ivus1990
07.11.11,11:16
Dobrý deň ! Prosím o radu. Podala som sťažnosť na MsÚ vo veci, kde som zistila, že mesto nepostupovalo správne v istej záležitosti ( vďaka čomu sa cítim byť poškodená mestom v tejto veci ). Po takmer 50 dňoch mi prišla odpoveď v zmysle, že moja sťažnosť bude vyriešená v lehote do 90 dní. Prešlo však už viac ako 100 dní a žiadnej odpovede som sa stále nedočkala. Ako mám postupovať ďalej ? Ako sa domôžem odpovede na moju sťažnosť, prípadne kam ďalej by som mala postúpiť celú vec ? Ďakujem.
Mackovka
07.11.11,13:19
MSÚ je povinný postupovať podľa zákona 9/2010 Z. z. Lehota na vybavenie sťažnosti je 60 dní - ale pozor pracovných dní. Ak je sťažnosť náročná na prešetrenie možno predĺžiť lehotu o 30 pracovných dní. O výsledku prešetrenia musí byť sťažovateľ oboznámený písomne. Ak je lehota v pracovných dňoch prekročená, môžeš podať napríklad sťažnosť proti vybavovaniu sťažnosti (§22 uvedeného zákona).
ivus1990
07.11.11,16:11
Áno, ten zákon som si naštudovala. Len tým, že si lehotu na vybavenie predĺžili o ďalších 90 dní, nie je porušený zákon ? Ak tomu dobre rozumiem, lehota na vybavenie sťažnosti je 60 dní + 30 dní predĺžená lehota, t.j. 90 pracovných dní je celková doba na vybavenie sťažnosti. V prípade, že sa mýlim, rada si nechám poradiť. A ešte, sťažnosť proti vybavovaniu sťažnosti podávam opäť na MsÚ ? Budem musieť opäť čakať na uplynutie zákonom predpísanej lehoty? Nemôžem radšej postúpiť túto sťažnosť hneď inej inštitúcii? Ak áno, akej ?
misoft
07.11.11,16:40
Podať sťažnosť na vyššiu inštanciu s odôvodnením, že MsÚ nedodržal zákonnú lehotu. To je ďalších 30 dní.
BTW: kedysi platilo, že ak neprišla odpoveď, považovalo sa to za opodstatnené (vybavené).
Mackovka
08.11.11,05:58
Dobrý deň ! Prosím o radu. Podala som sťažnosť na MsÚ vo veci, kde som zistila, že mesto nepostupovalo správne v istej záležitosti ( vďaka čomu sa cítim byť poškodená mestom v tejto veci ). Po takmer 50 dňoch mi prišla odpoveď v zmysle, že moja sťažnosť bude vyriešená v lehote do 90 dní. Prešlo však už viac ako 100 dní a žiadnej odpovede som sa stále nedočkala. Ako mám postupovať ďalej ? Ako sa domôžem odpovede na moju sťažnosť, prípadne kam ďalej by som mala postúpiť celú vec ? Ďakujem.


Tých 100 dní je pracovných? Kedy vlastne Tvoju sťažnosť MSÚ prijal (dátum)? Od toho sa odvíja všetko. A ešte - aj keby si podala sťažnosť proti vybaveniu sťažnosti na nesprávne miesto, každý kto sťažnosť príjme a nie je oprávnený ju vybaviť, je povinný zo zákona odstúpiť ju tomu, kto je oprávnený sťažnosť vybaviť. Každé podanie sťažnosti (aj sťažnosti proti vybaveniu sťažnosti) má lehotu na vybavenie 60 pracovných dní od prijatia a možno ju predĺžiť na 90 pracovných dní.
ivus1990
08.11.11,07:04
Áno, uplynulo už viac ako 100 pracovných dní.