suklova
06.11.11,09:19
Určite máte skúsenosti s tým, že si z rôznych inštitúcii /napr.Profi credit a pod./ zisťujú informácie o Vašich zamestnancoch cez telefón. Aké informácie im poskytnete? Vypytujú sa väčšinou na to, že taký zamestnanec u nás pracuje na akej pozícií a či je zamestnaný na dobu určitú alebo neurčitú a niekedy sa pýtajú aj na plat/čo už je podľa mňa nemysliteľné/. Poskytujete im tieto odpovede /ak áno, tak na aké otázky im odpoviete/ aj cez telefón? Vopred ďakujem.
Gina Er
06.11.11,08:31
tak asi keď mu chcú požičať peniaze alebo dať tovar na splátky,tak potrebujú vedieť,koľko zarába a či nie je vo výpovednej dobe.Na druhej strane sa mne toto osobne nepáči,že cez telefón,veď zavolať môže hocikto.....na to podľa mňa je vhodnejšie písomné potvrdenie od zamestnávateľa.
Mila123
06.11.11,08:40
ja osobne odpovedám až vtedy, keď mi z druhej strany telefónu poskytnú informácie týkajúce sa toho konkrétneho zamestnanca, min. dát. nar. a bydlisko, dátum začiatku PPV.... a inak si robím kópiu potvrdenia, kt. vystavujem zamestnancovi, viem, že mám čakať fon.....
KEJKA
06.11.11,09:50
ochrana osobných údajov
zachovanie dôverných údajov
skrátka - telefonicky neodpovedám na žiadnu otázku, týkajúcu sa mne zverených údajov.