Dašena O.
04.11.11,09:03
Zdravím všetkých, mám problém a chcem zistiť, či je nás viac - o čo ide: 19.10.2011 som elektronicky podala dokument-Súhrnný výkaz DPH na portáli drsr, ktorý však neprešiel-o čom má včera informoval DU, že som nepodala tento výkaz. Tak som zavolala na techn.podporu drsr a tam mi povedali, že v ten deň bola chyba na ich portáli, že neprechádzali žiadne elektron.podania /o čom vraj informovali/ . Teraz mi chce dať DU dať pokutu za nepodanie výkazu, ale musia zistiť koľko bolo takýchto podaní-nepodaní 19.10.2011 a potom sa rozhodne čo s tým. Má ešte niekto takýto problém?
Mila123
04.11.11,08:06
tictac7
04.11.11,08:20
sme to tu vtedy riešili. Ale neviem, ako pochodíš, podľa mňa Ťa pokuta neminie. Cez eDane to išlo podať normálne a na druhý deň som si to aj na portáli našla akceptované.

pripájam tému http://www.porada.sk/t178687-suhrny-vykaz-surne.html
KEJKA
04.11.11,08:26
áno, podanie si treba skontrolovať, ak ti neprešlo, treba skúsiť cez e-Dane a akby nič nefungovalo, tak bol ešte dátum 20.10.
Dašena O.
04.11.11,08:40
Bohužiaľ podanie som si neskontrolovala, len som podala vyhlásenie v papierovej forme na DU.Už budem všetko kontrolovať, ale aj tak nesúhlasím s pokutou, keďže mali techn.chybu na ich portáli.
evuš
04.11.11,08:44
Bohužiaľ podanie som si neskontrolovala, len som podala vyhlásenie v papierovej forme na DU.Už budem všetko kontrolovať, ale aj tak nesúhlasím s pokutou, keďže mali techn.chybu na ich portáli.

...súhlasiť nemusíš, zaplatiť pokutu MUSÍŠ ;) !!!!
zk24
04.11.11,08:45
Bohužiaľ podanie som si neskontrolovala, len som podala vyhlásenie v papierovej forme na DU.Už budem všetko kontrolovať, ale aj tak nesúhlasím s pokutou, keďže mali techn.chybu na ich portáli.

Ja nesúhlasím absolútne s takou pokutou za SV. 332 €.
Keď príde pokuta, môžete sa skúsiť odvolať. Už včera tu niekto na poradu písal, že už mu prišla (podal elektronicky a v papierovej forme - elektronicky neprešlo), s tým že tam bolo napísané že sa dopúšťa závažného trestného činu... niečo na ten spôsob....

Ja by som skúsila odvolanie a namietať na to že chyba nebola na Vašej strane ... za pokus by to stálo.

nechápem prečo stačí ked DU zverejní že im nejde portál a to je všetko, žiadne ústupky z ich strán potom. Mne ked nejde počítač nikto nebude na mna brat ohlad že mi nešiel počítač a obyčajné zverejnenie na mojej web stránke asi stačiť nebude...
Dašena O.
04.11.11,08:52
Je to strašne vysoká pokuta za podanie, ktoré neprešlo, veď to nebol úmysel! A to sa teším aké budú problémy od 1.1.2012, keď budú všetci DPH-áčkari podávať všetko elektronicky, a portál drsr zlýha...
srska
04.11.11,09:01
zuzka, súhlasím s tvojim názorom. len dodám, že pred asi rokom mi skolabovala čítačka v tej najnevhodnejšej chvíli. riešil som to papierovým podaním a sprievodným listom, že pre závadu na hardwerovom zariadení nebolo možné podať dokument elektronicky a preto ho zasielam v papierovej podobe. akceptovali to.
Mila123
04.11.11,09:03
Bohužiaľ podanie som si neskontrolovala, len som podala vyhlásenie v papierovej forme na DU.Už budem všetko kontrolovať, ale aj tak nesúhlasím s pokutou, keďže mali techn.chybu na ich portáli.

ak dostaneš rozhodnutie o udelení sankcie cca 332 € (starých 10 000 Sk) máš tri možnosti
1/ zaplatíš sankciu, anúčuješ ako nedaňový výdavok/ náklad
2/ odvolať sa, ( o odovolaní rozhoduje u nás pod Tatrami je to v PO) či uspeješ je otázne....
3/ požiadaš o odpustenie sankcie, prejednáva príslušný DÚ , doložíš kolok vo výške 16,50 € , odvolávaš sa na §§ 103 zákona č. 511/1992 Zb.z.
srska
04.11.11,09:17
ešte k príspevku #9:

nebol to sv ale aj v prípade sv by som si to na dú obhájil
zk24
04.11.11,09:21
ešte k príspevku #9:

nebol to sv ale aj v prípade sv by som si to na dú obhájil

Ako to funguje? Keď raz máš ZEP a posielaš ZEP-om tak musíš posielať ZEP-om? Nemôžem niečo poslať papierovo a niečo elektronicky?

Ked sa jedná o dokument ktorý nie je povinnost posielat elektronicky tak sa nemôzem proste rozhodnut ze poslem bud elektronicky alebo nie? Vyslovene musím elektronicky?

Narázam na to ze ci je povinnost sa "ospravedlnovat" ze to poslem tento krat papierovo, ked v zakone nie je napisane ze sa musi elektronicky. Ja som myslela ze elektronicky (nad ramec zakona) je len bonus ale nemusim ho vyuzit. Ci?
srska
04.11.11,09:26
neriešil som či môžem alebo musím, riešil som termín a povinnosť podať dokument. že čítačka bola v pr.... by som vedel dokázať
zk24
04.11.11,09:34
neriešil som či môžem alebo musím, riešil som termín a povinnosť podať dokument. že čítačka bola v pr.... by som vedel dokázať

ano, len chápem že ty si podával v lehote, len iným prostriedkom. A podľa mňa nemáš povinnosť podať elektronicky, tak či napíšeš sprievodný list alebo nie musia akceptovať papierovú formu, alebo sa mýlim?

Sa pýtam nezávisle od predošlej témy. Si chcem iba ujasniť, že či odteraz keď mám ZEP tak musím posielať všetko ZEP-om alebo môžem doniesť aj v papierovej forme. Lebo vidím že ty si poslal v termíne papierovo, a posielaš sprievodný list. Bol vôbec potrebný? Tebe nemali čo neakceptovať, keď si podľa mňa neporušil nijaký zákon.
KEJKA
04.11.11,09:44
Len SV je povinnosť podať elektronicky, ostatné podania sú dobrovoľné.
Od 1.1.2012 pre DPH-árov bude povinnosť všetko podávať elektronicky, takže náhradné podanie môžu/nemusia akceptovať.
Podobne SP, ZP - ak sa zaviažeš podávať elektronicky, tak musíš elektronicky, lebo si o to požiadala. V prípade, že sa registruješ dobrovoľne, aj ked nemusíš zo zákona povinne podávať, tak som si nie istá, ako by reagovali na striedavé podávanie v papierovej a elektronickej forme. isto nesmieš podávať aj tak aj tak za rovnaké obdobie.
Dašena O.
23.11.11,09:12
Tak už mi prišlo rozhodnutie u pokute 331,93 eur - chcem sa odvolať, má niekto prosím nejaký vzor, ako to má vyzerať? Ďakujem vopred
evuš
23.11.11,09:15
Tak už mi prišlo rozhodnutie u pokute 331,93 eur - chcem sa odvolať, má niekto prosím nejaký vzor, ako to má vyzerať? Ďakujem vopred

Dašena, veľkú nádej nemáš... pýtala som sa na DÚ, či niekomu vyhoveli, a vieš čo mi pani povedala ? Môžete skúsiť, ale ešte nikomu nebola pokuta za SV odpustená a my máme s tým len papierovačky a potom to aj tak musíte zaplatiť...
Dašena O.
24.11.11,08:17
To tnamená, že keď sa odvolávam, netreba hneď zaplatiť pokutu, ale až po vyjadrení na odvolanie?
Vlastne je tam napísané, že odvolanie má odkladný účinok, takže netreba, áno?
KEJKA
24.11.11,08:22
odkladný účinok = neplatíš, odvoláš sa, čakáš na rozhodnutie o odvolaní.