silvercat
07.11.11,06:05
Ahojte,

obraciam sa na vás s otázkou, ako správne opraviť faktúru do zahraničia, ktorú zahraničný odberateľ služieb reklamuje kvôli jednému chýbajúcemu údaju a to jest jeho EU daňové číslo. Ja nie som platca DPH, oni sú. Už som takto vystavila 4 faktúry, aj oni to zbadali až teraz, a navyše tieto faktúry sú v jednom rade s tuzemskými faktúrami. Vystavené sú v Pohode, vedele by som ich dodatočne upraviť a znovu vytlačiť, oni by zoskartovali staré FA, ale neviem, či je to ten správny spôsob. Teoreticky by som mohla vyhotoviť aj dodatok ku každej faktúre. Alebo stornovať a znovu vystaviť? Lenže oni už majú zaúčtované tieto FA.
Ako mám postupovať?
Ďakujem každému za odpovede!
KEJKA
07.11.11,05:42
ja by som sa s tým netrápila, oprav faktúru - teda tie /asi/ preklepy a s rovnakým VS ju zväčša aj tak nemôžu zaúčtovať druhý raz. Ak ti originály nevrátili a nevrátia, tak si pôvodné faktúry pripni k opraveným.
Pre každý prípad nesprávne ičDPH odberateľa over na internete -drsr.sk, či taký subjekt neexistuje /ddúfam, že nie - toby bol asi trochu problém/.
Najviac ma zaráža, že píšeš, že si neplatiteľ DPH a dodávaš služby do EU. Ale registráciu podľa §7a) máš? Lebo SV pravdepodobne si podať musela.
zk24
07.11.11,06:00
Ja to robím tak, že ju proste jednoducho prerobím, a spolu so sprievodným listom odošlem, poštou. Nestornujem, a je už na odberateľovi či starú faktúru zoskartuje alebo si ponechá obe, alebo čokoľvek. Ja potom evidujem zlú staru faktúru, novú a sprievodný list, v ktorom ich žiadam o výmenu faktúr v ich evidencii.

mimotemy Zas záleží aké služby poskytuje. Možno sa jej registrácia podľa §7a netýka. Nechajme sa prekvapit :)
silvercat
07.11.11,10:55
Ahojte,

dakujem za odpovede, potesili ma. :)

Samozrejme som zaregistrovana podla §7a.
Cize staci, ak mam staru fakturu, k tomu prilozim novu s tym istym poradovym cislom + sprievodny list a nemal by byt problem? Po oprave v Pohode ostane len opravena faktura, tu staru budem mat uz len vo vytlacenej podobe.
Zakaznik, ktoremu dodavam sluzby, nebude moct zneuzit nove faktury (ak si ponecha v uctovnictve tu staru a zaeviduje si aj tu novu)?
Suhrnny vykaz samozrejme podavam, problem som mala len kvoli tomu, ze na fakture som uviedla len ich DIC a nie IC DPH (rozdiel su len 2 pismenka na zaciatku, cize nic take hrozne som asi nespachala :) ).