luckkka
07.11.11,06:53
Dobrý deň,

prosím Vás, študujem externe na vysokej škole, musím napísať seminárnu prácu, len mi nie je jasný názov práce. Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Dostala som zadanie témy: Menová a finančná politika ECB. S menovou politikou nemám problém, ale neviem čo s tou finančnou nakoľko samostatnú finančnú politiku som nenašla - v podstate tak nazývajú fiškálnu politiku. Problém však je, že fiškálnu politiku rieši vláda nie centrálna banka. A toto je problém. profesorovi, ktorý mi zadal túto tému neodpisuje na maily, a ja už mám len týždeň na to aby som túto seminárku napísala. Prosí, poraďte čo mohol pod tou finančnou politikou myslieť? alebo čo vlastne odomňa chce?


ďakujem a budem vďačná za každý názor
marleau
07.11.11,06:27
Ak to myslel tak ako to cíti občan,tak je to o tom,ako má banka pripraviť prostredníctvom nastrčených vlád Európu na nastolenie centrálnej moci do rúk niekoľkých "vyvolených ľudí",čo sa im s pomocou americkej politiky aj podarí a my ostaneme otroci u seba doma.
Ak to myslel z pohľadu ekonóma,tak tomu ani Boh nerozumie,keď už aj v Bruseli sa vadia ako na trhovisku.
Moj pohľad na vec.
luckkka
07.11.11,06:32
Ak to myslel tak ako to cíti občan,tak je to o tom,ako má banka pripraviť prostredníctvom nastrčených vlád Európu na nastolenie centrálnej moci do rúk niekoľkých "vyvolených ľudí",čo sa im s pomocou americkej politiky aj podarí a my ostaneme otroci u seba doma.
Ak to myslel z pohľadu ekonóma,tak tomu ani Boh nerozumie,keď už aj v Bruseli sa vadia ako na trhovisku.
Moj pohľad na vec.

takze si myslis, ze ak budem pisat o fiskalnej politike budem pisat k veci? a myslim ze on to chce z pohladu ekonoma, kedze studujem ekonomiu :) a jemu nejde tako o tu teoriu ako o to, aky si zadam aktualny problem a co budem riesit a aky mam na to svoj nazor..
Mária27
10.11.11,19:17
Fiškálna politika je vlastne štátna politika, čo sa na úrovni EU nevyskytuje. Finančná politika EU je čosi ako fiškálna politika štátu, nemôže však plniť všetky jej funkcie. Daj tam všetko ostatné o financiach, čo na úrovni EU nájdeš, okrem menovej politiky.

Napr. http://www.eurunion.org/eu/Economics-and-Finance/Economics-Finance.html