Romanoos
04.11.11,08:05
Dobrý deň poraďáci.

Chcem Vás poprosiť o radu. Chystám sa zakúpiť nejaký zdroj daňovo-odvodovo-účtovných informácií. Neviem sa rozhodnúť medzi týmito: Poradca (www.poradca.sk) a Poradca podnikateľa (www.epi.sk). Nakoľko nemám zatiaľ väčšie skúsenosti s týmito zdrojmi, nevedel by mi niekto poradiť, ktorý je lepší výhodnejší? Rozpočet mám limitovaný na 150 € bez DPH / rok. Chcel by som za danú sumu získať čo najviac avšak tiež mi záleží aj na kvalite informácii. Mali ste niekto možnosť porovnať v praxi oba tieto zdroje?

Za každú informáciu vopred ďakujem.

S pozdravom
tictac7
04.11.11,07:27
dostaneš minimálne 2 rôzne odpovede (ak niekto bude pridávať aj iné publikácie, tak tým viac ich bude). Ja osobne som viac spokojná s Poradcom. Poradcu podnikateľa som zrušila asi pred piatimi rokmi.
KEJKA
04.11.11,07:28
ja by som v dnešnej dobe nešla touto cestou. O všetkých novinkách sa dá prakticky online dozvedieť a aj v predstihu dozvedieť cez poradu, mfsr, drsr atp.
Tamila
04.11.11,07:34
Ja takisto ako píše vo svojom príspevku tictac7 som si nechala iba Poradcu, je v ňom všetko a je cenovo na tom dobre, mám prístup aj na internete. Je pravda, že na Porade toho nájdem veľa, ale mne vyhovuje, že mám všetko aj v tlačenej forma a sú tam zákony aj s komentárom, ktorý mi dá viac ako iba čistý zákon. Poradca podnikateľa má na každú oblasť inú publikáciu a tým pádom je cenovo drahý.
Mila123
04.11.11,07:36
aj cez web sa dozveš veľa, ale napr. Poradca vydáva svoje čísla aj s komentárom zákonov, ten komentár je na nezaplatenie....aspoň pre mňa....
KEJKA
04.11.11,08:19
samozrejme, ak vám to vyhovuje, tak v poriadku. Sú to však časovo posunuté informácie, potrebujú čas na ich spracovanie, ale možno, že dnes sú už pružnejší. Za mojich čias bolo vychytené ASPI, ale aktualizovanú verziu som dostala po cca 3 mesiacoch od platnosti - a to bolo CD, kde potom ešte tlačená forma. pri auditoch som to však využívala, ten sa robí s časovým odstupom, takžže dalo sa.
Proti Poradcom mám výhradu len v tom, že komentáre, sú komentáre, rôzne tipy a pod. sú dielom nejakého autora, nemajú váhu zákona.