Gimo
06.11.11,09:36
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať, že ak chcem predávať svoj tovar na splátky, ale nechcem použiť quatro, home, cetelem a pod., ale chcem to prefinancovať ja, či je to možné a kde by som poprípade našiel nejaký zákon o tom, že koľko je navýšenie, na ako dlho sa môžu splátky uzatvoriť, aké sú penále z omeškania, poprípade nejké vzory zmlúv a čo na to potrebujem ako sr.o. a či to vôbec môžem robiť. Akože by som fungoval ako napr. quatro. Vopred ďakujem za odpovede.
Mila123
06.11.11,08:54
ak máš vysoký kapitál......a rátaš s prípadnými stratami, prečo nie?
Gimo
06.11.11,10:53
Vďaka za odpoveď. A kde by som poprípade našiel nejaké info o tom. Som hľadal na nete a nejako sa k tomuto nemôžem dopracovať. Existuje nejaký zákon?
Negoti
06.11.11,10:56
Vďaka za odpoveď. A kde by som poprípade našiel nejaké info o tom. Som hľadal na nete a nejako sa k tomuto nemôžem dopracovať. Existuje nejaký zákon?
ja nie som v práve doma....teraz sa rieši podobná téma....skús...

zalozenie pozickarne
Economic
06.11.11,11:00
Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
Poznámka: Peňažné zdroje na poskytovanie takýchto úverov a pôžičiek nesmú byť získané a
poskytované v rozpore so zákazom prijímania peňažných vkladov a zákaze poskytovania úverov
a pôžičiek z peňažných zdrojov získaných na základe verejnej výzvy alebo verejnej ponuky
majetkových hodnôt podľa § 3 ods. 1 a 2 a § 5 písm. k) zákona o bankách a § 126 ods. 5 zákona
o cenných papieroch.
Živnostenské oprávnenie nezahŕňa poskytovanie úverov a pôžičiek podľa osobitných
predpisov, osobitne spotrebiteľských úverov - poskytovaných veriteľmi a úverov a pôžičiek
ktoré nie sú spotrebiteľským úverom - poskytovaných inými veriteľmi fyzickým osobám
v postavení spotrebiteľa v právnom rámci zákona č.129/2010 Z.z. o spotrebiteľských úveroch a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Živnostenské oprávnenie nezahŕňa poskytovanie úverov a pôžičiek podľa osobitných
predpisov, osobitne spotrebiteľských úverov - poskytovaných veriteľmi a úverov a pôžičiek
ktoré nie sú spotrebiteľským úverom - poskytovaných inými veriteľmi fyzickým osobám
v postavení spotrebiteľa v právnom rámci zákona č.129/2010 Z.z. o spotrebiteľských
úveroch a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Gimo
06.11.11,23:10
Ďakujem