po prerezaní trubky ventilátorom, po neodbornej montáži pri zvolávacej akcii A29101 z 6.5.2010 v Camea Car.. Spôsob vybavenie zo strany servisu TOP Auto – reklamácia uznaná, výmena trubky a uznanie neodbornej montáže a nevykonanie úplnej a presnej zvolávacej akcie R69034. V danom dôsledku došlo k poškodeniu vozidla, začala zapáchať spojka, auto nedokázalo vyjsť na odťahovacie auto, bola aj zistená chyba na Swirl klapke. Ďalej bola spôsobená aj škoda v dôsledku znemožnenie práce a využívania vozidla pri výkone povolania.
9. Zákazka č.211063846 v T.O.P. AUTO Bratislava z 2.6.2011, kde dala preveriť vada rozsvecovania DSCT a cvakanie poloosi. Výsledkom zistení servisu bolo nasledovne stanovisko: DSTC, je vadne, za následok to môže mať viac príčin, závada pretrvávala dlhodobo, vymeniť je potrebne krúžok cca 350 EUR. Ťukanie poloosi je zapríčinené zlým konštrukčným riešením prachoviek. Je priložený vytlačený dokument o priebehu chyby DSTC. Závada sa neriešila už od prvej reklamácie v CAMEA CAR Prešov.