brezicka
05.11.11,19:42
Ahojte,

vedel by mi prosim niekto poradit, ci ma narok na nejaky prispevok na lieky (mesacne ju stoja okolo 30€), resp. nejaku socialnu davku alebo nieco podobne osoba, ktora:
- pobera starobny dochodok vo vyske 340€
- zije sama (vydavky na byt, elektrika, atd mesacne 143€)
- pocas celeho pracovneho zivota pracovala a nikdy nebola vedena na Urade prace

Vopred dakujem pekne za akekolvek rady.
buchač
05.11.11,18:49
Ahojte,

vedel by mi prosim niekto poradit, ci ma narok na nejaky prispevok na lieky (mesacne ju stoja okolo 30€), resp. nejaku socialnu davku alebo nieco podobne osoba, ktora:
- pobera starobny dochodok vo vyske 340€
- zije sama (vydavky na byt, elektrika, atd mesacne 143€)
- pocas celeho pracovneho zivota pracovala a nikdy nebola vedena na Urade prace

Vopred dakujem pekne za akekolvek rady.

„Zákonom stanovený ochranný limit bude na lieky na tri mesiace pre dôchodcov 45 eur a 30 eur pre zdravotne ťažko postihnutých,“ vysvetľuje minister zdravotníctva Ivan Uhliarik.

„Ak títo poistenci stanovený limit prekročia, ďalšie peniaze, ktoré dajú v lekárni, im preplatí zdravotná poisťovňa.“

http://www.pluska.sk/zdravie/peniaze-za-lieky-vam-vratia-poradime-ako-to.html?forward=sk_mobil_clanok.jsp.....
terezamaria
05.11.11,18:52
Ahojte,

vedel by mi prosim niekto poradit, ci ma narok na nejaky prispevok na lieky (mesacne ju stoja okolo 30€), resp. nejaku socialnu davku alebo nieco podobne osoba, ktora:
- pobera starobny dochodok vo vyske 340€
- zije sama (vydavky na byt, elektrika, atd mesacne 143€)
- pocas celeho pracovneho zivota pracovala a nikdy nebola vedena na Urade prace

Vopred dakujem pekne za akekolvek rady.
Určite nie, odporučia jej užívať generiká, ktoré sú oveľa lacnejšie, síce obsahujú základnú látku v podobnom zložení, ale môžu mať nepriaznivý vplyv na zdravotný stav dotyčnej, nakoľko je už nastavená na tieto lieky, ktoré berie.