easton1818
06.11.11,16:06
Ahojte, od nového roku chcem začať sporiť každý mesiac sumou cca 1000-2000 eur, podľa toho aký dobrý bude mesiac. O cca 3 roky by som chcel začať stavať dom a tak si pomaly idem vyberať spôsob ako najlepšie sporiť peniaze, kde dostanem dobré úroky a podmienky. Premýšľal som nad stavebným sporením avšak peniaze by som chcel mať k dispozícií na výber bez poplatkov, ak by sa vyskytla dobrá investícia, ktorý by vyžadovala viac prostriedkov. Čo by ste mi prosím vás doporučili ? Vkladať potrebujem mesačne a rôzne sumy.Ďakujem
KEJKA
06.11.11,15:15
stavebné určite, nevynechaj, investície si rozlož.
PB ponúkala cez podielové listy - neviem aký produkt, bolo tam zhodnotenie vyše 6%
zrušila som to a v priebehu 10 dní som mala peniaze na účte, lebo sa mi naskytla možnosť investovať na 12%.
ČSOB tuším teraz ponúka 3,5%, nič moc, ale existujú prehľady, kde si produkty môžeš porovnať.
easton1818
06.11.11,15:24
Diky za radu, takze zalozit Stavebne sporenie- davat tam tak tretinu, nieco na terminovane vklady? ale pri nich nie su len jednorazove vklady? ake formy rizikovejsich investicii su pre beznych ludi, ktori nesleduju vyvoj akcii a podobne ?
KEJKA
06.11.11,15:31
mne tá poštová banka vyhovovala, dalo sa tam vkladať, vývoj je na internete, nie je problém. Ja som dvakrát využila akciové obdobie, že to bolo bez poplatku. A vyberala som naraz.
Okrem toho som mala peniaze na termínovom vklade 2,5% vtedy to bola najlepšia možnosť a tam som peniaze dostala nazad na počkanie.
teraz myslím je tá ČSOBka, už to nesledujem, lebo mám investície inde, len reklama beží
tuším niekde 3,5 a niekde 3,75, ale to je tuším bez možnosti výberu.
luja5
06.11.11,20:17
Časť prostriedkov si v rámci sporenia dávam na neviazaný termínovaný vklad (NTV) v Poštovej banke. Mám ho už dva roky a som spokojná. Je to pre mňa veľmi dobrá pohotovostná rezerva, 2,5%-ný úrok p.a., vedenie účtu bez poplatku, priebežné vklady možné, denné pripisovanie úrokov, poplatok za čiastkový hotovostný výber 7 € bez ohľadu na výšku vyberanej sumy, pri vybratí celej nasporenej sumy (zrušení NTV) výber bez poplatku. Zatiaľ do 31.7.2012, ale tento termín je už predĺžený a možno zase bude. Keď nie, potom budem rozmýšľať, čím toto sporenie nahradím. Je však ťažko predvídať, dokedy bude NTV v ponuke, myslím, že je to už tretíkrát a pri predchádzajúcich dvoch otvoreniach bola táto ponuka po čase uzatvorená. Viac na http://www.pabk.sk/sk/osobne-financie/vkladove-produkty/neviazany-terminovany-vklad a ďalšie podrobnosti/špecifiká v obchodných podmienkach banky pre termínovaný vklad.
SamuelSK
06.11.11,22:01
A co zlato ? ;)
video1983
06.11.11,23:01
JaT
sattelitka
07.11.11,13:22
No ja by som ti poradila ohľadne stavebného sporenia, presne ako získať viac. Napíš mi súkromnú spravu.
myara
07.11.11,13:31
ale on chce sporit 3 roky s tym, ze si este len zacina odkladat peniaze, a J&T prijimaju vklady az od 10tis EUR
Indeed
08.11.11,07:34
Čím sa zaoberáš ??

Možno by aj iným bodla informacia ako mesačne ušetriť 2 000 e.

To by bolo cenné know-how.
iv@n
08.11.11,14:49
tutoky beží reklama na Zuno, majú 3,4pct ročný úrok na termiňáku, každý mesiac si môžeš založiť další s ušetrenými peniazmi, teraz najlepší úrok na ročnom vklade, ked ti vyprší tak zas nájdeš niečo iné.
porovnanie si môžeš pozrieť napríklad na financnahitparada.sk