phuture
04.11.11,06:31
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je možné vyreklamovať postel, ktorá mi bola dovezená už napadnutá červotočmi. Ako odpoveď od výrobcu som dostala odkaz na internetovú stránku kde si mám potrebný prípravok na červotoče zakúpiť.. Neviem či mám túto vec posunúť na príslušné úrady, lebo po mojej odpovedi na jeho mail ( že nesúhlasím s jeho riešením reklamácie a žiadam peniaze alebo posteľ v perfektnom stave ) sa zatiaľ neozval..tak prosím poraďte..Záruka trvá ešte rok..Posteľ je kupovaná od českého dodávateľa.
Chobot
04.11.11,07:08
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je možné vyreklamovať postel, ktorá mi bola dovezená už napadnutá červotočmi. Ako odpoveď od výrobcu som dostala odkaz na internetovú stránku kde si mám potrebný prípravok na červotoče zakúpiť.. Neviem či mám túto vec posunúť na príslušné úrady, lebo po mojej odpovedi na jeho mail ( že nesúhlasím s jeho riešením reklamácie a žiadam peniaze alebo posteľ v perfektnom stave ) sa zatiaľ neozval..tak prosím poraďte..Záruka trvá ešte rok..Posteľ je kupovaná od českého dodávateľa.

Záruka trvá ešte rok - to znamená, že posteľ máš už asi rok? Po roku ťažko preukážeš, že bola napadnutá červotočmi už pri kúpe. Kedy si zistila, že sú v nej červotoče? A prečo si myslíš, že v nej boli už pri kúpe? Je to posteľ z masívu?
phuture
04.11.11,07:34
Áno presne posteľ mám rok. Posteľ je bambusová. Od samého začiatku som spod postele zametala drobné čiastočky drevnej hmoty, ale nesprávne som sa domnievala, že sa bambusové časti pri používaní otierajú navzájom o seba a tým vzniká tento drobný odpad, ktorý časom ustane. Ale odpad neustával, naopak, pribúdal. Až teraz nedávno, keď som si dala vyrobiť ďalší drevený nábytok, stolár, ktorý to robil, videl, čo je pod tou posteľou a on ma upozornil na to, že je to červotoč. Tak preto sa domnievam, že tam boli už pri kúpe, keďže iný nábytok napadnutý nemám.
zk24
04.11.11,07:37
Áno presne posteľ mám rok. Posteľ je bambusová. Od samého začiatku som spod postele zametala drobné čiastočky drevnej hmoty, ale nesprávne som sa domnievala, že sa bambusové časti pri používaní otierajú navzájom o seba a tým vzniká tento drobný odpad, ktorý časom ustane. Ale odpad neustával, naopak, pribúdal. Až teraz nedávno, keď som si dala vyrobiť ďalší drevený nábytok, stolár, ktorý to robil, videl, čo je pod tou posteľou a on ma upozornil na to, že je to červotoč. Tak preto sa domnievam, že tam boli už pri kúpe, keďže iný nábytok napadnutý nemám.

Prepáč, ale to asi nedokážeš... Mala si to riešiť hned.
buchač
04.11.11,07:53
Áno presne posteľ mám rok. Posteľ je bambusová. Od samého začiatku som spod postele zametala drobné čiastočky drevnej hmoty, ale nesprávne som sa domnievala, že sa bambusové časti pri používaní otierajú navzájom o seba a tým vzniká tento drobný odpad, ktorý časom ustane. Ale odpad neustával, naopak, pribúdal. Až teraz nedávno, keď som si dala vyrobiť ďalší drevený nábytok, stolár, ktorý to robil, videl, čo je pod tou posteľou a on ma upozornil na to, že je to červotoč. Tak preto sa domnievam, že tam boli už pri kúpe, keďže iný nábytok napadnutý nemám.
...posteľ v prvom rade ošetri prípravkami , alebo rovno vyšmar .....;)

...keďže hrozí , že ten iný nábytok je ohrozený .....:rolleyes:
bupi
04.11.11,09:12
u
dostala odkaz na internetovú stránku kde si mám potrebný prípravok na červotoče zakúpiť...

No dakujem pekne na takej osetrenej posteli spat, to uz radsej s cervotocmi...
phuture
04.11.11,11:56
čo som mala to je už jedno..ale v pohode dik za nazor :)
phuture
04.11.11,12:03
haha vďaka všetkým..jasne, že posteľ som vyhodila na záhradu, ale nakoľko je ešte v záruke tak nech sa milím bratom čechom páči, môžu mi ju prísť vynatierať :D
arizona
04.11.11,12:47
Je pravda, ze po tak dlhej dobe sa ti bude tazko dokazovat, ze si to s tymi zvieratkami aj kupila.
Ale mozno by stalo za pokus,najst cez nejake internetove fora niekoho,kto od tej firmy nakupuje a mal rovnaky problem.
Ak firma predava vo velkom, tak pravdepodobne su napadnute aj ostatne vyrobky.

Alebo si zistit napr. na ceskej obdobe nasej SOI, ci na danu firmu uz nemali nahlasene taketo nieco aj od inych kupujucich.
misomiso
04.11.11,12:59
Co sa tu clovek vsetko nedocita - este som nevidel cervotoca v bambuse.
Chobot
04.11.11,13:15
Co sa tu clovek vsetko nedocita - este som nevidel cervotoca v bambuse.

To budú asi imigranti z číny.....:D
Halli
04.11.11,13:30
no ani mňa nenapadlo, že červotoči radi bambus... ale už sme to tu mali ako zisťujem http://www.porada.sk/archive/index.php/t-82016.html

takých imigrantov by som teda nechcela :D
pavol54
04.11.11,14:52
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či je možné vyreklamovať postel, ktorá mi bola dovezená už napadnutá červotočmi. Ako odpoveď od výrobcu som dostala odkaz na internetovú stránku kde si mám potrebný prípravok na červotoče zakúpiť.. Neviem či mám túto vec posunúť na príslušné úrady, lebo po mojej odpovedi na jeho mail ( že nesúhlasím s jeho riešením reklamácie a žiadam peniaze alebo posteľ v perfektnom stave ) sa zatiaľ neozval..tak prosím poraďte..Záruka trvá ešte rok..Posteľ je kupovaná od českého dodávateľa.

Ak platí dva roky záruka, potom môžeš reklamovať aj v 729- ty deň, a musí ti dodávateľ preukázať že závadu nespôsobil ako na textil, obuv elektro sú skúšobne tak aj na drevo musí niečo existovať, len ty nesmieš reklamovanú vec znehodnodtiť. Rovno to odvez do obchodu nech mu to tam červotoče rozožerú všetko. reklamovaný tovar nemôže neprevziať.
buchač
04.11.11,14:54
Co sa tu clovek vsetko nedocita - este som nevidel cervotoca v bambuse.

...i mňa to napadlo ....

Tu je drevo , ktoré zvyknú napadnúť ...
http://www.drevo-ochrana.cz/cs/impregnace/drevokazny-hmyz/
zk24
04.11.11,16:12
Ak platí dva roky záruka, potom môžeš reklamovať aj v 729- ty deň, a musí ti dodávateľ preukázať že závadu nespôsobil ako na textil, obuv elektro sú skúšobne tak aj na drevo musí niečo existovať, len ty nesmieš reklamovanú vec znehodnodtiť. Rovno to odvez do obchodu nech mu to tam červotoče rozožerú všetko. reklamovaný tovar nemôže neprevziať.

Reklamovať môže, ale akú má šancu uspieť? Ako preukáže že to tam bolo od začiatku? To mi príde ako keď po roku budem reklamovať že mi kožuch zožrali mole alebo že mi smrdia tenisky. Skúsiť to môže ale v úspech reklamácie neverím.*
Je vôbec šanca preukázať že niečo bolo od výroby ked to idem reklamovať po roku?*
phuture
07.11.11,08:59
To budú asi imigranti z číny.....:D


..henti sú z Indonézie :D
phuture
07.11.11,09:03
Ak platí dva roky záruka, potom môžeš reklamovať aj v 729- ty deň, a musí ti dodávateľ preukázať že závadu nespôsobil ako na textil, obuv elektro sú skúšobne tak aj na drevo musí niečo existovať, len ty nesmieš reklamovanú vec znehodnodtiť. Rovno to odvez do obchodu nech mu to tam červotoče rozožerú všetko. reklamovaný tovar nemôže neprevziať.


..no dakujem za radu, este zohnat dodavku :D a mozem vyrazit do Brna :D