markita1
04.11.11,11:43
Ahojte všetci, pred vyše rokom som si brala dotáciu na predajňu s detským textilom a k tomu internetový obchod
z ÚP. no nejde mi to, pretože výdavky mám väčšie ako príjmy. Moja otázka je, či môžem zrušiť kamennú predajňu a mať len internetový obchod s detským textilom bez toho, aby som musela vracať peniaze ÚP. Chcela by som sa popri tom normálne zamestnať, čo viem, že môžem, takisto viem, že musim udržať živnosť najmenej tie 2 roky, no to zrušenie kamenného obchodu je pre mňa dilema:(( Prosim, poradte mi niekto, aby som nemala ešte viac zbytočné problémy, velmi pekne vopred ďakujem:))
Mila123
04.11.11,10:48
myslím, že bez problémov môžeš zrušiť kamenný obchod, ale prečítaj si aj iných príspevky....
ja dokonca poznám aj takých , kt. peniaze vybrali z UP a ani slamku nepreložili.....a tvrdili mi, že majú živnosť otvorenú da dobu určitú....!!!! presne na 2 roky....!!!!
markita1
04.11.11,11:07
no to ano, aj ja takých poznám, no na takéto veci nemám ja odvahu. zatial mi nik iný neodpísal, takže ešte počkám. ty pracuješ na ÚP? ja sa bojim toho, že budem musiet vracať peniaze alebo dačo. je tam sice napísané že sa musi prevádzkovať alebo udržiavať po dobu 2 rokov, no ale to sa mi zdá diskutabilné, hlavne pri našich zákonoch:) každý to može pochopiť ako chce a hlavne na úrade
markita1
04.11.11,11:16
no to ano, aj ja takých poznám, no na takéto veci nemám ja odvahu. zatial mi nik iný neodpísal, takže ešte počkám. ty pracuješ na ÚP? ja sa bojim toho, že budem musiet vracať peniaze alebo dačo. je tam sice napísané že sa musi prevádzkovať alebo udržiavať po dobu 2 rokov, no ale to sa mi zdá diskutabilné, hlavne pri našich zákonoch:) každý to može pochopiť ako chce a hlavne na úrade
Mila123
04.11.11,11:19
nepracuje na UP, som účtovníčkou....účtujem aj takých, kt. vzali dotáciu.....ani jeden nemusel peniaze vrátiť....
ale ako som už napísala, počkaj si aj na príspevky iných....
ja byť na tvojom mieste kameňák zruším, zamestnám sa a e- shope sa venujem popri zamestnaní....
ešte jedno odporúčanie, pozorne si prečítaj zmluvu....
markita1
04.11.11,11:24
ved o to mi ide, presne taký mám plán, musim ešte raz dobre pozrieť tu zmluvu, aj ked myslim, že tak to je ako som pisala v 3ke. asi by bolo najlepšie ísť na ÚP a tam sa opýtať, no priznávam, že na to nemám odvahu, aby im to nebolo podozrivé. i ked viem, že každu zmenu tam treba asi nahlasovať
markita1
04.11.11,12:21
viete mi ešte niekto poradiť?? je to velmi súrne! ďakujem:)
Sarlotka
04.11.11,12:35
precitaj si zmluvu ktoru mas s UP či je tam podmienka len byt szco 2 roky alebo podmienkou je aj prevadzka kamenneho obchodu.. ja si myslim, ze len byt szco a prostriedky z dotacie pouzit v sulade s podnikatelským planom... v prípade zmien pouzitia financnych prostriedkov z dotacie /napr. ti ostali, pretoze si vyhodnejsie nieco zakupila a pod. je potrebne odsuhlasenie pouzitia zostatku dotacie na ine ucely uradom prace...
markita1
04.11.11,12:45
ano, musim si to doma prečítať poriadne a dufam, že tam nájdem, že to môžem urobiť, teda zrušiť kameňák. a mysliš, že to by som nemusela nahlasiť, že som ho zrušila??
invest
04.11.11,13:06
Myslím, že ak nezrušíš živnosť a budeš ďalej podnikať, kamenný obchod môžeš zrušiť. Základnou podmienkou je aby si sa neprihlásila na UP myslím do 2 rokov. Oni neskúmajú či máš zisk, alebo si celé dva roky v strate. Zrušenie kameňáku nahlasovať nemusíš, iba prípadnú zmenu v použití dotácie na iné účely ako bolo v podnikateľskom pláne. Súhlasím s príspevkom č. 5. Môžeš byť aj zamestnaná, na dotáciu to nemá žiadny vplyv. Iba ak by si zrušila živnosť do dvoch rokov musela by si vrátiť alikvotnú časť z dotácie.
markita1
04.11.11,13:22
jasné, že živnosť nezruším a zostanem len pri internetovom, tak by som to chcela, aspon dovtedy dokedy musim a potom sa uvidi,pretože som v uplnej strate a nemá zmysel sa takto trápiť:( si si istý, že nemusim nahlásiť zrušenie kameňáku?? aj tak ešte 2 mesiace musim potiahnuť, lebo mám výpovednú lehotu v priestoroch..
markita1
05.11.11,16:48
Takže dnes som čitala zmluvu s ÚP a v jednom bode je tam, že musim vykonávať alebo prevádzkovať SZČO počas 2 rokov a potom je tam, že v mieste podnikania mojho trvalého bydliska a v mieste prevádzky a tam je adresa kamenného obchodu, takže mi to príde tak, že ten kameňák zrušiť nemôžem. ozaj neviem ako to pochopiť??? a inak každá zmena sa musi nahlásiť, nie len kede ide o použitie finančných prostriedkov. tak neviem..
alaya1
05.11.11,17:11
Musis dodrzat vsetko, co mas v zmluve napisane. Aj miesto podnikania.Jedine, neviem, ci by sa to nedalo zo zdravotnych dovodov. Pripadne sa dat na PN. Zivnost nezrusit a cas bude plynut ako SZCO.
Zita5
05.11.11,17:21
Ahojte všetci, pred vyše rokom som si brala dotáciu na predajňu s detským textilom a k tomu internetový obchod
z ÚP. no nejde mi to, pretože výdavky mám väčšie ako príjmy. Moja otázka je, či môžem zrušiť kamennú predajňu a mať len internetový obchod s detským textilom bez toho, aby som musela vracať peniaze ÚP. Chcela by som sa popri tom normálne zamestnať, čo viem, že môžem, takisto viem, že musim udržať živnosť najmenej tie 2 roky, no to zrušenie kamenného obchodu je pre mňa dilema:(( Prosim, poradte mi niekto, aby som nemala ešte viac zbytočné problémy, velmi pekne vopred ďakujem:))

Obráťte sa na Úrad práce, uvidíte čo Vám povedia .
marjankaj
05.11.11,17:47
Takže dnes som čitala zmluvu s ÚP a v jednom bode je tam, že musim vykonávať alebo prevádzkovať SZČO počas 2 rokov a potom je tam, že v mieste podnikania mojho trvalého bydliska a v mieste prevádzky a tam je adresa kamenného obchodu, takže mi to príde tak, že ten kameňák zrušiť nemôžem. ozaj neviem ako to pochopiť??? a inak každá zmena sa musi nahlásiť, nie len kede ide o použitie finančných prostriedkov. tak neviem..

No to, že si tú zmluvu čítala, nám nijako nepomôže. Lebo ja akosi stále neviem ako je to formulované.
A čo keď to tam je. Akosi stále nevidieť, čo z toho vyplýva, aké sankcie.:eek:
Zita5
05.11.11,17:53
Na čo konkrétne ste dostali dotáciu ?Na zariadenie ?Aké ? Kde ho používate pri ktorej činnosti ?
markita1
06.11.11,06:19
dostala som dotáciu na obchod s detským textilom + internetový obchod k tomu a to na regál, stôl, stolička, tlačiareň, notebook, vešiaky na stenu, zrkadlá,atď., proste na veci, ktoré potrebujem mať v obchode pre jeho chod.
sankcie tam hrozia také, že ak porušim to čo bolo v podnikatelskom zámere, tak zrejme musim vrátiť plnú sumu, ak by som skončila skor ako uplynu 2 roky, tak alikvotnú časť, no ja by som živnosť nerušila, len ten kameňák. zajtra sa chystám na ÚP, uvidim ako to dopadne, mám z toho obavy:(
alaya1
06.11.11,09:43
Ak je na zmluve miesto podnikania prevadzka, co myslim, ze je, ked sa zariadovala, tak sa rusit nemoze.
markita1
06.11.11,10:20
asi to tak bude žial..
slovakdragon
06.12.11,09:36
Mam podobny problem a chcel by som vediet ako ste dopadli, co vam povedali na UP?
Dakujem.
markita1
06.12.11,09:58
No je to tak, že nemôžem mať len internetový obchod ale aj kamennú prevádzku, môžem ju presťahovať, ale nie zrušiť, lebo inak musim vrátiť alikvotnú časť za čas, ktorý už nebudem podnikať, aj ked by som živnosť nezrušila. takže ja som sa rozhodla, že zruším obchod aj živnosť, pretože do dokončenia 2rokov by som potrebovala oveľa viac ako ked budem vracat peniaze ÚP, lebo mesačné výdavky ma vyjdu veľa, ak by som chcela vydržať. To je irónia, že?!
slovakdragon
06.12.11,11:14
Tak to je psycho. No ono by to bolo fajn keby sa vedelo ze nepridu pred skoncenim dvoch rokov na kontrolu. Lebo co som sa vypytoval tak nie vsetkym co dostali prispevok nejaka kontrola bola.
Alebo ked sa da prevadzka prestahovat tak si ju prestahujem asi domov (mozno by to fungovalo aj vo Vasom pripade) a pokracovat len online. Neviem ci miesto bydliska moze byt aj miesto prevadzky.
markita1
06.12.11,11:40
Bydlisko môže byť miestom prevádzky v prípade, že je to rodinný dom, ked si tú prevádzku zriadite, no ja bývam v paneláku a to byť nemôže. To či príde kontrola alebo nie, Vám nikto nepovie, to keby sme vedeli dopredu, že?!:)) No ani ja neviem ako sa tomu vyhnuť.
Ak by som aj nechala živnosť nadalej, tak musim platiť odvody a to nemám z čoho, keďže som vlastne bez príjmu, tak preto to chcem asi viac zrušiť.
ishop
11.12.11,11:12
Tuto situáciu som riešil aj ja , normálne som zrušil prevádzku a pohoda.
Dokonca som bol aj za členom komisie , ktorý mi schvaľoval dotáciu a ani ten nebol proti.
Mal som už aj kontrolu z úradu práce a tiež nemali námietky.
Akurát treba prečerpať sumu napísanú v podnikateľskom zámere na nájom.
Inač sa nečuduj že ti to neide, obracia sa to v tvoj prospech asi až po roku , pokiaľ ťa ľudia nespoznajú atď...
To ti povie každý úspešný podnikateľ , ja som tiež neposlúchol a teraz mam len dlhy.
Ja som mal strašne vysoký nájom ktorý som nedokázal platiť ani z príspevku , lebo ešte aj energie som si musel doplácať zo svojho.
slovakdragon
12.12.11,07:37
No ja som dnes bol na UP u tej pani cez ktoru som to vybavoval a ona mi povedala ze keby som to zrusil pred tym urcenym casom 2 rokov tak by som musel vratit adekvatnu cast penazi. A este ze prestahovat domov sa to da ale musel by som si to zariadit ako predajnu kebyze prisla kontrola kedze som nebral peniaze na internetovy obchod ale kamenny. Takze tak.
ishop
12.12.11,08:06
Ja vám poviem tak:
Majú v tom bordel a ani sami neovládajú znenie zákonov.
Každý si to vyloží ináč a preto to jedným nevadí a druhý vravia že sa to nesmie....