nikola93
04.11.11,09:19
Dobrý deň, rada by som sa spýtala či vás môže starosta obce diskriminovať kvôli trvalému pobytu. Starosta obce kde máme nehnuteľnosť aj ju trvale obývame avšak trvalý pobyt tam nemáme a nehodláme to meniť, nás kvôli tomu neustále diskriminuje. Napíšem príklad, manžel žiadal písomne o poskytnutie nejakých informácii(vzhľadom na to, že poskytnutie daných informácii zákon prikazuje) starosta mu ich nedal z uvedením, že mi v obci trvalý pobyt nemáme tak nemáme ani nárok na informácie. To podotýkam dane, smeti atď poctivo platíme. Ďalej sa ľudia nahlasovali na obecné korčuľovanie my nárok nemáme lebo nemáme v obci trvalý pobyt. Tak chcem vedieť či starosta obce môže takto argumentovať. Ďakujem za všetky názory.
Stanislav 1975
04.11.11,08:21
Dobrý deň, rada by som sa spýtala či vás môže starosta obce diskriminovať kvôli trvalému pobytu. Starosta obce kde máme nehnuteľnosť aj ju trvale obývame avšak trvalý pobyt tam nemáme a nehodláme to meniť, nás kvôli tomu neustále diskriminuje. Napíšem príklad, manžel žiadal písomne o poskytnutie nejakých informácii(vzhľadom na to, že poskytnutie daných informácii zákon prikazuje) starosta mu ich nedal z uvedením, že mi v obci trvalý pobyt nemáme tak nemáme ani nárok na informácie. To podotýkam dane, smeti atď poctivo platíme. Ďalej sa ľudia nahlasovali na obecné korčuľovanie my nárok nemáme lebo nemáme v obci trvalý pobyt. Tak chcem vedieť či starosta obce môže takto argumentovať. Ďakujem za všetky názory.
ja si zasa myslím, že nieste diskriminovaný vy, ale naopak obec- bývate tam, žijete tam a tým, že trvalý pobyt máte inde, tak z vás obec nemá nič...
postup starostu schvalujem...
Nemáte tam trvalý pobyt, tým pádom tam de facto nebývate, tak načo by vám dával informácie o obci...,nevidím tam na to nejaký dovod...
nikola93
04.11.11,08:23
Ako nič???? A dane platí kto???Peniaze za smeti platí kto????
Stanislav 1975
04.11.11,08:25
Ako nič???? A dane platí kto???Peniaze za smeti platí kto????
Len vieš, obec dostáva aj peniažky za počet obyvateľov od štátu - a týmto pádam za vás nedostane nič...
čo sa týka smetia- to je poplatok za službu-za likvidáciu odpadu...
tictac7
04.11.11,08:34
v zásade so Stanom 1975 súhlasím, avšak prístup k informáciám má nárok každý bez ohľadu na trvalý pobyt (ktovie, aké informácie ste žiadali, lebo nie k všetkým máte prístup a ako ste svoju žiadosť formulovali).
Inak ľudí ako nikola93 mám "strašne" rada - pre obec (alebo mesto), kde trvale bývajú - všetky úžitky využívať CHCEM, ale prispieť (v tomto prípade nepriamo cez podielové dane) to už NIE. A to korčuľovanie - Vy ste na to neprispeli ani jediným centom, tak čo tu riešiš. Ja byť na mieste starostu a vy bývate niekde na okraji, tak by som vám aj pouličné osvetlenie vypla...:mad:
nikola93
04.11.11,08:39
Nevieš ani čo rozprávaš ja som žiadala o názor či podľa zákona diskriminuje alebo nie. Nie na tvoje napádanie ani netušíš prečo nie sme v trvalom pobyte v obci tak neposudzuj. V obci sme z našich peňazí opravili chodník, taktiež by sme prispeli na to korčulko ale nikto to nedovolí ani keby sme chceli. A trvalý pobyt neprehlasujem lebo mám na to svoj závažný dôvod.A ja dane platím takže ( a ešte aj vyššie než tí čo tam majú trvalý pobyt) takže sa tu na mne nevrš keď ani nevieš všetky fakty.
tictac7
04.11.11,08:51
Nevieš ani čo rozprávaš ja som žiadala o názor či podľa zákona diskriminuje alebo nie. Nie na tvoje napádanie ani netušíš prečo nie sme v trvalom pobyte v obci tak neposudzuj. V obci sme z našich peňazí opravili chodník, taktiež by sme prispeli na to korčulko ale nikto to nedovolí ani keby sme chceli. A trvalý pobyt neprehlasujem lebo mám na to svoj závažný dôvod.A ja dane platím takže ( a ešte aj vyššie než tí čo tam majú trvalý pobyt) takže sa tu na mne nevrš keď ani nevieš všetky fakty.


Vážená najväčšiaplatiteľka daní,

keby si čítala tak vidíš, že:
v zásade so Stanom 1975 súhlasím, avšak prístup k informáciám má nárok každý bez ohľadu na trvalý pobyt (ktovie, aké informácie ste žiadali, lebo nie k všetkým máte prístup a ako ste svoju žiadosť formulovali).
Ďalej som už písala len svoj názor, či prístup je alebo nie je diskriminácia, tak ako si žiadala ...Ďalej sa ľudia nahlasovali na obecné korčuľovanie my nárok nemáme lebo nemáme v obci trvalý pobyt. Tak chcem vedieť či starosta obce môže takto argumentovať. Ďakujem za všetky názory.
A ver mi, že viem o čom píšem a stojím si za svojim názorom.
P.S. Len tak mimochodom, ak budeš mať dieťa, nemáš nárok ani na detské jasle, materskú školu a školský klub detí v ZŠ. Proste nemáš nárok na nič, čo má v originálnej kompetencii obec.
A do budúcna, ak chceš len odpovede, že pravda je na Tvojej strane, láskavo si to napíš do zadania.
zk24
04.11.11,08:56
Nevieš ani čo rozprávaš ja som žiadala o názor či podľa zákona diskriminuje alebo nie. Nie na tvoje napádanie ani netušíš prečo nie sme v trvalom pobyte v obci tak neposudzuj. V obci sme z našich peňazí opravili chodník, taktiež by sme prispeli na to korčulko ale nikto to nedovolí ani keby sme chceli. A trvalý pobyt neprehlasujem lebo mám na to svoj závažný dôvod.A ja dane platím takže ( a ešte aj vyššie než tí čo tam majú trvalý pobyt) takže sa tu na mne nevrš keď ani nevieš všetky fakty.

Pravdepodoben hovoríš asi o dani z príjmov? V tom prípade tie platiš do mesta svojho trvalého bydliska. Bývala som mimo svojho trvalého bydliska asi 3 roky. Samozrejme som nemala žiadne výhody ktoré mali občania obce - vstup na kúpalisko lacnejšie a podobne. To že mám inde trvalé bydlisko tak nie som občanom danej obce, nemôžem očakávať od nich nijaké výhody.
arizona
04.11.11,09:03
Dobrý deň, rada by som sa spýtala či vás môže starosta obce diskriminovať kvôli trvalému pobytu. Starosta obce kde máme nehnuteľnosť aj ju trvale obývame avšak trvalý pobyt tam nemáme a nehodláme to meniť, nás kvôli tomu neustále diskriminuje. Napíšem príklad, manžel žiadal písomne o poskytnutie nejakých informácii(vzhľadom na to, že poskytnutie daných informácii zákon prikazuje) starosta mu ich nedal z uvedením, že mi v obci trvalý pobyt nemáme tak nemáme ani nárok na informácie. To podotýkam dane, smeti atď poctivo platíme. Ďalej sa ľudia nahlasovali na obecné korčuľovanie my nárok nemáme lebo nemáme v obci trvalý pobyt. Tak chcem vedieť či starosta obce môže takto argumentovať. Ďakujem za všetky názory.

KTO MÁ PRÁVO ŽIADAŤ O INFORMÁCIE A AKÉ INFORMÁCIE SÚ VEREJNE PRÍSTUPNÉ (§ 3)
Zákon o slobode informácií zdôrazňuje, že na prístup k informáciám má právo každý. Nie je podstatné, či žiadateľ je fyzická osoba alebo právnická osoba. Dôležité nie je ani to, či o informáciu žiada slovenský štátny občan, cudzinec alebo osoba bez štátneho občianstva. Rovnako nie je podstatné, či žiadateľ o informácie dovŕšil 18 rokov, alebo nie.
O informácie teda môže žiadať ktokoľvek, pričom žiadateľ nemusí preukazovať žiadny dôvod alebo záujem prečo informáciu potrebuje. Toto je dôležité mať na pamäti pre prípad, ak by sa žiadateľ stretol s otázkou " A na čo vám budú tieto informácie!?"

Viac na: http://www.changenet.sk/?section=howto&cat=80696&x=80695#ixzz1cjI8cYUX