rado3105
04.11.11,18:23
Fiskalne pokladne maju sluzit na zvysenie prijmu statu.
Podnikatelske prostredie na slovensku je asi jedno z najhorsich na svete. Kontroly, neustale investicie, detailne uctovnictvo, vysoke dane, odvody.
Vsetko toto mi pride ako snaha znicit slovenskych podnikatelov.
Preco sa nezavedie transparentnost vladneho a verejneho sektora. Kazda zmluva zverejnena povinne na internete, trestne stihanie za podvody(sadzbou min. 1. rok).
Preco politici mozu kradnut stotisice eur a obycjany clovek si nemoze zarobit na prezitie?
http://www.sme.sk/c/6126369/zo-studentskych-poziciek-si-platili-kury-v-nemocniciach.html

n (http://www.sme.sk/c/6126369/zo-studentskych-poziciek-si-platili-kury-v-nemocniciach.html)eviem dokedy sa budu takto zhorsovat podmienky, ale je jasne ze uz to dlho obycajny clovek znasat nebude
calimero1
04.11.11,18:35
Absolútne súhlasím, len v mojom okolí poznám pár drobných živnostníkov, ktorí to idú od 1.1. zabaliť.
To, že fiškálna pamäť spasí štátny rozpočet, je pekný blud. Lebo kto podvádza teraz, bude podvádzať aj potom. Jednoducho predá bez bločka, tak ako sa to robí aj dnes. A poctiví na to len doplácajú.
Je to čisté prihrávanie biznisu vybraným skupinám a likvidácia drobného podnikania.
Gina Er
04.11.11,18:51
"ze uz to dlho obycajny clovek znasat nebude"
Ale bude,bude......alebo čo myslíš,že sa stane?
Johanka
04.11.11,19:01
A znásilnenie k elektronickému zasielaniu písomností je čo ? Tam hore si neuvedomujú, že stále sú podnikatelia, ktorí sú síce platitelia DPH, ale PC k svojej činnosti (ani k svojmu šťastiu) nepotrebujú , bývajú v oblasti, kde internet a aj signál na mobil je problém, robia si účto svojpomocne systémom tlačivo , ceruzka , guma ... veľakrát nie preto, že by boli lakomí alebo ješitní , ale jednoducho preto, lebo na to nemajú financie, nemajú vzťah k počítačom ... to isté Sociálna poisťovňa - mať zamestnaného jedného dohodára ešte neznamená nutnosť mať všetko potrebné k elektronickému zasielaniu výkazov ...
IvetaH
04.11.11,20:38
No to je tak, všetko čo potrebujú im vlastne urobíš ty a ešte aj nesieš za to zodpovednosť. Ty si to natypuješ, odvysielaš a ONI si dajú len enter. Ty si na to musíš najať človeka, musíš ho zaplatiť a oni ti potom prídu na kontrolu. Za tvoje dane.
katalóg
05.11.11,07:27
V Česku prebieha diskusia na tému zasielania dôchodkov iba na účet do banky. Dôchodcovia sa vzpierajú, jednak ovládanie bankomatov pre staršie ročníky, a tiež sú proti podporovaniu bánk. Diktát.
rado3105
05.11.11,09:10
Je to smutne kde sme dospeli. Najlepsie ked clovek potrebuje nieco od niekoho na ministerstve, ten clovek nevie ani co je zivnost a ake su remeselne(minula skusenost).
Velke firmy maju danove ulavy a obycajneho podnikatelika treba zodrat. Nech to plati vsetko stat, pokladne, servis. Fakt taketo nieco nie je asi nikde vo svete. V anglicku platia socialku nejake 2,5libry na tyzden. Ziadne kontroly. Danove sa podava cez internet(spravi to aj blbec, lebo to nie je take detailne ako u nas).
U nas je jediny ciel znicit cloveka. Nechapem ale preco, ci to je lobbing velkych firiem, alebo neviem. Cakam ake budu po novom roku ukazovatele samovrazd na slovensku:
http://www.scribd.com/collections/2619531/%C5%A0tatistika-samovra%C5%BEd-na-Slovensku

t (http://www.scribd.com/collections/2619531/%C5%A0tatistika-samovra%C5%BEd-na-Slovensku)o je jediny ukazovatel ze sa ma clovek lepsie.
Uz treba nieco robit, bol by som rad keby ludia co idu spachat samovrazdu pritom odpalili nejaku svinu vo vlade, ktora zabija stovky nevinnych ludi len aby si ona zila ao svina vo valove.
Kde je transparencia vlady, kto kontroluje vladu(kde su najvacsie uniky), preco su neni oni trestani? Oni nakradnu stovky nasobne viac ako vsetci podnikatelia dokopy na slovensku.
Nech zacnu od seba.
Economic
05.11.11,09:39
rado3105, nepomýlil si si portál ? Tu si ľudia navzájom radia a pomáhajú si, ak náhodou toto neovládaš. Choď do Anglicka, keď tam je to také super a tu také ako píšeš.

Nepíš tu takéto hlúposti a zamysli sa radšej nad svojou existenicou !
calimero1
05.11.11,11:54
rado3105, nepomýlil si si portál ? Tu si ľudia navzájom radia a pomáhajú si, ak náhodou toto neovládaš. Choď do Anglicka, keď tam je to také super a tu také ako píšeš.

Nepíš tu takéto hlúposti a zamysli sa radšej nad svojou existenicou !

Sorry, ale ja v radovom príspevku žiadnu zmienku o Anglicku nevidím.
Economic
05.11.11,12:12
Už ani nemôžeš, pretože bol celý zmazaný !!!! Neviem či si vstúpil do svedomia on sám, alebo či to urobil admin, alebo moderátor. Ten príspevok celý bol totiž absolútne nevhodný a bol viacerými poraďákmi označený za neužitočný. Pekný deň.
calimero1
05.11.11,12:17
Už ani nemôžeš, pretože bol celý zmazaný !!!! Neviem či si vstúpil do svedomia on sám, alebo či to urobil admin, alebo moderátor. Ten príspevok celý bol totiž absolútne nevhodný a bol viacerými poraďákmi označený za neužitočný. Pekný deň.

Aha, tak to mi ušlo.
Gina Er
05.11.11,13:08
Už ani nemôžeš, pretože bol celý zmazaný !!!! Neviem či si vstúpil do svedomia on sám, alebo či to urobil admin, alebo moderátor. Ten príspevok celý bol totiž absolútne nevhodný a bol viacerými poraďákmi označený za neužitočný. Pekný deň.
ten príspevok nie je zmazaný,je len "zbalený"
Economic
05.11.11,14:11
To som nejako prehliadla.... áno je zbalený.
calimero1
05.11.11,14:41
Napriek nevhodnému príspevku súhlasím s názorom, že systém je pre malých podnikateľov veľmi neprehľadný, nejednoznačný, prebyrokratizovaný a nákladný na réžiu. Minule som čítal, aké povinnosti má napr. majiteľ malého rodinného penziónika. No niečo neskutočné, sa nečudujem, že cestovný ruch tak u nás "prekvitá". Mnohé daňové zákony si aj dvaja daňoví poradcovia vykladajú rôzne a čo potom malý živnostník, ktorý nemá na to platiť si poradcu? U nás v podstate ani neexistujú nejaké bezplatné informačné centrá, ktoré by začínajúcim podnikateľom poradili, aké povinnosti mu vyplývajú z predmetu jeho podnikania. A sám podnikateľ nemá šancu absorbovať všetky zákony, nariadenia, opatrenia, vyhlášky, novely atď. Kontroly sa často správajú arogantne a likvidačne neuvedomujúc si, že prave oni žijú z peňazí, ktoré do rozpočtu odvádza súkromný sektor (btw. odporúčam mať pri každej kontrole svojho svedka a všetko si natáčať napr. na mobil).
Vraj sme krajina, ktorá trpí vysokými daňovými únikmi. No môj názor je taký, že nové fiškálne pamäte nepomôžu. Pomohli by jednoduché a prehľadné zákony, nie táká právna džungľa, ktorá často nemá logiku.
Economic
05.11.11,14:51
Áno súhlasím s takýmto názorom. Podnikanie na Slovensku je dosť náročné, no záleží na nás, ako si ho vieme zjednodušiť a prispôsobiť sa legislatíve. No možno aj zas trošku budem oponovať. Mávam daňové kontroly, prichádzam s kontrolórmi veľmi často do styku, ale musím povedať, že ako sa správa subjekt k nim, tak sa správajú kontrolóri k nemu. Tiež sú to len ľudia. Nemožno ich všetkých hádzať do jedného vreca. Aj medzi nimi sú normálni a obyčajní ľudia. Dôležité je mať "čisté a čitateľné účtovníctvo" a hlavne všetko v poriadku.
Zákony sú aké sú, no je tu fakt, že či chceme alebo nie, či sa nám to páči alebo nie, musia sa dodržiavať. Však samotné zákony sú staré už od pradávna.... Že sú chaotické, tak s tým tiež súhlasím. Aj s tým že dvaja daňoví poradcovia si ho každý vysvetlí rôzne... Však §-y sú práve preto také vykrútené, aby sa dali otočiť aj tak, aj tak. :)
rado3105
05.11.11,15:12
Misung v zakonoch je umyselny, cim vlastne rozne vylozenie zakona podvodnikom ktori z toho ziju umoznuju robit podvody a okradat stat.
Je tu extremne velka byrokracia. Preco sa nerobi danove cez internet, preco nie je jednoduchsie?
Komplikovane to je len preto aby sa zas na tom nabalilo tisic ludi co ani rukou nepohnu, len pomaha im studovanie zakonov. Ale podnikatel nema cas taketo blbosti riesit. Potom sa stava ze stravi viac casu vybavovackami a papierovackami ako pracou ktora ho zivi.
A najsmutnejsie je ked sa clovek dozveda ze najvacsie firmy na slovensku neplatia ani pat korun, maju sidla v danovych rajoch a robia si so statom co chcu.
Preco sa skor toot neriesi? Lebo aj pani z SDKU maju firmy na Cypre a kopa inych politikov?
Preco sa nezakaze kazdej firme z danoveho raja u nas podnikat alebo preco sa nestanovi aby aj oni museli odvadzat dane?
Economic
05.11.11,15:18
Misung v zakonoch je umyselny, cim vlastne rozne vylozenie zakona podvodnikom ktori z toho ziju umoznuju robit podvody a okradat stat.
Je tu extremne velka byrokracia. Preco sa nerobi danove cez internet, preco nie je jednoduchsie?
Komplikovane to je len preto aby sa zas na tom nabalilo tisic ludi co ani rukou nepohnu, len pomaha im studovanie zakonov. Ale podnikatel nema cas taketo blbosti riesit. Potom sa stava ze stravi viac casu vybavovackami a papierovackami ako pracou ktora ho zivi.
A najsmutnejsie je ked sa clovek dozveda ze najvacsie firmy na slovensku neplatia ani pat korun, maju sidla v danovych rajoch a robia si so statom co chcu.
Preco sa skor toot neriesi? Lebo aj pani z SDKU maju firmy na Cypre a kopa inych politikov?
Preco sa nezakaze kazdej firme z danoveho raja u nas podnikat alebo preco sa nestanovi aby aj oni museli odvadzat dane?

Že je na slovensku byrokracia, s tým súhlasím a ver mi, že vždy keď je to možné, tak s ňou bojujem ako môžem.
Prečo sa nerobí daňové cez internet ? Toto si skade nabral, daňové priznanie sa už nejaký rôčik robí cez internet - po mojom - elektronicky. Aj iné podania sa dajú robiť elektronicky, viď portál gov.....
Nemusíš sa venovať všetkému, čomu nerozumieš. Môžeš sa venovať svojmu biznisu, no vtedy je dobré aby ekonomické veci mala pod palcom dobrá ekonómka, ktorá ťa odbremení od týchto vecí a Ty sa môžeš venovať tomu čo prináša peniaze.
Na ostatné nie som kompetentná odpovedať....
calimero1
05.11.11,16:02
Asi 2x za rok predám zákazníkovi tovar do Čiech (tržba za pár desiatok EUR) a tak som povinný podať súhrnný výkaz. Elektronicky. Som človek otvorený moderným technológiam, nemám problém s prácou s PC, dokonca viem na celkom slušnej úrovni programovať internetové stránky, ale tak neprehľadný, komplikovaný, ťažkopádny systém ako je tzv. elektronická podateľňa, či ako sa to volá, som ešte nevidel. A daňovník, ktorý nemá OS Windows a prehliadač Explorer dokonca ani nemá šancu. No neviem, neviem, ako by to dopadlo, keby som mal počítač od Apple a odmietol by som súhrnný výkaz podať elektronicky s tým, že žiaden zákon mi nemôže prikázať použivať software od MS. Myslím, že v Štrasburgu by štát v spore prehral.
To je tak ťažké spraviť systém, aký majú banky pre elektronické bankovníctvo - teda jednoduchý, ľahko pochopiteľný pre 99% populácie, bezpečný a pracujúci vo všetkých prehliadačoch?
Súhrnný výkaz som naposledy podával v januári a už sa trasiem, kedy ho budem musieť znovu podať s celou tou tortúrou okolo toho.
Economic
05.11.11,16:16
Asi 2x za rok predám zákazníkovi tovar do Čiech (tržba za pár desiatok EUR) a tak som povinný podať súhrnný výkaz. Elektronicky. Som človek otvorený moderným technológiam, nemám problém s prácou s PC, dokonca viem na celkom slušnej úrovni programovať internetové stránky, ale tak neprehľadný, komplikovaný, ťažkopádny systém ako je tzv. elektronická podateľňa, či ako sa to volá, som ešte nevidel. A daňovník, ktorý nemá OS Windows a prehliadač Explorer dokonca ani nemá šancu. No neviem, neviem, ako by to dopadlo, keby som mal počítač od Apple a odmietol by som súhrnný výkaz podať elektronicky s tým, že žiaden zákon mi nemôže prikázať použivať software od MS. Myslím, že v Štrasburgu by štát v spore prehral.
To je tak ťažké spraviť systém, aký majú banky pre elektronické bankovníctvo - teda jednoduchý, ľahko pochopiteľný pre 99% populácie, bezpečný a pracujúci vo všetkých prehliadačoch?
Súhrnný výkaz som naposledy podával v januári a už sa trasiem, kedy ho budem musieť znovu podať s celou tou tortúrou okolo toho.

Daňovácka stránka je už postupom času vylepšená a v prípade jej nefungovania sa dá podávať bezproblémovo cez e-Dane. Mne osobne sa to nezdá vôbec nejaké komplikované. Skôr sa mi nepáči, čo jeden úrad, iný spôsob elektronickej komunikácia, iný prehliadač, niekde grid karta, niekde OC, inde zase KC....
rado3105
05.11.11,16:18
Presne ako pises, stiahnes pdf na niekolko desiatok stran. NEviem ake subory navyse, skusal som to u znameho, neslo to(mal vistu, mozno preto). Isiel s tym na danovy, ani tam to nevedeli. Ale dostal pokutu ze nepodal na cas. Chceli sme to dat na sud, ale zas tie vybavovacky, a ked ma toho vela, tak sa na to pozabudlo.
Pouzivat linux a mac sa samozrjme obmedzuje.
To danove priznanie v anglicku, je ako u nas raz do roka. Na to aby ste to urobili na slovensku potrebujete uctovnicku a niekolko dni roboty.
V anglicku je system prehladny, funkcny a dokaze to clovek ktory sa len troska vyzna do ekonomiky spravit v priebehu 5hodin.
Stavim sa ze dany system stal miliony eur, lebo je dokonaly tak ze na nom nikto nevie robit a treba este viac uprav aby sa na tom nabalilo viac firiem. Ved treba podporit ekonomiku a podnikatel ma tak vela casu aby behal desiatky uradov, vyvolaval do Bratislavy a ani tam to nevedia.
Naco robia system v ktorom nevedia robit ani sami.
A najsmutnejsie je ze defacto standard dokumentov: odt, vam neotvoria v statnych organizaciach.
calimero1
05.11.11,16:25
A najsmiešnejšie na tom je, že ten súhrnný výkaz im aj tak musím vytlačiť, podpísať a odniesť na DÚ.
Economic
05.11.11,16:27
A najsmiešnejšie na tom je, že ten súhrnný výkaz im aj tak musím vytlačiť, podpísať a odniesť na DÚ.


Prečo ? Takéto podanie na DÚ je tvoja voľba. Dá sa predsa elektronicky podať tak, že nič už v papieri nedokladáš. Podpíšeš ZEP a máš fajront a môžeš ísť spokojne na pivo.
calimero1
05.11.11,16:28
A ešte mi napíš, koľko ZEP stojí.
Economic
05.11.11,16:36
A ešte mi napíš, koľko ZEP stojí.

Podľa toho od akej certifikačnej autority si ho zakupuješ, ale je to cca do 100.- Eur /Cena sa pohybuje od 76.- Eur vyššie na prvý krát, pretože v cene je aj bezpečné zariadenie, na ktoré sa musí uložiť kvalifikovaný certifikát/ . Ďalší rok už iba 26.- Eur za obnovu certifikátu/
calimero1
05.11.11,16:46
No tak to je viac, ako môj zisk z predaja do Čiech.

Zaujímavé, že v banke môžem bezpečne prevádzať cez IB desťtisíce EUR, no a na DÚ potrebujem kadejaké bezpečnostné certifikáty, registrácie, ZEP a kadejaké kraviny. Veď keď im donesiem na papieri vypísané daňové priznanie, nikto neoveruje (na rozdiel od banky) moju totožnosť a pravosť podpisu.
Economic
05.11.11,16:54
No tak to je viac, ako môj zisk z predaja do Čiech.

Zaujímavé, že v banke môžem bezpečne prevádzať cez IB desťtisíce EUR, no a na DÚ potrebujem kadejaké bezpečnostné certifikáty, registrácie, ZEP a kadejaké kraviny. Veď keď im donesiem na papieri vypísané daňové priznanie, nikto neoveruje (na rozdiel od banky) moju totožnosť a pravosť podpisu.

No záleží od každého človeka ako si vie vrazené peniaze do ZEP-u využiť vo svoj prospech. Pre mňa sa stal normálne hlavným pracovným nástrojom. No moje know how tu prezrádzať nebudem. :)

A s tým podpisom na daňovom máš pravdu. Už sa mi stalo, že som bola nútená si klienta na daňovom podpísať, samozrejme s jeho vedomím. Nik na to neprišiel, že to nie je jeho skutočný podpis.... Alebo áno ? No nik to neriešil. Možno si mysleli že to klient podpísal na kapote auta a so skrehnutými prstami, :-)
rado3105
05.11.11,18:23
A presne toto je ten problem robit veci aby vyhovovali len 1% ludi. Preco to nie je pre vsetkych, preco ked niekto nema z vas zisk(ako banky) tak pre vas neurobi nic. Pritom danovy urad zije z nasich penazi, to co jedia su nase peniaze, to cim pridu na kontrolu je za nase peniaze. Preco sa svojim platcom nesnazia zjednodusit zivot. ALe komplikovat im to.
PS: je to presne o tom know-how ani nie know-how, ale kto ako odrbe, resp. pozna trhliny. Politici si ich vymienaju medzi znamymi za peniazky, a vlastne vsetko tu je preto aby na tom mohol zbohatnut len ten kto danu blbost vytvoril, lebo on jediny tomu rozumie. Da to svoje know-how znamemu....

Skoda ze este nie je v mode zacat kydat na stat a podavat staznosti do Strassbourgu. Myslim ze by sa dalo z toho pekne vysekat. Neviem sice ake su tam postupy ale vraj su ustretovi. A myslim ze aspon toto danove+znevyhodnovanie inych operacnych systemov a nutene pouzivanie propietarnych technologii by mohlo stat nas stat peknu pokutu.
Uz by bolo na case keby to ktosi zacal robit.

Ako som sa minule so znamym na internom rozpraval, ze polovicu svojej pracovnej doby stravi vyplnanim papierov a polovicu pracou ktora ho bavi a ktoru by mal robit celu pracovnu dobu.
Economic
06.11.11,07:22
A presne toto je ten problem robit veci aby vyhovovali len 1% ludi. Preco to nie je pre vsetkych, preco ked niekto nema z vas zisk(ako banky) tak pre vas neurobi nic. Pritom danovy urad zije z nasich penazi, to co jedia su nase peniaze, to cim pridu na kontrolu je za nase peniaze. Preco sa svojim platcom nesnazia zjednodusit zivot. ALe komplikovat im to.
PS: je to presne o tom know-how ani nie know-how, ale kto ako odrbe, resp. pozna trhliny. Politici si ich vymienaju medzi znamymi za peniazky, a vlastne vsetko tu je preto aby na tom mohol zbohatnut len ten kto danu blbost vytvoril, lebo on jediny tomu rozumie. Da to svoje know-how znamemu....

Skoda ze este nie je v mode zacat kydat na stat a podavat staznosti do Strassbourgu. Myslim ze by sa dalo z toho pekne vysekat. Neviem sice ake su tam postupy ale vraj su ustretovi. A myslim ze aspon toto danove+znevyhodnovanie inych operacnych systemov a nutene pouzivanie propietarnych technologii by mohlo stat nas stat peknu pokutu.
Uz by bolo na case keby to ktosi zacal robit.

Ako som sa minule so znamym na internom rozpraval, ze polovicu svojej pracovnej doby stravi vyplnanim papierov a polovicu pracou ktora ho bavi a ktoru by mal robit celu pracovnu dobu.

To moje know how nevyužívam preto, že ja niekoho odrbávam, alebo že by mi ho dal niekto známy. Je to aj o pochopení určitých vecí... Ja môžem povedať, že svojej práci, ktorá ma baví sa venujem práve toľko čo treba. A niekedy je to aj viac ako 8 pracovných hodín denne. Ale to záleží len odo mňa, koľko pracujem. Keď sa mi niektorý deň nechce robiť, alebo chcem ísť niekde zregenerovať, tak jednoducho idem....
rado3105
06.11.11,08:55
Chcel som povedat ze nie vsetci maju dostatocnu kapacit na pochopenie strbin v zakonoch, a este ich aj citat. Uradne veci na slovensku(vratane uctovnictva) je prospesne robit. Len neviem pre koho ich budu robit ked tu ziadna firma zachvilu neostane.
Nemozu byt zakony jednoduchsie? To je ako ked som sa ucil zo slovenskych knih -pisane komplikovane, autori sa predbiehali kto to komplikovanejsie s viacerymi odbornymi vyrazmi napise, nakoniec ti co to citali sa to musili biflit lebo to nechapali a mozno ani autor to nechapal. Ked som vzal do ruky anglicku knihu, to bol rozdiel ako keby som cital nieco co pisal psychopat(slovenska kniha) a nieco co pise clovek ktory vie co pise a na nic sa nehra.
SamuelSK
06.11.11,09:21
Tak schvalne.
Predpokladajme ze mame firmu. Firma vykaze super-hyper-akykolvek-ale-hruby zisk 10 000 Eur rocne.
Tj. Naklady boli povedzme 90 000 Eur, ale prijem bol 100 000 eur.

Kolko z tych 10 tisic si mozem napocitat ako super-ultra-akykolvek-ale-cisty zisk ?

A kolko by to bolo napr v Nemecku, USA, Australii ?

Da sa to nejak (ale nenarocne) aspon hrubo zistit ?

(Teraz myslim vsetko vramci zakonu, bez "sikovneho know-how" (tj. UMELE znizovanie/zvysovanie/upravovanie cohokolvek) I ked toto asi RAIDNE zamiesa karty, vsak?)

(PS: popripade mozeme pouzit aj iny ako 10 tisic eurovy hruby zisk, napr 20-50-100, to je jedno, hlavne mi ide o percentualnu stranku veci)
rado3105
06.11.11,10:17
http://www.zahranicne-spolocnosti.sk/default.asp?l=sk&kod=1&id=13

akosi sa k tomu neviem dopatrat. Moc to neni chcene aby to ludia vedeli. Ale je to rocny pausal povedzme 500 dolarov, zalozenie 500 dolarov. Takze tvoje rocne naklady su 500 dolarov nech mas prijem aky chces. Nikto nevie kto je vlastnik(nie je to mozne ani zistit).Vid firmy: blackrock, vanguard fidelity, state street, ktore maju podiely vo vsetkych svetovych firmach, najvacsich bankach. A nikto nemoze zistit kto to je lebo su v danovych rajoch.
[/URL][URL]http://english.pravda.ru/business/finance/18-10-2011/119355-The_Large_Families_that_rule_the_world-0/ (http://www.zahranicne-spolocnosti.sk/default.asp?l=sk&kod=1&id=13)
calimero1
06.11.11,11:03
Nechcem tu miešať politiku, ale jeden pán minister z liberálnej strany nám tu sľuboval Singapur. Je mi jasné, že za rok a pol vládnutia sa toho veľa stihnúť nedá, ale zmenilo sa aspoň niečo? Nič. Namiesto toho sa pretŕčal v TV na tlačovke spolu s riaditeľkou SOI a hanlivo nakydal na všetky slovenské cestovky, akí sú podvodníci. V cestovnom ruchu nepodnikám, nemám potrebu sa slovenských cestoviek zastávať, ale pokiaľ som bol s nimi na dovolenke, nikdy som problém nemal. Zato viem o mnohých prípadoch, kedy SOI pochybila a zneužila svoje postavenie. Takto si liberálnu politiku nepredstavujem.

Zo súčasnej situácie ťažia tí, ktorí sa v tom pralese zákonov vedia orientovať a prevádzkujú rôzne konzultačné, poradenské a účtovné firmy, ktoré iným podnikateľským subjektom, ktoré naozaj vytvárajú reálne hodnoty, iba zvyšujú náklady na réžiu.
rado3105
06.11.11,11:31
Presne tak ale cudujem sa preco sa vsetci podnikatelia, ucitelia, lekari..co su nespokojni nezoberue do bratislavy a nestrajkuju pred ministerstvami.
DOkedy sa budeme divat ako ti co ich platime a ziju z nas robia veci proti nam?

ps: myslis Miskova alebo Sulika, ale myslim ze obaja je jedna banda. Vlastne v politike uz nie je nikto normalny.
marjankaj
06.11.11,11:36
Presne tak ale cudujem sa preco sa vsetci podnikatelia, ucitelia, lekari..co su nespokojni nezoberue do bratislavy a nestrajkuju pred ministerstvami.
DOkedy sa budeme divat ako ti co ich platime a ziju z nas robia veci proti nam?

ps: myslis Miskova alebo Sulika, ale myslim ze obaja je jedna banda. Vlastne v politike uz nie je nikto normalny.

Vieš ty vôbec, čo je to štrajk?
Štrajkuje sa proti zamestnávateľom. To by mali akože štrajkovať proti sebe?
Nella_2
06.11.11,12:21
Vieš ty vôbec, čo je to štrajk?
Štrajkuje sa proti zamestnávateľom. To by mali akože štrajkovať proti sebe?
Nemyslím, že sa štrajkuje len proti zamestnávateľom.

Štrajk = organizované dočasné zastavenie práce s scieľom dosiahnuť hosp. al. polit. požiadavky

a z Wikipédie:
Štrajk je spôsob protestu, pri ktorom jeho účastníci prestanú pracovať, aby dosiahli presadenie svojich požiadaviek. Najčastejšie sú štrajky zamestnancov za vyššie platy. V demokratických krajinách ide o často používaný prostriedok nielen ekonomického, ale aj politického nátlaku
marjankaj
06.11.11,12:37
Nemyslím, že sa štrajkuje len proti zamestnávateľom.

Štrajk = organizované dočasné zastavenie práce s scieľom dosiahnuť hosp. al. polit. požiadavky

a z Wikipédie:
Štrajk je spôsob protestu, pri ktorom jeho účastníci prestanú pracovať, aby dosiahli presadenie svojich požiadaviek. Najčastejšie sú štrajky zamestnancov za vyššie platy. V demokratických krajinách ide o často používaný prostriedok nielen ekonomického, ale aj politického nátlaku

A keď SZČO prestane pracovať, tak komu to bude najviac vadiť? Bude môcť po úspešnom štrajku viac faktúrovať?:confused:

Si živnostník, tak predpokladám, že nepoberáš plat. Teda presnejšie mzdu.:eek:
marjankaj
06.11.11,13:06
Presne tak ale cudujem sa preco sa vsetci podnikatelia, ucitelia, lekari..co su nespokojni nezoberue do bratislavy a nestrajkuju pred ministerstvami.
DOkedy sa budeme divat ako ti co ich platime a ziju z nas robia veci proti nam?

ps: myslis Miskova alebo Sulika, ale myslim ze obaja je jedna banda. Vlastne v politike uz nie je nikto normalny.

A sleduješ trochu, čo sa u nás deje? Že padla vláda? Že nemá na všetko kompetencie? Snáď okrem poberania poslaneckých a ministerských platov?

http://m.tvnoviny.sk/index.php?article_id=611779
Nella_2
06.11.11,13:10
A keď SZČO prestane pracovať, tak komu to bude najviac vadiť? Bude môcť po úspešnom štrajku viac faktúrovať?:confused:

Si živnostník, tak predpokladám, že nepoberáš plat. Teda presnejšie mzdu.:eek:
Podľa mňa rado3105 myslel štrajk živnostníkov proti vláde - proti zavádzaniu zákonov, opatrení, ktoré živnostníkov skôr zničia ako podporia...
A keby niektorí živnostníci naraz prestali pracovať vo všetkých mestách, tak by sa to mohlo prejaviť negatívne - napr. takí pekári, ale aj stavbári, taxikári, rôzni opravári (automobilov), prevádzkovatelia reštaurácií, pohrebné služby...
BXLmiami
06.11.11,13:29
Presne tak ale cudujem sa preco sa vsetci podnikatelia, ucitelia, lekari..co su nespokojni nezoberue do bratislavy a nestrajkuju pred ministerstvami.
DOkedy sa budeme divat ako ti co ich platime a ziju z nas robia veci proti nam?

ps: myslis Miskova alebo Sulika, ale myslim ze obaja je jedna banda. Vlastne v politike uz nie je nikto normalny.
Ty máš naozaj pocit,že lekári sú ticho?
marjankaj
06.11.11,13:34
Podľa mňa rado3105 myslel štrajk živnostníkov proti vláde - proti zavádzaniu zákonov, opatrení, ktoré živnostníkov skôr zničia ako podporia...
A keby niektorí živnostníci naraz prestali pracovať vo všetkých mestách, tak by sa to mohlo prejaviť negatívne - napr. takí pekári, ale aj stavbári, taxikári, rôzni opravári (automobilov), prevádzkovatelia reštaurácií, pohrebné služby...

To naozaj netuším, čo rado3105 myslel. Veď sa môže prejaviť vo voľbách v 10. marca 2012. Môže si zvoliť zase tých istých a budú si pokračovať vo svojom začatom diele. Alebo aj iných. Lekári neštrajkujú. Oni dali výpoveď. A čo sa deje? Neprejavuje sa to negatívne? Uhliarikovi to akosi nevadí. Veď papaláši sa pôjdu liečiť do zahraničia. Oni na to majú, alebo si to vedia zariadiť. Obyčajný občan má smolu, lebo "zlí" lekári dali výpoveď. Možno sa tým sleduje "ozdravenie" našej populácie.

Áno prejavilo by sa to negatívne. Hlavne u tých štrajkujúcich živnostníkov. Klesli by im tržby. A odvody by museli platiť, aj leasingy a splátky úverov. Z čoho?
Vládu by z toho hlava nebolela. Zase by napísali, akí sú tí živnostníci nezodpovední a podobne.

Pamätaj. Živnostník pracovať nemusí.
Zamestnanec však áno. Ak nie, tak dostane výpoveď.
A Mihál tvrdí, že vraj ich treba zrovnoprávniť.:eek:
Nella_2
06.11.11,13:47
To naozaj netuším, čo rado3105 myslel. Veď sa môže prejaviť vo voľbách v 10. marca 2012. Môže si zvoliť zase tých istých a budú si pokračovať vo svojom začatom diele. Alebo aj iných. Lekári neštrajkujú. Oni dali výpoveď. A čo sa deje? Neprejavuje sa to negatívne? Uhliarikovi to akosi nevadí. Veď papaláši sa pôjdu liečiť do zahraničia. Oni na to majú, alebo si to vedia zariadiť. Obyčajný občan má smolu, lebo "zlí" lekári dali výpoveď. Možno sa tým sleduje "ozdravenie" našej populácie.

Áno prejavilo by sa to negatívne. Hlavne u tých štrajkujúcich živnostníkov. Klesli by im tržby. A odvody by museli platiť, aj leasingy a splátky úverov. Z čoho?
Vládu by z toho hlava nebolela. Zase by napísali, akí sú tí živnostníci nezodpovední a podobne.

Pamätaj. Živnostník pracovať nemusí.
Zamestnanec však áno. Ak nie, tak dostane výpoveď.
A Mihál tvrdí, že vraj ich treba zrovnoprávniť.:eek:

Áno, my živnostníci máme málo možností sa brániť a aj keď nemáme mesiac-dva žiadnu zákazku, povinnosti týkajúce sa platenia odvodov si musíme plniť tak či tak ... ale keby došlo k štrajku všetkých pohrebných služieb na Slovensku, tak to by myslím vládou pohlo, či...?
marjankaj
06.11.11,13:55
Áno, my živnostníci máme málo možností sa brániť a aj keď nemáme mesiac-dva žiadnu zákazku, povinnosti týkajúce sa platenia odvodov si musíme plniť tak či tak ... ale keby došlo k štrajku všetkých pohrebných služieb na Slovensku, tak to by myslím vládou pohlo, či...?A prečo by pohrebáci štrajkovali? Prácu majú zaistenú, platia im, čo si zapýtajú. Dokonca aj likvidujú konkurenciu medzi sebou. Dokonca si navzájom kradnú mŕtvoly.
Nella_2
06.11.11,14:36
A prečo by pohrebáci štrajkovali? Prácu majú zaistenú, platia im, čo si zapýtajú. Dokonca aj likvidujú konkurenciu medzi sebou. Dokonca si navzájom kradnú mŕtvoly.
To máš pravdu, tí nemajú dôvod štrajkovať...;)
rado3105
06.11.11,17:49
marjankaj, keby sa vsetci zivnostnici postavili pred kompetentne urady(tak by nebolo kade chodit) a garantujem Ti, ze negativny ohlas v EU by ich prinutil prerokovat tieto opatrenia. Veci sa daju riesit len treba nieco robit a nie hovorit ze to nema vyznam.
Vsetko ma vyznam. Treba uplne novu stranu(vsetky tieto: SDKU, SMER, KDH, SNS, HZDS, MOSTHID, SMK) to je prehnita korupcna banda, ktora je spolu proti ludom(teraz sa to krasne ukazalo. Je otazkou casu ze ludia budu volit podla medii extremisticke strany. Uz teraz vela ludom dochadzaju nervy, pridu nove zakony, zdravotnictvo kupi penta, clovek sa nebude mat kde osetrit. Nemyslim si ze ludia sa budu necinne prizerat, uz teraz sa organizuje vela protestov.
Preco to je uhliarikovi jedno? : lebo to je babka penty a chce splnit svoj plan, vsetko sprivatizovat. Na euroval bolo, lekarom nemame.
To su chori ludia, ktori si neuvedomuju ze konaju zle, ze su zavisli na peniazoch a potrebuju pomoc(psychiatricka), lebo nemaju nad sebou kontrolu(ako ked clovek hra automaty sam si neuvedomuje ze robi zle).
marjankaj
06.11.11,18:14
marjankaj, keby sa vsetci zivnostnici postavili pred kompetentne urady(tak by nebolo kade chodit) a garantujem Ti, ze negativny ohlas v EU by ich prinutil prerokovat tieto opatrenia. Veci sa daju riesit len treba nieco robit a nie hovorit ze to nema vyznam.

Také tu už bolo v roku 1989. A vidíš kam sme sa dopracovali.
rado3105
06.11.11,21:30
Ok, takze nechajme sa okradat a skakat si po hlave. Inak co je paradox tak Slovensko bolo na tom najlepsie(co sa tyka podnikania, novych prilezitosti, hospodarstva) za Meciara. Co je paradox, lebo voci nemu vsetky media vystupovali ze vdaka nemu nemozeme ist do EU. No a vidite, keby sme ho mali neni sme v EU a ani v dlhoch, slovensky trh by sa rozvijal a zilo by sa nam podstatne lepsie.

Cigan Dzurinda nas zapredal podvodnikom z Europy.
marjankaj
06.11.11,21:44
Áno rado3105 musíme sa búriť, nie štrajkovať. Zobrať do rúk zbrane a zhodiť tento režim. Lenže nám USA ani NATO nepomôže. Aj v Líbyi to tak urobili a mali sa tam oveľa lepšie ako u nás.
Takéto vymoženosti my nebudeme mať.
http://www.extraplus.sk/1415/kaddafiho-zlocin

A (http://www.extraplus.sk/1415/kaddafiho-zlocin) v Líbyi tiež nie.:eek: Ale budú mať slobodu.
Fištep
02.12.11,07:53
Dobrý deň!
Mňa osobne by veľmi zaujímalo či sa fiškalizácia týka aj podnikateľov z Poľska. Títo podnikatelia resp. predajcovia viac a viac okupujú naše trhy a ničia našich predajcov teda aj zamestnanosť. Naši musia platiť všetko a za všetko a oni nič. Nikto na nich nemá dokonca ani slávna veterina. Na Slovensku platia normy a zákony len na našich ľudí a cudzí kšeftári sa tu podporujú. Vážne je najvyšší čas, aby skrachoval ekonomicky celý svet a potom začať odznovu.
Mila123
02.12.11,07:59
ak ich uvidíš, myslím toho poliak apredávať na SK bez pokladnice (ERP) zavolaj na nich správcu dane....
Fištep
02.12.11,11:49
No kebyže to funguje tak jednoducho tak by bolo fajn. Vieš ako to funguje? každý dáva od nich ruky preč. Dokonca aj veterina radšej nechá troviť spotrebiteľov ako by mala zasiahnuť. Osobná skúsenosť.
marjankaj
02.12.11,11:59
Dobrý deň!
Mňa osobne by veľmi zaujímalo či sa fiškalizácia týka aj podnikateľov z Poľska. Títo podnikatelia resp. predajcovia viac a viac okupujú naše trhy a ničia našich predajcov teda aj zamestnanosť. Naši musia platiť všetko a za všetko a oni nič. Nikto na nich nemá dokonca ani slávna veterina. Na Slovensku platia normy a zákony len na našich ľudí a cudzí kšeftári sa tu podporujú. Vážne je najvyšší čas, aby skrachoval ekonomicky celý svet a potom začať odznovu.
Odznovu?:confused: Ale mamuty už nie sú.:---
Fištep
02.12.11,16:45
Odznovu?:confused: Ale mamuty už nie sú.:---

marjankaj (http://www.porada.sk/member.php?u=19337) Akože nie sú teraz jeden mamut zareagoval na môj príspevok. :---