Zelkaem
04.11.11,11:32
Ak mám na účte súkromný nákup, ako to účtujete v JÚ? Ako výdaj z účtu a vklad do pokladne?
Jarka 1
04.11.11,10:35
Z účtu ako VNZD - osobná spotreba.
Mila123
04.11.11,10:35
VNZD
mondes
11.11.11,07:16
Zdravím Vás a zároveň prosím o radu. Mám možnosť robiť JU novému klientovi, ktorý prevádzkuje internetové služby, čiže poskytuje internet. Má msačne cca. 200 faktúr. Mňa zaujíma, keďže neviem čo to obnáša prevádzkovanie takého internetu, že s čím všetkým môžem počítať pri účtovaní. Čo si môže dávať do N? Ďalej uvažuje, že by si od nového roku otvoril s.r.o. No rozmýšľam, či sa mu to oplatí vzhľadom na to, že by sa musel registrovať ako platca DPH. A neviem, keďže vystavuje takýto počet faktúr mesačne, či by si mal ako prevádzkovateľ internetu kde to DPH odpočítať. Prosím Vás, ak niekto také niečo účtuje, nech mi poradí, aby som bola v obraze. Ešte jedna vec, má 1 zamestnanca. Keďže s mzdovým účtovníctvom nemám veľa skúsenosti, poprosila by som Vás, na čo všetko nemôžem zabudnúť pri zamestnancovi. Viem, že je potrebné raz do mesiaca odniesť výkazy do SP, ZP. A ďalej? Bola by som Vám veľmi vďačná. Mala by som mu začať robiť on nového roku, tak dúfam, že dovtedy sa niečo od Vás priučím. Takže zhrniem:
1, účtovanie prevádzkovania internetu (aké všetky N môže mať a či sa mu oplatí robiť s.r.o., resp. byť platcom DPH)
2, má zamestnanca - na čo všetko nemôžem pri ňom zabudnúť, termíny podávania výkazov atď. Ďakujem.
Katarina
11.11.11,10:25
Doporučujem preštudovať zákony, zúčastniť sa školení, prečítať témy, ktoré sa Vás týkajú tu na porade, je ich neúrekom. Potom ak narazíte na konkrétny problém s ktorým si neviete poradiť, zadajte konkrétnu otázku, určite pomôžeme, ale aspoň základné vedomosti musíte mať keď účtujete dodávateľským spôsobom. Píšete, že máte možnosť účtovať novému klientovi, tomu rozumiem tak, že už máte klientov a účtovníctvu sa už venuje. Takže doplniť si ešte vedomosti, veľa šťastia, držím palce.