JosephReal
06.11.11,15:01
Zdravíím mám menší problém... Zaoberám sa marketingovými a reklamnými službami na základe ŽL. Medzi mnou ponúkane služby patrí aj promo. Mám v katalógu vhodných promotérov a po výbere klientom ich kontaktujem pre tú ktorú akciu. Neviem však ako mám promotérov zamestnať nakoľko sa často jedná len o prácu na 2-3 hodinky. To skutočne musím s každým promotérom uzatvárať dohodu o pracovnej činnost ( to nieje až taký problém ) a nahlasovať ho na soc. poisťovni.. Tento istý problém riešim aj s ludmi čo mi roznášaju letáky ... Ako mám postupovať ... Dakujem
KEJKA
06.11.11,14:15
ak ich máš dlhodobo v databáze spolupracovníkov, tak dohoda o pracovnej činnosti je namieste
nahlásiš ich do SP raz a potom už len na základe konkrétnej práce urobíš mzdu, pošleš výkazy.
Ak ich máš jednorazovo, tak potom DVP, z toho vyplýva prihláška, odhláška a o pár mesiacov to isté.

Ak je promotér študent, môže to byť DBPŠ - a dáš napr,. hodinovú sadzbu, odmena sa bude odvíjať od rozsahu vykonaných prác, tásadzba je vhodná aj pre DPČ.

Ak je promotér sám SZČO, tak objednávka a faktúra od neho je riešenie.
JosephReal
06.11.11,15:54
Ešte jedna otázočka respektíve viac. Pred uzatvorením DVP alebo DPČ sa musím registrovať ako zamestnávateľ ... Chcem sa spýtať ako realne prebieha tento proces či je to možne na ktorej koľvek pobočke SP alebo len na pobočke podľa miesta trvaleho bydliska teda miesta podnikania. Ako prebieha prihlásenie dohodára do SP. A stačí len to. Ako potom prebieha komunikácia zo SP a pod. pomohol by aj nejaky link kde by sa dala celá problematika naštudovať i keď vzhladom na birokraciu na SVK radšej osobne skusenosti. vďaka
avalik
06.11.11,16:08
Ešte jedna otázočka respektíve viac. Pred uzatvorením DVP alebo DPČ sa musím registrovať ako zamestnávateľ ... Chcem sa spýtať ako realne prebieha tento proces či je to možne na ktorej koľvek pobočke SP alebo len na pobočke podľa miesta trvaleho bydliska teda miesta podnikania. Ako prebieha prihlásenie dohodára do SP. A stačí len to. Ako potom prebieha komunikácia zo SP a pod. pomohol by aj nejaky link kde by sa dala celá problematika naštudovať i keď vzhladom na birokraciu na SVK radšej osobne skusenosti. vďaka

http://www.socpoist.sk/zamestnavatel/1384s#Povinnosti
a nezabudni sa prihlasit aj na DU ako zamestnavatel