Vladimír Ozimý
24.01.06,12:12
ahojte,

no mam zatial zakladatelsku listinu, zivnost(posiela sa original alebo overena kopia), no co mi chyba

1. nemate niekto vzor pisomneho vyhlasenia zakladateľa že nie je jediným spoločníkom vo vaic ako dvoch spoločnostiach sro

2 prehlasenie spravcu vkladu
3 navrh na zapis
4. 10000 Sk sudny poplatok (to treba kupit kolky?)
5 chyba mi este nieco
rada
24.01.06,11:35
Iné nemám.Treba ak sa jedná o s.r.o. :
• Formulár návrhu na zápis spoločnosti s ručením obmedzeným do obchodného registra (Príloha č. 7 k Vyhláške č. 25/2004 Z.z.) s notárskym osvedčením pravosti podpisov všetkých konateľov
• Dve vyhotovenia spoločenskej zmluvy s úradne overenými podpismi spoločníkov, respektíve zakladateľskej listiny pri jednoosobovej s.r.o. (jeden rovnopis do Zbierky listín)
• Dve notárom overené kópie živnostenského listu (jedna kópia do Zbierky listín)
• Vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladov spoločníkov s úradne overeným podpisom (v dvoch vyhotoveniach, jedno do Zbierky listín)
• Notársky osvedčený podpisový vzor budúcich konateľov
• V prípade jednoosobovej s.r.o. notársky overené vyhlásenie, že podnikateľ nie je jediným spoločníkom vo viac ako troch s.r.o.
• Kolkové známky za 10 000 Sk
rada
24.01.06,18:53
VZOR
Vyhlásenie zakladateľa




Spoločenskou zmluvou zo dňa ...................... bola založená obchodná spoločnosť ................................... so sídlom ................................

Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem v zmysle § 105a ods.1 Obchodného zákonníka, že nie som zakladateľom ani spoločníkom v inej spoločnosti.


V .............., dňa ...................



....................................
Vladimír Ozimý
30.01.06,08:02
ahojte kamarati, no este by som potreboval najst ten vzor navrhu podla zakona...neviete kde to je aby som si to vytlacil dakujem priloha č. 7 k vyhlaške...
Vladimír Ozimý
30.01.06,09:24
no a zaujimalo by ma ak to spravne chapem vyplnam len biele miesta...no a pri vklade a rozsahu je potrebne to uviest aj slovom alebo nie, dalej pri predmete podnikania do uzkeho riadku davam poradove cislo a vedla nazov cinnosti...dalej den vzniku funkcie konatela je den zalozenia firmy to jest 5.12.2005?, dalej sposob konania staci napisat samostatne alebo tam treba napisat aj sposob podpisu,

k zakladnemu imaniu je tam nejak vela toho priestoru, ale ja vypisem

zakladne imanie suma 200000 sk a aj slovom?
rozsah splatenia je to iste?

no a hore v tom prazdnom okienku vedla zapisu mam dat cislo stranky alebo co tam ide..

samozrejme to co sa ma netyka ako splynutie, tvorba dozornej rady atd atd..tak nechavam prazdne strany...

som z toho magor poradte kto ste to vypisovali presne a bolo to v poriadku
Vladimír Ozimý
30.01.06,09:59
no teraz ma napadlo ze datum vzniku funkcie konatela to tam napisu asi oni lebo ja len ziadam k urcitemu datum o zapis do OR ale neviem ci to bude ten datum...

no ale hlavne ma zaujima teda ta stranka zakladne imanie co sa tam pise
stranky ktre su prazdne mam tam nechat alebo ich tam nemam prikladat
no a počet listov z ktorych pozostava navrh vratane doplnkovych to je vlastne pocet stran vratane stranky kde sa uvadzaju prilohy a strany kde sa podpisuje?

som z toho magor fakt
ajobs
30.01.06,11:55
no teraz ma napadlo ze datum vzniku funkcie konatela to tam napisu asi oni lebo ja len ziadam k urcitemu datum o zapis do OR ale neviem ci to bude ten datum...

no ale hlavne ma zaujima teda ta stranka zakladne imanie co sa tam pise
stranky ktre su prazdne mam tam nechat alebo ich tam nemam prikladat
no a počet listov z ktorych pozostava navrh vratane doplnkovych to je vlastne pocet stran vratane stranky kde sa uvadzaju prilohy a strany kde sa podpisuje?

som z toho magor fakt

1. deň vzniku funkcie - do kolonky píšeš "deň vzniku spoločnosti",
2. základné imanie - do kolonky píšeš "200 000 Sk" (ak ZI je 200000 Sk, prípadne inú výšku),
3. stránky, ktoré sú prázdne tam nechávaš a zostanú nevyplnené,
4. počet listov je celkový počet všetkých listov v návrhu, teda aj tých, kde sa uvádzajú prílohy a kde sa podpisuje
rada
30.01.06,13:04
Ako pomôcka môže slúžiť modelová situácia uvedené na www.justice.gov.sk. Tam je všetko ako a čo treba pri zápise do OR. Sú to fakt dobré a zrozumiteľné informácie.
Vladimír Ozimý
30.01.06,17:35
no o.k. je den vzniku a den zalozenia...to je rozdiel...den zalozenia viem uviest ale den vzniku neviem to mi pride zo sudu
rada
30.01.06,18:46
Založenie spoločnosti - spoločenskou zmluvou - deň uzavretia zmluvy = deň založenia spoločnosti.
Vznik spoločnosti - deň ku ktorému bude spoločnosť zapísaná do OR. Navrhovatelia navrhnú zapísať spoločnosť k určitému dátumu, súd ju k tomuto dátumu zapíše a tento je potom považovaný za deň vzniku. Nie je nikde napísané čo treba považovať za tento dátum. Navrhnete napr. k 25.2.2006 a ak je všetko OK súd spoločnosť k tomuto dátumu zapíše čo sa rovná deň vzniku.
Janna
31.01.06,05:32
no o.k. je den vzniku a den zalozenia...to je rozdiel...den zalozenia viem uviest ale den vzniku neviem to mi pride zo sudu

Tak ako píše Ajobs:
Deň vzniku funkcie napíšeš slovom: deň vzniku spoločnosti
Presne takto sme to uvádzali v decembri a bolo to správne.
Vladimír Ozimý
31.01.06,10:41
To Janna,

dakujem to som chcel pocut,

no ako prilohy supnem

dvakrat zakl. listina
dvakrat kopia zivnostenskeho
jeden krat vyhlasenie o ucasti v inych spolocnostiach
dvakrat vyhlasenie spravcu vkladu
jeden krat podpisovy vzor konatelov (dufam ze to staci jednoducho napisat podpisovy vzor k tomu meno a podpis a datum ze tam netreba uvadzat nejake paragrafy)

vsetko samozrejme overene notarom
ajobs
31.01.06,10:51
To Janna,

dakujem to som chcel pocut,

no ako prilohy supnem

dvakrat zakl. listina
dvakrat kopia zivnostenskeho
jeden krat vyhlasenie o ucasti v inych spolocnostiach
dvakrat vyhlasenie spravcu vkladu
jeden krat podpisovy vzor konatelov (dufam ze to staci jednoducho napisat podpisovy vzor k tomu meno a podpis a datum ze tam netreba uvadzat nejake paragrafy)

vsetko samozrejme overene notarom

Je to OK, ale podpisový vzor konateľov 2x (jeden z toho je do zbierky listín).
Janna
31.01.06,10:57
To Janna,

dakujem to som chcel pocut,

no ako prilohy supnem

dvakrat zakl. listina
dvakrat kopia zivnostenskeho
jeden krat vyhlasenie o ucasti v inych spolocnostiach
dvakrat vyhlasenie spravcu vkladu
jeden krat podpisovy vzor konatelov (dufam ze to staci jednoducho napisat podpisovy vzor k tomu meno a podpis a datum ze tam netreba uvadzat nejake paragrafy)

vsetko samozrejme overene notarom

Vzorový podpis konateľa sa dáva tiež 2x (podpis musí byť overený u notára):
Vzorový podpis konateľa

Ja, XY, r.č. ....., bytom .........., 010 08 Žilina, k o n a t e ľ spoločnosti: ABC, s.r.o., so sídlom ....., 010 08 Žilina, predkladám pre potreby Obchodného registra pri OS v Žiline tento :


..............................................
vzorový podpis konateľa

V Žiline dňa
Vladimír Ozimý
01.02.06,08:12
no ahojte posledny tah potrebujem...je tam kolonka ze osvedcenie podpisu..na poslednej strane navrhu na zapis...teraz kto sa tam podpisuje lebo som z toho z meteny notarka mu to overila a kolonka prazdna a konatel je podpisany v kolonke podpis.
Janna
01.02.06,08:59
Do kolonky podpis sa podpisuje konateľ, ktorý je tam uvedený. A notárka to následne overí - osvedčenie podpisu, nemusí dať práve tam pečiatku, môže dať aj inde. My sme mali myslím extra papier od notárky, ktorý bol ale priložený k návrhu a zviazaný k návrhu.
Vladimír Ozimý
01.02.06,09:19
no tak to mam aj ja tak to idem tam zaniest hehe dufam ze to vypisovanie bude k niecomu viest a bude vsetko v poriadku...dakujem za vsetko