vulxy
06.11.11,18:43
totalne sa nevyznam v satelitoch bude toto dobra kupa http://www.datart.sk/katalog/Satelitny-komplet-MASCOM-MC2000HDUSB-80MBL-CSLINK.html
vdaka za rady
Stefan2005
06.11.11,18:06
áno.

No sú aj kvalitnejšie zostavy. Čo očakávaš od nej, resp. načo ho chceš využívať?
Ice dive
06.11.11,18:26
no záleží od toho aký si užívateľ... ak to chceš len na pozeranie telky po večeroch tak je to rozumnejšia kúpa ako zriaďovať si nejakého poskytovateľa typu DIGI TV.... lebo za rok sa investícia vráti... a cca 5 rokov by to malo vydržať...
Peter Fox
06.11.11,19:04
Záleží od toho, aké dekódovacie karty sa budú používať (predpokladám, že máte záujem o sledovanie SK staníc cez satelit, čo bez dekódovacej karty nepôjde).

Ak sa použijú karty kódovacieho systému IRDETO 2, tak by bol vhodnejší certifikovaný prijímač, napríklad Humax IRHD-5100s. Certifikovaných prijímačov je viac, ale tento sa zdá dlhodobo najvydarenejší. Karty systému IRDETO 2 používa Skylink, Cslink, UPC. Tieto tri firmy v minulosti používali kódovací systém CRYPTOWORKS, teraz už však všetci prešli na spomínaný systém IRDETO 2.

Vami vybraný prijímač by bol dobrým výberom v prípade, keby ste vlastnili nejakú staršiu kartu systému CRYPTOWORKS.
vulxy
07.11.11,15:05
vdaka za reakcie,ako som uz pisal som laik a ten komplet chcem lebo skor ci neskor si daco musim kupit nejdu mi slovenske stanice(co mi vobec nevadi ale rodinka somre) co sa preslo na digi.toto som si vybral len ze tam bola zlava nejak vyse 40%.tak som si povedal ze urobim dobry obchod.ako som pisal nevyznam sa a ani neplanujem sa venovat problematike.vraj uz mam ajtak velku hlavu:-).len by som rad keby niekto napisal -ano vyplati sa ,alebo- nebrat smejd.
Taserda
07.11.11,15:33
Kúp radšej v obchode kde sa satelitom venujú, budeš potrebovať v budúcnosti prelaďovať alebo riešiť niečo čo rodinka náhodou zmaže atď...
Prechod na Irdeto je spojený s občasnými problémami a v satelitnom obchode budú vedieť viac pomôcť a ak nastane problém tak je poznať kto je aký predajca.
Fero11
07.11.11,16:12
Záleží od toho, aké dekódovacie karty sa budú používať (predpokladám, že máte záujem o sledovanie SK staníc cez satelit, čo bez dekódovacej karty nepôjde).

Ak sa použijú karty kódovacieho systému IRDETO 2, tak by bol vhodnejší certifikovaný prijímač, napríklad Humax IRHD-5100s. Certifikovaných prijímačov je viac, ale tento sa zdá dlhodobo najvydarenejší. Karty systému IRDETO 2 používa Skylink, Cslink, UPC. Tieto tri firmy v minulosti používali kódovací systém CRYPTOWORKS, teraz už však všetci prešli na spomínaný systém IRDETO 2.

Vami vybraný prijímač by bol dobrým výberom v prípade, keby ste vlastnili nejakú staršiu kartu systému CRYPTOWORKS.
Pri tom boxe sa pise, ze vstavany dekoder "CI dek.modul Irdeto/CryptoWorks (Cryptoworks, ICE, IRDETO kompatibilní) " takze by tam mal byt certifikovany modul
Ano mas pravdu, ale nie tak celkom, vsetci traja providery presli na novy kodovaci system Irdeto2, ale este stale vysielaju a minimalne 13 mesiacov aj budu vysielat v starom kodovacom systeme cryptoworks, zaroven koduju aj systemom ICE co by sa dalo povedat, ze je to akasi emulacia irdeta v cryptoworkse (CSLINK ale ICE nepouziva)

Tazko je radit ci takyto box kupit, alebo nie. Ja by som si takyto box nekupil, pretoze v tom trocha chodim a nepostacoval by mojim poziadavkam, ale keby som bol laik, tak mozno by som si ho vzal.
Ja preferujem box DVB-S2, musi mat LAN a OS linux, ak nema linux, tak urcite musi mat LAN a dobru podporu, hlavne softwarovu. Box si vzdy kupim, ak uz je nejaky ten piatok v predaji a ma dobru podporu
vulxy
08.11.11,05:18
asisi to kupim ,vdaka za rady.len taky bonbonik na zaver ,stara si prezerala vase prispevky a vraj nechce naky irdeto ani cryptoworks len aby markizu to chytilo :)
Fero11
08.11.11,13:42
to je ta natrapnejsia a najprimitivnejsia TV ? jedine co si tam pozrem su TV noviny a aj tie uz su strasne bulvarne
Peter Fox
08.11.11,16:30
A práve o tom to je. :-) Markízu to nechytí bez podpory niektorého z týchto systémov. Ja osobne by som si tento prijímač už teraz nekúpil hlavne kvôli tomu, že podporuje niečo, čomu už končí životnosť. No ale rozhodnutie je samozrejme na tebe...
Fero11
08.11.11,16:39
preco, tento box je DVB-S2 kompatibilny a vie aj HD
havrosh68
09.11.11,12:05
zdravim, mam tento sat uz cca 3/4roka a fachci bez problemov, mam CSlink a aj Skylink, na CSlink fachci o poznanie lepsie, ako tu uz predchodcovia napisali, su aj lepsie, to je jasne ale mne uplne postacuje, inak podpora je na http://www.mascom.cz/sat/_Sat.htm, je to tam dost dobre vysvetlene
p.s.
pred 3/4rokom ma stal 216€
lužkin
09.11.11,15:08
Kúp radšej v obchode kde sa satelitom venujú, budeš potrebovať v budúcnosti prelaďovať alebo riešiť niečo čo rodinka náhodou zmaže atď...
Prechod na Irdeto je spojený s občasnými problémami a v satelitnom obchode budú vedieť viac pomôcť a ak nastane problém tak je poznať kto je aký predajca.

Tiež sa prikláňam k tomuto názoru, ak sa v tom nevyznáš, bude lepšie ak sa obrátiš na odborníkov, ušetríš si veľa problémov
Brčo
09.11.11,16:42
Trosku sa zamiesam do rozbehnutej temy-vcera som kupil sat.komplet s primacom Amiko SHD 7800 IRD a LNB Inerto Black PRO,80 -tku parabolu,poskladal,pozapajal(na internete je kopec navodov) a nic,apsolutne ziadny signal.Parabolu mam nadstavenu na 33',vertikalne som skusal tocit a stale nic,signal ani jedna ciarka.Moze byt nejaka suciastka hned zla,alebo mam nieco chybne zapojene?! A ako to zistit?Viem,behnut do predajne,ale tam sa dostanem az v sobotu...
Taserda
10.11.11,07:35
či máš niečo zle zapojené zistíme ak to uvidíme.Najprv prekontrolovať obe konce kábla -tenké drôtiky sa nesmú dotýkať o hrubý a musia byť v závite konektora (koncovka).V prijímači už boli naladené stanice?Nezavadzia v prijíme strom alebo blízka vysoká budova? Odfoť LNB (konvertor) na parabole.
Fero11
10.11.11,13:40
Predpokladajme teda, ze to mas zapojene dobre (spravne)
Ladenie na digitale je trocha otaznejsie ako na analogu.
Najprv podla stranky http://www.dishpointer.com/ si vyhladaj presne svoju poziciu (presny dom kde byvas) a takisto vyber aj druzicu.
Tento web ti vypocita vsetky parametre a ukaze aj presny smer, kde ma mierit parabola.
Samozrejme na prvy raz sa ti to asi nepodari spravne naladit, takze musis jemne pootacat dolava, doprava, alebo hore, dole, ale ako pisem velmi jemne. Nesmies tocit plynule, ale po kazdom milimetry zastana na 1-2 sek a ked sa neobjavi signal, tak pokracuj (zastat musis preto, lebo je tam o nieco dlhsia odozva)
Brčo
10.11.11,13:46
Vdaka za rady,tak uz by to malo byt naladene-teda signal 100 % a kvalita medzi 70-75%.V primaci su uz prednaladene stanice,ale na obrazovke svieti iba navis: NIE JE AV.Treba este nieco prepnut v primaci?Tv je napojeny cez scart,v menu je nastavene pripojenie cez scart.Nejake dalsie napady???
Taserda
10.11.11,13:59
Ak v prijímači sú naladené stanice a máš signál a obraz nie tanier je nastavený na inú družicu.Ak dáš prehľadať transponder z ktorého máš signál zistíme podľa nájdených staníc aká je to družica a na ktorú stranu treba točiť.
Brčo
10.11.11,14:19
Praveze ten signal by mal byt z astry (vid foto) a programy by mali byt naladene na skylink.Neviem ci to ma nejaky vplyv,ale pisu tam,ze je to urcene pre cesku republiku....
brodozz
10.11.11,14:32
Nastav skenovanie astra 23,5 ak ti najde TA3 aj ct24 tak si spravne.
Taserda
10.11.11,14:50
Praveze ten signal by mal byt z astry (vid foto) a programy by mali byt naladene na skylink.Neviem ci to ma nejaky vplyv,ale pisu tam,ze je to urcene pre cesku republiku....
Nie je to natočené správne, vyššie som písal ako zistíš na ktorú stranu točiť. Ak tam maš správne vloženú kartu, ak nie a EPG napíše čo vysielajú tak je opačne karta alebo treba počkať na zápisy na karte.
Brčo
10.11.11,16:57
Vdaka za rady,je to vyriesene.Bola zle nastavena parabola:).Moja neskusenost..